تراز کردن ماشین لباسشویی

ثبت درخواست " نصب ماشین لباسشویی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تراز کردن ماشین لباسشویی

تراز کردن ماشین لباسشویی از سری اقداماتی بوده که در هنگام نصب و راه اندازی این وسیله برای استفاده بی دغدغه باید به آن توجه ویژه داشت. در حالت کلی تراز کردن ماشین لباسشویی برای جلوگیری از ایجاد صدا و لرزش در هنگام فعالیت این دستگاه ضرورت دارد.

تراز کردن ماشین لباسشویی و جلوگیری از لرزش این دستگاه در هنگام کارکرد در کنار موارد بیان شده مانع وارد شدن آسیب جدی به دیگر قطعات می‌شود. اقدامات زیادی در مسیر تراز کردن ماشین لباسشویی انجام شده که بهترین آنها در قالب موارد راه‌اندازی و نصب ماشین لباسشویی صورت می‌گیرد.

 

اقدامات صورت گرفته برای جلوگیری از لرزش ماشین لباسشویی از خرید پد ضد لرزش ماشین لباسشویی، لرزه گیر ماشین لباسشویی، چهارپایه زیر لباسشویی و حتی نصب پایه در زیر ماشین لباسشویی تراز کردن ماشین لباسشویی را به دنبال دارند.

 

پیچ ترنسلیت ماشین لباسشویی کجاست

 

تعمیر ماشین لباسشویی ارج در کنار خدمات ارائه شده برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی، تعمیرات لباسشویی بوش، تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال و دیگر نوع ماشین لباسشویی از موارد ضروری در نگهداری از این لوازم است. در این مطلب با بررسی مراحل تراز کردن ماشین لباسشویی در کنار بررسی اهمیت تراز کردن ماشین لباسشویی ال جی، بوش و دیگر برند‌ها با شما همراه خواهیم بود.

 

اهمیت تراز کردن ماشین لباسشویی

تراز کردن ماشین لباسشویی جزو مواردی مهمی است که در هنگام راه اندازی این وسیله باید به آن توجه ویژه داشت. در واقع عدم هماهنگی و قرارگیری صحیح ماشین لباسشویی بر چهارپایه و سطح زیرین آن حرکت و لرزش‌های شدید دستگاه در هنگام کارکرد را به دنبال دارد.

تکان‌های شدید ناشی عدم تراز کردن ماشین لباسشویی حرکت این وسیله در محل قرارگیری و ضربه زدن آن به کف آشپزخانه را ایجاد می‌کند. این مورد علاوه بر وارد شدن آسیب‌های جدی به بدنه و دیواره ماشین لباسشویی به مرور زمان بر شرایط کف و اطراف این وسیله در آشپزخانه اثر نامطلوب دارد.

 

تراز كردن ماشين لباسشويي بوش

 

آلودگی صوتی ایجاد شده از تکان‌های شدید ماشین لباسشویی تراز نشده و آسیب به سیستم داخلی این وسیله مثل پمپ تخلیه و مواردی مثل آبریزی ماشین لباسشویی از دیگر مشکلاتی بوده که اقدام به تراز کردن ماشین لباسشویی را ضرورت می‌بخشد.

 

مراحل تراز کردن ماشین لباسشویی

پس از اطمینان کامل از مسطح بودن کف آشپزخانه و سالم و بی عیب بودن پایه‌های ماشین لباسشویی برای جلوگیری از لرزش ماشین لباسشویی وضعیت تراز بودن آن را مورد بررسی قرار دهید. آموزش تراز کردن ماشین لباسشویی در این قسمت در 9 مرحله برای زمان نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی و مواقع مواجهه با مشکلات بیان شده به شرح ذیل ارائه می‌شود.

 

مراحل تراز کردن ماشین لباسشویی

 

تفاوت ماشین لباسشویی درب از بالا و درب از جلو و نحوه تنظیمات و نصب آن را در تراز کردن ماشین لباسشویی در نظر بگیرید. در وهله اول داشتن اطلاعات کافی در خصوص اینکه چگونه قفل کودک ماشین لباسشویی را باز کنیم تا نحوه استفاده از تجهیزات جانبی ماشین لباسشویی در نصب صحیح و تراز کردن اصولی این وسیله تاثیر بسزایی دارد. 

 

1. بررسی سطح زیرین دستگاه

اولین اقدامی که برای تراز کردن لباسشویی باید صورت گیرد بررسی شرایط محیطی خصوصا زیر دستگاه است. توجه داشته باشید چیزی از فوم و بسته بندی ماشین لباسشویی در زیر آن باقی نمانده باشد. در خصوص طرز کار با ماشین لباسشویی ال جی و هر برند دیگری اطلاعات دقیق داشته باشید، بیشتر مواقع عدم تناسب ایجاد شده در تنظیمات عامل اصلی لرزش و صدای‌های ایجاد شده از لباسشویی است. 

 

2. تست تراز بودن یا نبودن ماشین لباسشویی

دلیل لرزش ماشین لباسشویی تنها به تراز نبودن آن بستگی نداشته و در برخی مواقع نامسطح بودن کف دلیل بروز این مشکل است. بنابراین برای تست تراز بودن لباسشویی ابتدا دستگاه تراز را روی آن قرار دهید. اگر حباب‌های تعبیه شده در دستگاه در مرکز باشند، محل نصب ماشین لباسشویی درست است.

 

تست تراز بودن ماشین لباسشویی با گوشی

 

در غیر اینصورت بدون تکان دادن دستگاه تراز با اقداماتی مثل حرکت دادن ماشین لباسشویی روی سطح یا قرار دادن وسایلی در زیر آن برای جبران ناهماهنگی طرفین تراز کردن ماشین لباسشویی را انجام دهید. برای تست تراز ماشین لباسشویی از نرم افزار نصب شده روی گوشی می‌توانید استفاده کنید.

در صورت تراز بودن ماشین لباسشویی و مشاهده مجدد مشکلاتی مثل لرزش اقداماتی مانند ریست ماشین لباسشویی ال جی را انجام داده و تنظیمات را مجدد اجرا کنید. از افراد متخصص در زمینه نصب و راه اندازی انواع ماشین لباسشویی در این خصوص کمک بگیرید. 

 

3. فعال کردن پیچ ترنسلیت

اگر در حال نصب و راه‌اندازی ماشین لباسشویی تازه‌ای هستید، توجه کنید پیچ ترنسلیت را باز کنید. اگر نمی‌دانید پیچ ترنسلیت ماشین لباسشویی کجاست، باید گفت بیشترین درصد قرارگیری آن در پشت ماشین لباسشویی است. این پیچ که برای جلوگیری از تحرک وسیله در هنگام جا به جایی قرار داده شده در صورت باز نشدن لرزش ماشین لباسشویی را به همراه دارد.

 

4. محکم کردن دیگ شستشوی ماشین لباسشویی

شل شدن دیگ شستشوی ماشین لباسشویی از دلایل اصلی از تراز خارج شدن ماشین لباسشویی است. برای تراز کردن ماشین لباسشویی در این شرایط برگرداندن لگن شستشوی لباس با حالت ثابت اولیه تاثیر زیادی دارد.

 

5. گشودن ضامن قفل پایه برای تراز کردن لباسشویی

در بیشتر مدل های ماشین لباسشویی، دو پایه ی قرار گرفته در جلو دستگاه قابلیت تنظیم شدن و قرار گرفتن در حالت بالا و پایین را دارند. برای انجام این کار باید ضامن تغییر ارتفاع پایه‌ها را فعال کنید.

 

6. تنظیم شدن پایه‌های جلویی و تراز کردن ماشین لباسشویی

پایه‌های جلویی ماشین لباسشویی با به گونه‌ای طراحی شده که قابلیت تراز بندی به همراه یک قفل را داراست.برای تراز کردن ماشین لباسشویی با پایه‌های جلویی پیچ‌های تراز تعبیه شده آنها را با انبردست در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید.

 

تنظیم شدن پایه‌های جلویی و تراز کردن ماشین لباسشویی

 

در حین انجام این کار از تجهیزاتی مثل دستگاه تراز برای هماهنگی پایه‌های جلویی و عقبی ماشین لباسشویی استفاده کنید. توجه داشته باشید ماشین لباسشویی از هر دو سطح باید تراز باشد. در ماشین لباسشویی‌های قدیمی که مجهز به پایه قابل تنظیم نیستند از چوب، یک تکه مقوای و همین طور پد ضد لرزش ماشین لباسشویی استفاده می‌شود.

 

7. تنظیم شدن پایه‌های عقبی

ماشین لباسشویی‌های مجهز به پایه‌های عقبی را باید هماهنگ با پایه جلو تراز شوند. مراحل تراز کردن ماشین لباشسویی در این بخش نیز اجرا می‌شود. دستگاه را در این حالت تا جایی که می‌توانید نزدیک به کف نگهدارید.

پایه‌ها باید به طور خودکار تنظیم شونددر غیر اینصورت باید ماشین را دوباره به جلو بچرخانید و با آچار پایه‌های عقب را باز کنید.

 

8. بستن ضامن قفل ماشین لباسشویی

پس از اطمینان تراز کردن ماشین لباسشویی در پایه‌های جلو و عقب و تست کردن وضعیت قرار گیری ماشین لباسشویی نوبت به غیر فعال کردن ضامن قفل پایه‌ها می‌رسد. ضامن پایه‌های ماشین لباسشویی را به درستی بسته و از حرکت چرخشی آن جلویگری کنید.

 

بستن ضامن قفل در تراز کردن ماشین لباسشویی

 

9. تست وضعیت تراز بودن ماشین لباسشویی 

برای اطیمنان از تراز بودن ماشین لباسشویی آن در در شرایط خاموش تکان دادن و بررسی وضعیت قرارگیری در جلو و عقب تست کنید. علاوه بر این دستگاه را در حالت فعال قرار دهید و چرخش مخزن را ایجاد کنید. در صورت عدم مشاهده لرزش و صدا در ماشین لباسشویی از تراز بودن آن مطمئن شوید.

نکات مهم در تراز کردن ماشین لباسشویی

برای تراز کردن ماشین لباسشویی تنها بر علائمی مثل لرزش ماشین لباسشویی یا تولید صدا اکتفا نکرده و با در نظر گرفتن دیگر نکات اقدامات لازم برای تراز شدن این وسیله را انجام دهید.وضعیت و طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی و تجهیزات وابسته به مخزن لباسشویی را یک بار از ابتدا چک کنید. 

یکی از موارد ایجاد کننده لرزش و صدا در ماشین لباسشویی حجم بارگیری بالای لباس در دیگ شستشو و آسیب دیدگی تسمه ماشین لباسشویی است. سنگین شدن ماشین لباسشویی تعادل آن را برهم زده و بنابراین لرزش و صدایی ناشی از تکان خوردن آن را به دنبال دارد.

 

تنظیم شدن پایه‌های جلویی و تراز کردن ماشین لباسشویی

 

برای جلوگیری از این مشکل دفعات شسشتوی را بیشتر و حجم لباس‌ها را کم کنید. بالانس ماشین لباسشویی‌های درب از جلو را هر مدت یکبار چک کنید. در مواقع مواجهه با این مشکلات درصورت نداشتن اطلاعات کافی برای تراز کردن ماشین لباسشویی از افراد متخصص راهنمایی بخواهید.

4.5 امتیاز از 2314 رای


نصب ماشین لباسشویی
برای سرویس نصب ماشین لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین