قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ

ثبت درخواست " نصب ماشین لباسشویی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ

قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ یکی از ویژگی‌های پرکاربرد ماشین لباسشویی برای خانواده‌هایی است که کودک خردسال دارند. قفل کودک در ماشین لباسشویی سامسونگ نگرانی شما در رابطه با بازی کردن کودکان با دکمه‌های دستگاه را کاملا رفع می‌کند.

در این مقاله قصد داریم قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ را کاملا بررسی کنیم. اگر تا به حال از خود پرسیده‌اید عملکرد قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ چگونه است، چگونه قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ را باز کنیم و...، با ما همراه باشید. در انتها نیز این ویژگی را در دستگاه‌های دیگر بررسی خواهیم کرد.

طرز کار قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ

قفل کودک در ماشین لباسشویی سامسونگ، مشابه قفل کودک ماشین لباسشویی ایندزیت یا قفل کودک ماشین لباسشویی آبسال تحت کنترل برد لباسشویی سامسونگ، تمامی دکمه‌های دستگاه را (به غیر از پاور) هنگام کار کردن قفل می‌کند.

به این ترتیب، بازی کردن کودک با دکمه‌های دستگاه، نه دستگاه را دچار مشکل می‌کند، و نه برای کودک خطری دارد. همچنین، تا زمانی که قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ فعال است، حتی با خاموش شدن دستگاه و اتمام شستشو هم در باز نمی‌شود. باز نشدن در به این دلیل است که احتمال دارد کودک با لباس‌های شسته شده بازی کند یا داخل دیگ شود.

همانند دیگر بررسی‌های انجام شده در هنگام مواجهه با خطا در ماشین لباسشویی مثل خرابی تسمه ماشین لباسشویی و دیگر تجهیزات، فعال شدن ناگهانی قفل کودک نیز با علائم و نشانه‌هایی همراه است. 

 

قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ

 

هرچند عملکرد قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ، قفل کودک ماشین لباسشویی ایندزیت، قفل کودک ماشین لباسشویی پاکشوما و... عملا یکسان است، اما مدل‌های مختلف ممکن است تفاوت‌هایی جزئی با یکدیگر داشته باشند. برخی مواقع رفع مشکلات پیش آمده وابسته به قفل کودک نیازمند درخواست خدمات تعمیر برد لباسشویی است. 

برای اطلاع دقیق از طرز کار قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ در مدلی که خریداری کرده‌اید، حتما نگاهی به دفترچه راهنمای آن داشته باشید. در این دفترچه عملکرد، چگونگی فعال و غیرفعال شدن و از همه مهم‌تر نکاتی را که باید رعایت کنید به طور کامل نوشته شده است.

 

چگونه قفل کودک ماشین لباسشویی را­­ باز کنیم؟

همانطور که اشاره کردیم، پاسخ به این سوال که چگونه قفل کودک ماشین لباسشویی را­­ باز کنیم ممکن است در هر مدل متفاوت است. بیشتر مواقع برطرف کردن این سوال برای کاربران با درخواست خدمات تعمیر لباسشویی سامسونگ در هنگام استفاده از این برند و دیگر برندها مثل تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال، تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما و مواردی از این قبیل همراه است.

برای آشنایی دقیق با نحوه کار قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ بهتر است ابتدا مدل دستگاه و پنل جلوی آن را بررسی کنید. سپس، با استفاده از دفترچه راهنما روش توصیه‌شده برای فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی سامسونگ را اجرا کنید. با این وجود، عمومی‌ترین روش‌ها برای بستن و باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ (Child Lock) به 3 حالت زیر است:

  1. فشردن دکمه‌های temp و spin/rinse با هم به مدت 3 ثانیه
  2. فشردن دکمه‌های  tempو spin با هم به مدت 3 ثانیه
  3. فشردن دکمه‌های – و + با هم به مدت 3 ثانیه

قفل کودک در پنل و نزدیک تایمر لباسشویی قرار دارد. معمولا با فعال شدن قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ، قفل کودک ماشین لباسشویی ایندزیت و... پیام CL روی پنل آن نمایش داده می‌شود. حتی برخی مدل‌ها به محض آغاز به کار، به طور خودکار این قفل را فعال می‌کنند.

تعمیر قفل کودک در ماشین لباسشویی سامسونگ

پیش از قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ، قفل کودک ماشین لباسشویی ایندزیت و سایر برندها باید ابتدا ایراد اصلی را پیدا کرد. توجه داشته باشید که رفع خرابی ماشین لباسشویی سامسونگ و باز کردن پنل ماشین لباسیشویی یک کار تخصصی است که باید توسط تعمیرکاران خبره انجام شود.

البته فعال بودن قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ ممکن است باعث مشکلاتی شود که در واقع ایراد نیست؛ اما چون فراموش کرده‌اید که آن را فعال کرده‌اید، ممکن است فکر کنید که دستگاه دچار مشکل شده است. گفتیم تا زمانی که قفل کودک فعال است، در باز نمی‌شود. بنابراین ابتدا فعال بودن یا نبودن آن را بررسی، و سپس برای تعمیر آن از طریق متخصص اقدام کنید.

 

قفل کودک در ماشین لباسشویی سامسونگ

 

مراحل رفع خرابی ماشین لباسشویی پاکشوما و دیگر برندها برای برطرف کردن خطای مرتبط با قفل کودک ماشین لباسشویی تا حدودی به هم شباهت دارند. اما تا جایی که امکان دارد از نمایندگی‌های مجاز و مرتبط با برند ماشین لباسشویی خود برای رفع این مشکل راهنمایی بخواهید. 

 

قفل درب ماشین لباسشویی سامسونگ

از مبحث قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ و اینکه چگونه قفل کودک ماشین لباسشویی را­­ باز کنیم بگذریم، به قفل درب ماشین لباسشویی می‌رسیم. در کنار قفل کودک ماشین لباسشویی ایندزیت و باقی برندها، علت باز نشدن قفل درب ماشین لباسشویی نیز در اینترنت بسیار جستجو می‌شود. به طور خلاصه دلایل بازنشدن قفل درب ماشین لباسشویی را بررسی می‌کنیم:

 

1. تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

اگر راه خروج آب از ماشین لباسشویی بسته شود، روند تخلیه آب به آهستگی پیش رفته و تا زمانیکه آب کاملا تخلیه نشده و یا مشکلاتی مثل آبریزی ماشین لباسشویی وجود داشته، درب ماشین لباسشویی سامسونگ و دیگر برندها باز نمی‌شود. در این شرایط بررسی وضعیت طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی در رفع این مشکل تاثیر بسزایی دارد. 

 

2. شکستن دستگیره درب ماشین لباسشویی

هنگامی که دستگاه شروع به کار می‌کند، و درب آن قفل شده و تا پایان شستشو اجازه باز شدن درب ماشین لباسشویی را نمی‌دهد. اگر دستگیره درب لباسشویی خراب باشد، یا هنگام شستشو عمل قفل شدن دستگیره درب لباسشویی درست انجام نشود، ممکن است آب موجود در لباسشویی به قسمت بیرونی دستگاه هدایت شود، یا اصلا عمل شستشوی انجام نشود. اگر دستگیره درب لباسشویی به راحتی باز و بسته نمی شود و هر بار باید خودتان را به زحمت بیندازید، از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

 

3. فعال بودن قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ

همانطور که در قسمت‌های قبل اشاره کردیم، ممکن است شما قفل کودک در ماشین لباسشویی سامسونگ را فعال کرده و فراموش کرده باشید که آن را غیر فعال کنید. بهتر است قبل از هر گونه فشار به درب لباسشویی ابتدا بررسی کنید چه برنامه‌هایی (برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ) باعث شده‌اند تا درب لباسشویی شما بسته شود. سپس، آنها را غیر فعال کنید.

 

باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ

 

4. روشن بودن قفل حرارتی لباسشویی

نقش قفل حرارتی لباسشویی این است که بعد از اتمام شستشو، درب ماشین لباسشویی را رها کند. دلیل اینکار جلوگیری از آسیب رساندن به گسترش گرماست. بنابراین حتی در مواقعی که قفل درب ماشین لباسشویی خاموش است هم درب سریعا باز نمی‌شود.

برای حل این مشکل، می‌توانید دستگاه را به مدت 5 دقیقه خاموش کنید تا قفل حرارتی سرد و آزاد شود.  گاهی بعد از 5 دقیقه هم نمی‌توان درب را باز کرد. بهترین روش در این حالت این است که به آرامی به قفل ضربه بزنید تا درب ماشین لباسشویی باز شود.

 

5. گیر کردن لباس بین درب لباسشویی و محفظه

ممکن است علت باز نشدن قفل درب ماشین لباسشویی سامسونگ گیر کردن لباس بین درب و مخزن آن باشد. لباس‌های کوچک مانند جوراب‌ها می‌توانند باعث ایجاد چنین مشکلی شوند. بهتر است پیش از از روشن کردن لباسشویی و شروع برنامه‌های شستشو درب دستگاه را بررسی کنید تا لباسی بین محفظه‌های آن گیر نکند.

 

6. جا دادن لباس بیشتر از ظرفیت ماشین لباسشویی

بعضی افراد عادت دارند تمامی لباس‌هایشان را به یکباره درون ماشین لباسشویی قرار دهند. در چنین مواردی ممکن است لباسشویی بیشتر از ظرفیت تعیین‌شده بارگذاری شود. برای شستن لباس‌ها حتما بررسی کنید که بیشتر از ظرفیت لباسشویی داخل آن لباس قرار ندهید.

4.5 امتیاز از 1353 رای


نصب ماشین لباسشویی
برای سرویس نصب ماشین لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین