باز کردن لوله فاضلاب دستشویی

ثبت درخواست " لوله بازکنی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
باز کردن لوله فاضلاب دستشویی

باز كردن لوله فاضلاب دستشویی با روش‌های خانگی می‌تواند کار شما را حد زیادی بدون کمک گرفتن از کسی راه بیندازد. استفاده از قویترین محلول‌های لوله باز کن یا باز كردن لوله فاضلاب با اسید احتمالا از اولین راه‌هایی است که برای باز كردن لوله فاضلاب دستشویی به نظرتان می‌رسد. اما به دلیل مضرات این روش‌ها برای باز كردن لوله فاضلاب توالت و حمام، ما در این مطلب راه‌های بهتری برای باز كردن لوله فاضلاب دستشویی را برای‌تان جمع‌آوری کرده‌ایم.

اگر شما نیز به دنبال روشی خانگی برای باز كردن لوله فاضلاب دستشویی و حمام هستید، راه‌های باز كردن لوله فاضلاب توالت مجله خدمت از ما را از دست ندهید.

علت گرفتگی چاه توالت چیست؟

آشنایی با علت هر چیزی، به ما در جلوگیری از آن کمک خواهد کرد. به همین دلیل پیش از معرفی راه‌های باز كردن لوله فاضلاب دستشویی، دلایل گرفتگی چاه توالت را بررسی می‌کنیم. لوله‌‌های توالت معمولا به یک شکل دچار گرفتگی می‌شوند؛ البته به شرطی که دلیل اصلی گرفتگی ریختن مصالح ساختمانی (قیر، سیمان، دوغاب و...) یا افتادن اشیا در چاه نباشد.

دلایل اصلی نیاز به باز كردن لوله فاضلاب توالت عبارت‌اند از:

  • دستمال کاغذی، پوشک و نوار بهداشتی
  • انواع مصالح ساختمانی ( باز كردن لوله فاضلاب سیمان)
  • پارچه و پلاستیک
  • رسوب و چربی
  • فضولات
  • اشیا
  • مو

در بیشتر موارد مو، فضولات و دستمال کاغذی هستند که باعث گرفتگی لوله فاضلاب حیاط یا توالت می‌شود. در ادامه راه‌های باز كردن لوله فاضلاب توالت را توضیح داده‌ایم.

 

باز كردن لوله فاضلاب دستشویی

 

راه‌های باز كردن لوله فاضلاب دستشویی یا توالت

اگر گرفتگی به وجود آمده سطحی باشد، تمام روش‌هایی که در ادامه می‌بینید می‌تواند در باز كردن لوله فاضلاب توالت فرنگی و ایرانی موثر باشد. در غیر اینصورت، باید برای باز كردن لوله فاضلاب دستشویی از خدمات لوله بازکنی با دستگاه استفاده کنید.

 

1. باز كردن لوله فاضلاب توالت فرنگی با تلمبه دستی

باز كردن لوله فاضلاب توالت فرنگی با کمک تلمبه دستی یکی از قدیمی‌ترین و موثرترین راه‌های باز كردن لوله فاضلاب دستشویی است. نکته مهم برای موثر بودن این روش، قرار دادن صحیح تلمبه درون کاسه است.

لبه تلمبه دستی (ترجیحا نرم) خود را کمی چرب کنید، و آن را درون کاسه قرار دهید به‌گونه‌ای که هیچ هوایی از آن خارج نشود. برای این منظور می‌توانید کمی آب داغ نیز روی آن بریزید. حالا چند بار آن را به بالا و پایین فشار دهید تا گرفتگی رفع شود. البته علاوه بر تلمبه‌های دستی؛ فنر‌های دستی و روش فنر زدن لوله فاضلاب هم برای باز كردن این نوع گرفتگی کارایی بالایی دارند.

 

2. باز كردن لوله فاضلاب توالت با آب گرم

در بسیاری از موارد بهترین محلول لوله بازکن توالت اسید لوله باز کن نیست، بلکه یک سطل آب گرم (و نه جوش) است. آب جوش می‌تواند باعث شکستن کاسه توالت یا ترک خوردن آن شود. برای باز كردن لوله فاضلاب دستشویی یک سطل آب گرم در توالت بریزید و کمی صبر کنید تا ببینید رفع گرفتگی لوله فاضلاب حاصل می‌شود یا نه.

اگر آب گرم توانست به عنوان یک مایع باز کننده چاه توالت کارساز باشد، کافیست با استفاده از آب سرد کاسه را بشویید و مانند قبل از آن استفاده کنید. اگر نه، سایر راه‌های باز كردن لوله فاضلاب توالت را امتحان کنید.

 

قویترین محلول لوله باز کن

 

3. باز كردن لوله فاضلاب با جوش شیرین

همان‌طور که می‌بینید، جوش شیرین برای باز كردن لوله فاضلاب دستشویی هم کاربرد دارد. شما می‌توانید با استفاده از جوش شیرین و سرکه قویترین محلول لوله باز کن خانگی را بسازید. این مایع باز کننده چاه توالت خطرات و مضرات ریختن اسید در چاه فاضلاب را نیز ندارد.

برای باز كردن لوله فاضلاب با جوش شیرین، ابتدا باید یک فنجان آب گرم را با نصف فنجان سرکه ترکیب کنید. سپس نصف فنجان جوش شیرین، و بعد محلول سرکه و آب گرم را داخل کاسه توالت بریزید. این محلول باعث جوشیدن جوش شیرین، و باز شدن گرفتگی می‌شود. پس از باز كردن لوله فاضلاب با جوش شیرین نیم ساعت صبر کنید، و سپس با باز کردن آب، مسیر خروج فاضلاب را بررسی کنید تا از رفع مشکل و باز كردن لوله فاضلاب دستشویی مطمئن شوید.

 

4. مایع باز کننده چاه توالت با مایع شوینده

علاوه بر جوش شیرین و سرکه به عنوان مایع باز کننده چاه توالت، از مایع‌های شوینده نیز می‌توان برای باز كردن لوله فاضلاب توالت استفاده کرد. شما با ترکیب مایع ظرفشویی، دستشویی و یا حتی شامپو با آب می‌توانید یک مایع باز کننده چاه توالت تهیه کنید.

برای باز كردن لوله فاضلاب دستشویی با این روش کافیست نصف فنجان مایع شوینده، و چند دقیقه بعد یک سطل آب بسیار گرم را در چاه بریزید. این مایع باز کننده چاه توالت با ایجاد رطوبت در داخل لوله، گرفتگی آن را رفع می‌کند.

 

5. باز كردن لوله فاضلاب دستشویی با صابون

اگر به‌طور مرتب به باز كردن لوله فاضلاب دستشویی ایرانی نیاز پیدا می‌کنید، می‌توانید از صابون برای باز كردن لوله فاضلاب توالت استفاده کنید.

یک صابون (که اندازه آن کوچک‌تر از لوله هست) را در لوله فاضلاب قرار دهید و مقداری آب جوش روی آن بریزید. کمی صبر کنید تا صابون کاملا نرم شود. سپس، آب جوش را با فشار در لوله (و نه روی کاسه) بریزید تا گرفتگی لوله رفع شود. برخلاف قویترین محلول لوله باز کن یا باز كردن لوله فاضلاب با اسید، این روش به درمان قطعی بوی بد فاضلاب هم کمک می‌کند.

این اقدامات در هنگام مواجهه با مشکل  افتادن صابون در چاه دستشویی نیز برای رفع گرفتگی نیز کارساز است. 

 

باز كردن لوله فاضلاب توالت فرنگی

 

خطرات استفاده قویترین محلول لوله باز کن

در ابتدای مطلب گفتیم که بهتر است از قویترین محلول لوله باز کن و اسید لوله باز کن استفاده نکنید، و به فکر باز كردن لوله فاضلاب با اسید نباشید. برخلاف تبلیغاتی که می‌بینید، اسید اصلا بهترین محلول لوله بازکن توالت نیست.

قویترین محلول لوله باز کن به راحتی می‌تواند اتصالات لوله‌ها مانند چسب‌ها را از بین برده، و باعث پوسیدگی آنها و ایجاد نشتی شود. علاوه بر این، خطرات قویترین محلول لوله باز کن و باز كردن لوله فاضلاب با اسید را نیز نباید فراموش کرد. خطر زخم شدن و سوختگی پوست و چشم و همچنین انتشار گازهای خطرناک (مخصوصا برای کودکان، خانم‌های باردار و سالمندان) نیز از آسیب‌های باز كردن لوله فاضلاب با اسید و اسید لوله باز کن است.

بنابراین، توصیه می‌کنیم برای باز كردن لوله فاضلاب دستشویی از روش‌های خانگی بالا استفاده کنید. و اگر این روش‌ها موثر نبودند، از تیم‌های حرفه‌ای لوله بازکنی برای باز كردن لوله فاضلاب دستشویی کمک بگیرید. "خدمت از ما" به شما برای پیدا کردن بهترین شرکت‌های لوله بازکنی کمک می‌کند.

4.5 امتیاز از 1258 رای


لوله بازکنی
برای سرویس لوله بازکنی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین