رفع گرفتگی توالت فرنگی با روش‌های آسان

ثبت درخواست " لوله بازکنی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
رفع گرفتگی توالت فرنگی با روش‌های آسان

گرفتگی توالت فرنگی و گرفتگی توالت ایرانی اغلب در سیفون یا شترگلو اتفاق می‌افتد. البته علت گرفتگی متفاوت است؛ جمع شدن مو، افتادن دستمال کاغذی، صابون یا رسوبات آب در لوله‌های فاضلاب دستشویی و توالت، همه می‌توانند از دلایل نیاز شما به رفع گرفتگی توالت فرنگی یا ایرانی باشند.

در ادامه چند روش آسان و فوری برای رفع گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی را بررسی می‌کنیم؛ با ما همراه باشید. فراموش نکنید که اگر هیچکدام از این روش‌ها برای باز کردن توالت فرنگی به شما کمکی نکرد، روی کمک خود ما حساب کنید.

شما می‌توانید برای رفع گرفتگی توالت فرنگی بدون تماس تلفنی و تنها با ثبت درخواست در وبسایت یا اپلیکیشن «خدمت از ما»، از برترین متخصصان لوله بازکنی فعال در شهرتان کمک بگیرید.

دلایل متداول گرفتگی توالت فرنگی چیست؟

همان‌طور که در مقدمه هم اشاره کردیم، اتفاقات ناگهانی و همچنین تدریجی متفاوتی منجر به گرفتگی توالت فرنگی می‌شوند. از جمله رایج‌ترین این اتفاقات می‌توانیم موارد زیر را نام ببریم:

 • گرفتگی توالت با مدفوع (که احتمالا متداول‌ترین حالت است)
 • گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی، پوشک و نوار بهداشتی
 • بسته شدن راه به دلیل افتادن صابون در چاه دستشویی
 • گرفتگی توالت فرنگی با اشیا گوناگون مانند تلفن همراه
 • تنگ شدن راه لوله به دلیل رسوبات شدید و قدیمی
 • گرفتگی توالت فرنگی با پارچه
 • گرفتگی توالت با مو

همان‌طور که می‌بینید، با کمی دقت می‌توانید جلوی گرفتگی توالت فرنگی را بگیرید. یک نکته خیلی ساده همین رها نکرد دستمال کاغذی در چاه است. اکثرا فکر می‌کنند دستمال کاغذی ظریف‌تر و نحیف‌تر از آن است که بتواند باعث گرفتگی توالت شود.

اما واقعیت این است که همین‌کار به تدریج می‌تواند منجر به احتیاج شما به روش‌های رفع گرفتگی (خصوصا رفع گرفتگی شترگلو توالت) شود. البته می‌دانیم که سناریوهای دیگر، مانند گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع، آنقدرها هم ساده نیستند و کاری به دقت کردن یا نکردن ما ندارد.

به همین دلیل، در ادامه چند روش باز کردن لوله توالت فرنگی را با هم مرور می‌کنیم، تا خودتان سریعا بتوانید مشکل را رفع کنید.

 

ترفندهای رفع گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی

حالا که می‌دانیم "چرا آب توالت فرنگی پایین نمیره" سراغ راه حل‌های موجود می‌ریم. اجازه دهید ابتدا نگاهی کلی به روش‌های موجود برای باز کردن توالت فرنگی داشته باشیم. اینها شناخته‌شده‌ترین روش‌ها برای رفع گرفتگی توالت فرنگی و البته توالت ایرانی هستند:

 • استفاده از پمپ
 • استفاده از فنر لوله بازکنی
 • استفاده از دستگاه تراکم هوا
 • رفع گرفتگی توالت فرنگی با چوب لباسی
 • رفع گرفتگی چاه توالت با مواد شوینده
 • رفع گرفتگی توالت فرنگی با سلفون
 • رفع گرفتگی توالت فرنگی با جوش شیرین
 • استفاده از فنر لوله بازکنی خانگی (که در ادامه آن را جداگانه و مفصل توضیح خواهیم داد)
 • ریختن اسید در چاه فاضلاب (که به دلیل عوارض و خطرات‌اش از پرداختن به آن صرف نظر می‌کنیم)

ببینم هرکدام از این گزینه‌ها چطور در رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع و ... به کمک می‌کنند. توجه داشته باشید که روش‌های خانگی (بدون دستگاه) در این لیست ممکن است برای گرفتگی‌های سخت کاملا مفید واقع نشوند.

 

رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع

 

باز کردن توالت فرنگی و توالت ایرانی با پمپ

برای رفع گرفتگی چاه توالت با استفاده از پمپ دستی ابتدا باید درون چاه آب بریزید، و شروع به پمپ زدن کنید. فشاری که از سمت پمپ به سیفون وارد می‌شود، فاضلاب درون آن را به جلو می‌راند و گرفتگی آن رفع می‌شود. اینکار معمولا به رفع گرفتگی شترگلو توالت کمک زیادی می‌کند.

 

رفع گرفتگی چاه توالت با دستگاه تراکم هوا

اگر گرفتگی شدیدتر باشد، بهتر است به جای از دستگاه تراکم هوا برای باز کردن توالت فرنگی و حرکت دادن گرفتگی استفاده کنیم. در دستگاه تراکم هوا می‌توان فشار را تنظیم کرد، و تا چندبرابر افزایش داد.

این دستگاه هوای درون مخزن خود را با فشار زیاد وارد لوله‌ها کرده، و گرفتگی را باز می‌کند. از آنجا که کار با این دستگاه مهارت خاصی را می‌طلبد، توصیه می‌کنیم برای رفع گرفتگی شترگلو توالت و باز کردن چاه سراغ سایر روش‌های این لیست بروید.

 

رفع گرفتگی شترگلو توالت فرنگی با فنر لوله بازکنی

علاوه بر پمپ و دستگاه تراکم هوا، می‌توان از فنر لوله بازکنی هم برای رفع گرفتگی توالت فرنگی، ایرانی و لوله‌های فاضلاب استفاده کرد. در فرآیند فنر زدن لوله فاضلاب علاوه بر باز کردن گرفتگی با قدرت بالا، امکان لایروبی و جرم‌زدایی هم فراهم می‌شود.

 این روش فوق‌العاده موثر است؛ اما شاید دستگاه آن را در خانه نداشته باشید، یا اینکه بتوان رفع گرفتگی توالت فرنگی را با روش‌های "خانگی‌تری" هم انجام داد. منظورمان روش‌هایی است که در ادامه می‌بینید، نه رفع گرفتگی توالت فرنگی با اسید!

 

رفع گرفتگی توالت فرنگی با چوب لباسی

یک چوب لباسی فلزی را انتخاب کنید؛ آن را صاف کنید، و سرش را به شکل یک قلاب بیاورید. برای اینکه چوب لباسی به لوله آسیبی نزند و روی کاسه خط نندازد، سر آن را با یک پارچه بلااستفاده بپوشانید.

برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با چوب لباسی آن را وارد لوله کنید، و آنقدر آن را به سمت جلو هدایت کنید تا به گرفتگی برسید. حالا تنها باید با چند ضربه آرام راه لوله را باز کنید.

همان‌طور که حدس می‌زنید این روش ممکن است برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع یا موارد خیلی شدید مناسب نباشد، اما برای اجرام سفت مناسب است (مثلا صابونی که تازه در چاه افتاده).

 

رفع گرفتگی توالت ایرانی با مواد شوینده

با مایع ظرفشویی که در خانه همه‌مان هست، می‌توانید به رفع گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی بپردازید. برای اینکار، ابتدا نصف فنجان مایع ظرفشویی، و سپس یک کتری آب داغ (نه جوش) را در کاسه توالت بریزید. به این ترتیب، مواد جمع‌شده حل می‌شوند.

این روش برای رفع گرفتگی شترگلو توالت و گرفتگی‌های سطحی و تازه اکثرا خوب جواب می‌دهد.

 

رفع گرفتگی توالت فرنگی با سلفون

رفع گرفتگی شترگلو توالت با سلفون هم امکان‌پذیر است. نشیمن‌گاه توالت را با سلفون کاملا بپوشانید، و بعد دکمه فلاش تانک را فشار دهید. سلفون بالا می‌آید؛ و حالا شما باید پوشش را به داخل فشار دهید.

اینکار در داخل کاسه توالت فشار و خلائی ایجاد می‌کند، که منجر به باز کردن توالت فرنگی خواهد شد.

 

رفع گرفتگی توالت فرنگی با جوش شیرین

هیچ لیست ترفند خانگی بدون جوش شیرین تکمیل نمی‌شود! برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با جوش شیرین، ابتدا باید یک فنجان آب گرم را با نصف فنجان سرکه است.

حالا نصف فنجان جوش شیرین، و بعد ترکیب سرکه و آب گرم را داخل کاسه توالت بریزید. ترکیب جوش شیرین و این محلول مانند آتش‌فشان می‌جوشد، و انسداد لوله فاضلاب را کاملا از بین می‌برد.

پس از تخلیه 30 دقیقه صبر کنید؛ و بعد با باز کردن آب مسیر خروج فاضلاب را چک کنید تا مطمئن شوید که مشکل رفع شده است.

 

رفع گرفتگی شترگلو توالت

 

رفع گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی با فنر لوله بازکنی خانگی

اگر روش‌های بالا در رفع گرفتگی شترگلو توالت فرنگی به شما کمکی نکردند، این روش را امتحان کنید. در ادامه مراحل رفع گرفتگی توالت فرنگی به کمک لوله بازکنی خانگی را توضیح داده‌ایم:

 1. یک گیره جالباسی را کاملا باز کنید، و سر آن را با یک تکه پارچه بپوشانید. سر جالباسی تیز است؛ و شما با پارچه و چسب نواری می‌توانید یک سر محکم برای رفع گرفتگی توالت فرنگی ایجاد کنید.
 2. انتهای سیم را که با پارچه پوشانده‌اید درون لوله فاضلاب بفرستید، و آن را به جداره لوله فاضلاب در جهات مختلف حرکت دهید.
 3. شیر آب را با فشار زیاد باز کنید، یا فلاش تانک را بزنید. این روش درست مانند استفاده از فنر لوله بازکنی، گرفتگی توالت فرنگی را از بین می‌برد.

رفع گرفتگی توالت ایرانی یا فرنگی‌تان موفقیت‌آمیز نبود؟

باید یادآوری کنیم که هریک از این روش در برخی موارد کاربرد بیشتری دارند. مثلا برای باز کردن گرفتگی توالت فرنگی بهتر است از دستگاه تراکم هوا (یا شبیه‌ساز خانگی آن) استفاده شود؛ چون نوک تیز فنر می‌تواند به توالت آسیب برساند.

البته فنر هم رفع گرفتگی شترگلو توالت مناسب است، چون مواد زائد درون لوله را هم جدا می‌کند. در هر حال، امیدواریم این روش‌های باز کردن توالت فرنگی مشکل شما را حل کند، و لبخندی از سر راحتی روی صورت‌تان نقش ببندد.

اما اگر این اتفاق نیفتاد یا امکان رفع گرفتگی توالت ایرانی یا فرنگی را در منزل ندارید، می‌توانید درخواست‌تان را از طریق سایت یا اپ «خدمت از ما» ثبت کنید، و بهترین فرد را از میان متخصصان لوله باز کن شهرتان برای رفع مشکل استخدام کنید.

4.5 امتیاز از 1748 رای


لوله بازکنی
برای سرویس لوله بازکنی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین