افتادن صابون در چاه دستشویی

ثبت درخواست "لوله بازکنی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
افتادن صابون در چاه دستشویی

افتادن صابون در چاه دستشویی یکی از آن مشکلاتیست که تنها به یک لحظه غفلت نیاز دارد. به نظر می‌رسد شما هم کمی بی‌دقتی کرده‌اید که در این صفحه دنبال حل مشکل افتادن صابون در چاه توالت می‌گردید. به دلیل اینکه توالت و روشویی معمولا در یک مکان تعبیه می‌شوند، افتادن صابون در چاه دستشویی بیشتر از آنچه فکرش را بکنید رایج است. لیز بودن صابون هم دلیل دیگری است که احتمال افتادن صابون در چاه توالت فرنگی و ایرانی را بیشتر می‌کند.

نگران نباشید؛ در ادامه این نوشته از مجله خدمت از ما روش‌های رفع گرفتگی چاه توالت فرنگی با صابون را کامل توضیح داده‌ایم.

راه حل‌های افتادن صابون در چاه دستشویی

افتادن صابون در چاه توالت می‌تواند باعث گرفتگی لوله فاضلاب توالت و ایجاد مشکلاتی مانند بالا زدن آب و فاضلاب از چاه‌ها و کاسه توالت شود. برای همین بهتر است تا حد امکان از افتادن صابون در چاه توالت فرنگی و ایرانی جلوگیری کنید. اما اگر این اتفاق افتاد، می‌توانید همانند گرفتگی لوله فاضلاب حیاط از ترفندهای زیر برای رفع گرفتگی چاه توالت فرنگی با صابون استفاده کنید:

 

کمی صبر کنید

اگر صابون در توالت افتاد، نیازی نیست سریعا به گوگل مراجعه کنید و بنویسید: "چاه دستشویی گرفته چیکار کنم؟" اگر علاوه بر توالت فرنگی یک توالت دیگر هم در خانه دارید، یک هفته صبر کردن می‌تواند به راحتی گرفتگی چاه توالت فرنگی با صابون را رفع کند.

باید توجه کنید که افتادن صابون در چاه دستشویی و ماندن آن در توالت به خودی خود مشکل خاصی ایجاد نمی‌کند. در صورت استفاده مجدد و مکرر از توالت است که گرفتگی سنگین در لوله ایجاد می‌شود. در طول یک هفته یا صابون کاملا آب می‌شود، و یا کاملا نرم شده و در لوله حرکت خواهد کرد.

اگر نمی‌توانید صبر کنید تا افتادن صابون در چاه دستشویی خودبه‌خود رفع شود، از روش‌های بعد به عنوان راه حل افتادن صابون در چاه توالت فرنگی استفاده کنید.

 

افتادن صابون در چاه دستشویی

 

در آوردن صابون از توالت با دست

بیرون آوردن صابون با دست روشی ساده برای حل مشکل افتادن صابون در چاه توالت فرنگی است؛ به شرطی که عمق لوله فاضلاب به قدری باشد که دست شما به انتهای آن برسد. برای رفع مشکل افتادن صابون در چاه دستشویی کافی است یک دستکش بپوشید و صابون را با دست خارج کنید.

اگر ترجیح می‌دهید با روش غیرمستقیم‌تری افتادن صابون در چاه دستشویی را رفع کنید، روش‌های بعدی را امتحان کنید.

 

آب داغ به‌عنوان حلال سریع صابون

برخی افراد وقتی می‌پرسند "چاه دستشویی گرفته چیکار کنم" و یا "حلال صابون چیست،" انتظار دارند اسیدهای بسیار قوی به آنها معرفی شود. اما با اقداماتی ساده تر از ریختن اسید در چاه فاضلاب مثل ریختن آب جوش به عنوان مایع باز کننده چاه توالت و حلال سریع صابون می‌توانید گرفتگی چاه را رفع کنید. 

تماس صابون با آب آن را نرم و حل می‌کند. اگر داغ با قالب صابون تماس پیدا کند، صابون سریع‌تر آب خواهد شد. البته برای رفع گرفتگی چاه توالت فرنگی با صابون از آب کاملا جوش نباید استفاده کنید؛ زیرا ممکن است سنگ توالت بشکند. برای اطمینان صددرصدی از رفع مشکل افتادن صابون در چاه دستشویی باید این کار را چندبار انجام دهید تا گرفتگی آرام آرام رفع شود.

 

در آوردن صابون از توالت با میله و قلاب فلزی

اگر با مشکل افتادن صابون در چاه دستشویی مواجه شدید، با کمک گرفتن از یک میله یا قلاب آهنی هم می‌توانید قالب صابون را بیرون بیاورید. برای رفع گرفتگی چاه توالت فرنگی با صابون، هم می‌توانید از یک میله نازک و مقاوم به طول 1 متر استفاده کنید، و هم از یک قلاب فلزی.

اگر چنین میله‌ای در منزل ندارید، کافی است یک چوب لباسی فلزی را با انبردست صاف، و سر آن را مانند قلاب خم کنید. حالا به کمک میله یا قلاب سعی کنید صابون را بگیرید و بیرون بکشید. دقت کنید که به صابون فشار وارد نکنید تا به جلو حرکت نکند.

 

افتادن صابون در چاه توالت

 

مایع باز کننده چاه توالت

افتادن صابون در چاه دستشویی را با مایع‌های شوینده هم می‌توان رفع کرد. اگر روش‌های بالا منجر به رفع گرفتگی لوله فاضلاب توالت نشد، می‌توانید از مایع‌های شوینده متفاوت مانند مایع ظرفشویی، مایع دستشویی و ... به عنوان مایع باز کننده چاه توالت استفاده کنید.

برای اینکار یک استکان مایع شوینده داخل توالت بریزید و حدود یک ساعت صبر کنید. بعد از این مدت، یک سطل آب جوش در توالت ایرانی و یک سطل آب گرم در توالت فرنگی بریزید. این محلول اطراف صابون را لیز، و مشکل افتادن صابون در چاه دستشویی را به خوبی رفع می‌کند. البته ممکن است لازم باشد این کار را هم چندبار انجام دهید تا مایع باز کننده چاه توالت صابون را حرکت دهد.

 

باز کردن لوله فاضلاب توالت با فنر دستی

اگر روش‌های خانگی بالا در صورت افتادن صابون در چاه دستشویی کارساز نبود، می‌توانید از فنرهای دستی هم برای فنر زدن لوله فاضلاب توالت و رفع گرفتگی آن استفاده کنید. اگر فنر دستی ندارید، می‌توانید آن را از نزدیک‌ترین ابزارفروشی تهیه کنید.

برای رفع گرفتگی چاه توالت فرنگی با صابون به کمک این ابزار، یک سر آن را وارد لوله کنید و تا زمانی که با قالب صابون برخورد نکرده است، آن را به جلو حرکت دهید. بعد از برخورد، فنر را بچرخانید و حرکت دهید تا صابون به آن گیر کند. حالا کافیست فنر را بیرون بکشید تا صابون خارج شود.

 

افتادن صابون در چاه توالت فرنگی

 

جلوگیری از افتادن صابون در چاه توالت فرنگی

هرچند نزدیکی توالت می‌تواند افتادن صابون در چاه دستشویی را به معضلی همیشگی تبدیل کند، اما روش‌هایی برای جلوگیری کردن از آن نیز وجود دارد. برای مثال:

  • صابون را در ظرف‌های مخصوص و دربسته قرار دهید، و استفاده از آنها را به کودکان‌تان هم آموزش دهید.
  • از قرار دادن صابون روی لبه سنگ روشویی خودداری کنید.
  • تا حد امکان از صابون مایع استفاده کنید.

 

حلال صابون چیست؟

همان‌طور که در روش‌های رفع افتادن صابون در چاه دستشویی هم اشاره کردیم، بهترین حلال سریع صابون آب داغ است. اصلا سراغ اسیدهای مختلف به عنوان مایع باز کننده چاه توالت استفاده نکنید. اسیدها هم باعث پوسیدگی لوله‌ها می‌شوند، و هم می‌تواند به شما آسیب‌های جبران‌ناپذیر بزند.

هنوز هم چاه دستشویی گرفته چیکار کنم؟

روش‌های بالا نتوانستند مشکل افتادن صابون در چاه دستشویی را حل کنند؟ در این صورت توصیه می‌کنیم از یک شرکت لوله بازکنی کمک بگیرید تا افتادن صابون در چاه توالت فرنگی یا ایرانی را با دستگاه مخصوص رفع کند. کافیست سری به بازار آنلاین "خدمت از ما" بزنید تا بهترین متخصصان شهرتان را در کوتاه‌ترین زمان پیدا کنید.

لوله بازکنی
برای سرویس لوله بازکنی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading