نحوه نصب رادیاتور پنلی

ثبت درخواست " نصب رادیاتور شوفاژ "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نحوه نصب رادیاتور پنلی

امروزه نصب رادیاتور پنلی با توجه به کارایی بالا و هزینه مقرون به صرفه آن بسیار رایج است. رادیاتور پنلی برای انتقال انرژی مجاور و تابشی به یک فضای داخلی به کار می‌رود. اگر لوازم نصب رادیاتور پنلی و تخصص کافی را داشته باشید، خود شما می‌توانید کار نصب رادیاتور پنلی را انجام دهید و هزینه نصب رادیاتور پنلی را صرف کار دیگری کنید.

تنوع در انواع سیستم گرمایشی تولید شده شرایط را برای راه اندازی و نصب رادیاتور شوفاژ و خدمات پس از نصب در ساختمان‌های مسکونی و غیر مسکونی سهولت بخشیده است.

تنوع در طراحی و نصب رادیاتور پنلی بخشی از این تغییرات مثبت در تولید این وسایل مبدل حرارتی جدید است که نحوه نصب هر کدام ممکن است متفاوت باشد؛ شما بهتر است قبل از انتخاب بهترین رادیاتور، با نحوه نصب آنها آشنا باشید.

در این مطلب از مجله خدمت از ما، طریقه نصب رادیاتور پنلی روی دیوار و متعلقات رادیاتور پنلی را مرحله به مرحله به شما آموزش خواهیم داد. این مورد را در نظر بگیرید که اگر خودتان بخواهید اقدام به نصب کنید، حدود 120 دقیقه باید برای انجام این کار صرف کنید.

 

شرایط نصب رادیاتور پنلی

نصب پایه رادیاتور پنلی و خود رادیاتور، روی دیوار انجام می‌شود. به همین دلیل، پیش از نصب رادیاتور پنلی باید فضا را برای نصب بررسی کرد. رادیاتور را روی سنگ یا کاغذ نیز نچسبانید.

شرایط لازم برای نصب رادیاتور پنلی عبارت‌اند از:

 1. قبل از نصب رادیاتور پنلی روی دیوار آن را از جهت آسیب مورد بررسی قرار دهید. همچنین، آن را از بالای پنجره مشبک یا سمت چپ پنل بگیرید تا به زیبایی محصول آسیبی نرسد.
 2. رادیاتور پنلی برای استفاده از سیستم‌های گرمایش آب گرم متصل به دیگ‌های بخار، پکیج‌های گرمایشی و یا سیستم‌های تفکیک شده هیدرولیک مربوط است.
 3. رادیاتور پنلی برای ارائه گرمایش به صورت حرفه‌ای طراحی شده است، و هرگز نباید با سیستم‌های باز نصب شود.
 4. تمام اتصالات باز رادیاتور پنلی ½ اتصالات BSP است.

توجه داشته باشید که بهترین رادیاتور پنلی موجود در بازار را که تهیه کنید، باید به درستی آن را نصب کنید تا بازدهی گرمایشی آن مناسب باشد.

 

نصب رادیاتور پنلی (Panel radiator installation)

 

لوازم نصب رادیاتور پنلی

پس از بررسی شرایط به عنوان اولین مرحله در طریقه نصب رادیاتور پنلی لورچ، سانیکا و...، باید لوازم نصب رادیاتور پنلی را آماده کنیم. متعلقات رادیاتور پنلی برای نصب آن را در ادامه می‌بینید:

 • 2 براکت دیواری برای تحمل وزن رادیاتور پنلی (برای رادیاتورهایی که طول آنها بیشتر از 180 سانتی‌متر است، باید 3 براکت تعبیه کنید)
 • 4 سپر براکت (در برخی از مدل‌ها کاربرد دارد)
 • 1 هواگیر
 • 1 شیر یکپارچه
 • 1 کلید هواگیری
 • 1 دوشاخه کروم خالی

* مطلب پیشنهادی: مقاله شیر پایین رادیاتور شوفاژ چیست


 

طریقه نصب رادیاتور پنلی روی دیوار

پیش از دنبال کردن مراحل نصب رادیاتور پنلی بوتان، نصب رادیاتور پنلی ایران رادیاتور و یا سایر برندها به نکات زیر توجه کنید:

 • اگر رادیاتوری با یک نقطه سبز دریافت می کنید، باید براکت رادیاتور (که قبل از نصب رادیاتور به دیوار بسته می‌شود تا آن را نگه دارد) را تهیه کنید؛ زیرا رادیاتور به مونتاژ نیز نیاز دارد.
 • اگر رادیاتوری با یک قطه قرمز را دریافت می‌کنید، سوپاپ اطمینان، پلاگین و هواگیر در حال حاضر روی آن نصب شده‌ است و رادیاتور فقط به سفت کردن نیاز دارد.

پس از باز کردن بسته‌بندی و بررسی رادیاتور، مراحل زیر را برای نصب رادیاتور پنلی ایساتیس و مابقی برندها دنبال کنید:

 

مرحله اول: تعیین محل نصب رادیاتور پنلی

مکان نصب رادیاتور پنلی را انتخاب، و بررسی کنید که لوله‌های آب یا سیم‌های برق در پشت محلی که می‌خواهید متعلقات رادیاتور پنلی (براکت) را نصب کنید وجود دارد یا نه. توجه داشته باشید که در طریقه نصب رادیاتور پنلی لورچ و سایر برندها، پایین رادیاتور باید حداقل 4 سانتی‌متر از سطح برای جریان هوا و اتصالات فاصله داشته باشد.

نکته: نصب رادیاتور پنلی به میله‌های چوبی یا لنگرهای سنگی توصیه نمی‌شود؛ زیرا ممکن است این براکت‌ها وزن رادیاتور را تحمل نکنند.

 

طریقه نصب رادیاتور پنلی لورچ

 

مرحله دوم: نصب پایه رادیاتور پنلی

به مرحله دوم نصب رادیاتور پنلی بوتان می‌رسیم. پس از نصب براکت روی دیوار، رادیاتور را روی کف به طور مستقیم در مقابل براکت دیواری قرار دهید. رادیاتور را در کانال پایه قرار دهید، عایق پلاستیکی آن را ببندید، و فنر گیره را چفت کنید طوری که گوشه‌ها بین فضاهای مشبک قرار بگیرد.

زمانی که فنر گیره در موقعیت قرار می‌گیرد، رشته تامین و بازگشت را امن می‌کند. اگر فنر گیره به درستی نصب رادیاتور پنلی را ممکن نمی‌کند، شاید مشکل از دیوار باشد. اطمینان حاصل کنید که کلیدهای فنر در مونتاژ براکت وجود دارد، و سیستم گرمایشی را کامل کنید.

 

مرحله سوم: سایر اتصالات و متعلقات رادیاتور پنلی

حالا که رادیاتور به دیوار محکم بسته شده است، باید اتصالات تامین و بازگشت را نصب کنید. توجه داشته باشید که تمام اتصالات رادیاتور BSP یا موازی است که شامل مس، لوله آهنی، لوله PERT یا PEX می‌شود. اگر یکسری لوله مورد نیاز است، یک کنج یا مسیر مستقیم را برای آنها انتخاب کنید. همچنین، هنگام اتصال رادیاتور اطمینان حاصل کنید که اندازه لوله مناسب است.

در ادامه طریقه نصب رادیاتور پنلی لورچ، برای اطمینان از اینکه پمپ شما قادر به پشتیبانی از دستگاه و ظرفیت آن است، بهتر است سر دینامیکی افت فشار را از طریق لوله کشی، رادیاتور و اتصالات بررسی کنید.

نکته: به خاطر حفاظت از تاسیسات در برابر نور مستقیم خورشید پیشنهاد می‌کنیم از لوله‌های PERT یا PEX استفاده کنید.

 

طریقه نصب رادیاتور پنلی سانیکا

 

مرحله چهارم: هواگیری در طریقه نصب رادیاتور پنلی

یکی از نکات مثبت در طریقه نصب رادیاتور پنلی روی دیوار و طریقه نصب رادیاتور پره‌ای، هواگیری در آنهاست. هنگامی که رادیاتور به سیستم گرمایش شما متصل است، هوا باید از واحد برداشته شود. به همین دلیل، هر رادیاتور با یک سوکت خروج هوا عرضه می‌شود. روند کلی هواگیری رادیاتور در این شرایط نیز کلیه اقدامات از اصول خاصی برخوردار است. 

اگر رادیاتور با یک سیستم جریان چندمنظوره نصب شده باشد، می‌توان آن را به روش‌های گوناگون هواگیری کرد. اما اگر با لوله مسی یا فولادی لوله‌کشی شده باشد، از بین بردن هوا (که بر عملکرد سیستم تاثیر دارد) مشکل خواهد بود.

 

مرحله پنجم: انجام تنظیمات

سوپاپ اطمینان برای دریافت ترموستات غیر الکتریکی نصب شده است، که آن را در سمت راست یا چپ رادیاتور با شماره‌گذاری از 1 تا 6 می‌بینید. این اعداد موقعیت‌های جریان را تعریف می‌کنند (1 حداقل جریان و 6 بیشترین جریان). اگر از ترموستات غیرالکتریکی استفاده می‌کنید، از موقعیت 6 باید استفاده شود. بنابراین، قبل از نصب ترموستات خود، شماره 6 را تنظیم کنید.

نکته: توصیه می‌شود که برای محافظت از رادیاتور در برابر دمای سطح بیش از حد، ترموستات غیر الکتریکی نصب کنید.

 

نصب رادیاتور پنلی بوتان

 

مرحله ششم: بررسی برای نشتی

در آخرین مرحله از طریقه نصب رادیاتور پنلی سانیکا و یا هر برند دیگر، باید همه اتصالات را برای نشتی بررسی کنید. به یاد داشته باشید نشت باعث می‌شود آب به سیستم اضافه، و باعث خوردگی آن شود،.همچنین، نشتی‌های کوچک باعث خفه شدن پوشش پودر محصول می‌شود.

هزینه نصب رادیاتور پنلی

اگر مراحل بالا در طریقه نصب رادیاتور پنلی روی دیوار برای شما دشوار است، می‌توانید از متخصصان این حوزه کمک بگیرید. اما هزینه نصب رادیاتور پنلی چقدر است؟ هزینه نصب رادیاتور پنلی به عوامل متعددی مانند تعداد رادیاتورها، سایز، برند و... بستگی دارد.

همچنین، برای برآورد هزینه نصب رادیاتور پنلی باید توجه کنید که آیا قرار است تجهیزات و لوله‌کشی‌های مربوط به نصب هم انجام شود، یا اینکه تنها قرار است رادیاتور پنلی جدید جایگزین شود. یا برای مثال، هزینه نصب رادیاتور پنلی ایران رادیاتور معمولا شامل عایق‌کاری هم می‌شود.

4.5 امتیاز از 1354 رای


نصب رادیاتور شوفاژ
برای سرویس نصب رادیاتور شوفاژ از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین