علت صدای آبگرمکن چیست؟

ثبت درخواست "سرویس و تعمیر آبگرمکن"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت صدای آبگرمکن چیست؟

یافتن علت صدای آبگرمکن که با علائمی مختلفی همراه بوده همواره در بین افراد از اهمیت بالایی برخوردار است. صدای انفجار در هنگام روشن شدن آبگرمکن، علت صدای تق تق آبگرمکن دیواری، علت سوت کشیدن آبگرمکن، علت صدا دادن آبگرمکن برقی از مهمترین مواردی است که در هنگام عیب یابی انواع آبگرمکن برای رفع این مشکل مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در هنگام مواجهه با این اختلال در هنگام فعالیت آبگرمکن اولین سوالی که به ذهن افراد می‌رسد، این است که چرا آبگرمکن صدا می‌دهد. شنیدن صدای بلند آبگرمکن‌های مخزنی یا صدای سوت در آبگرمکن‌های دیواری در بیشتر مواقع با آزار و بهم خوردن آرامش افراد همراه است. از این رو یافتن علت صدای آبگرمکن یکی از پردرخواست‌ترین خدمات رفع عیب آبگرمکن به شمار می ‎آید.

علت صدای بهترین آبگرمکن دیواری در انواع و مدل‌های مختلف می‌تواند با دلایل گوناگونی همراه باشد. در بیشتر مواقع با یک سری اقدامات جزئی می‌توان از بوجود آمدن صدای ناهنجار درکنار  علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری جلوگیری نمود. در این مقاله به شرح علت صدای انواع آبگرمکن با هدف رفع این مشکل پرداخته‌ایم.

 

صدای انفجار در هنگام روشن شدن آبگرمکن

 

علت صدای آبگرمکن چیست؟

علت صدای آبگرمکن دیواری که بیشتر مواقع در ردیف معایب ابگرمکن بدون شمعک و دیگر مدل‌ها قرار داده شده تا حد زیادی وابسته به نوع آبگرمکن و شرایط این وسیله در منزل دارد. حتما برای شما هم سوال پیش آمده که علت شنیدن صداهای مختلف از آبگرمکن چه در حال فعالیت و چه در هنگام آف کردن چه می‌باشد؟

صداهایی مثل ضربه، صدای انفجاری در هنگام روشن شدن، تق تق و همین طور سوت بیشترین موارد شنیده شدن صدای ناهنجار از انواع آبگرمکن است. در بیشتر مدل‌های آبگرمکن گازی علت شنیده شدن صدا را می‌توان رسوب تشکیل شده در ته تانکر آبگرمکن دانست. بنابراین با اقداماتی مثل  رسوب زدایی آبگرمکن دیواری و  نصب فیلتر رسوب گیر آبگرمکن دیواری می‌توان تا حد زیادی از بروز این قبیل مشکلات در انواع آبگرمکن دیواری جلوگیری کرد. 

 

علت صدای آبگرمکن چیست؟

 

بطور قطع نمی‌توان علت صدای آبگرمکن و همین طور  علت انفجاری روشن شدن آبگرمکن دیواری بوتان را به مشکل خاص و مشخصی نسبت داد. در آبگرمکن‌های دیواری و مخزنی و همین طور انواع آبگرمکن برقی این ایراد می‌تواند تحت تاثیر نقص در نحوه عملکرد برخی از تجهیزات یا عدم تنظیم درست آبگرمکن باشد. 

 

علت صدای آبگرمکن دیواری در هنگام روشن شدن

آبگرمکن دیواری از نوع پر استفاده انواع آبگرمکن خصوصا در منازل آپارتمانی به شمار می‌آید. شنیدن صدای ناهنجار در هنگام روشن شدن آبگرمکن گاها موجب هراس و نگرانی افراد می‌شود. در این قسمت به اصلی ترین موارد مرتبط با علت صدای آبگرمکن دیواری اشاره در قالب نکات زیر خواهیم داشت.

 1. معیوب شدن قطعه شیر احتراق آهسته در آبگرمکن دیواری
 2. تنظیم نبودن فشار گاز در مشعل دیواری و زیاد بودن فشار گاز
 3. فشار زیاد آب در انوع آبگرمکن دیواری که به دلیل تنظیم نبودن آن است.
 4. شل شدن شیر احتراق آهسته در انواع آبگرمکن دیواری
 5. وجود ایراد و مشکل در هنگام عملیات سوختن در آبگرمکن دیواری
 6. کوتاه بودن شعله پیلوت و یا نامناسب بودن جهت آن در آبگرمکن دیواری

 

علت صدای آبگرمکن دیواری در هنگام روشن شدن

 

همانطور که مشاهده کردید، بیشترین سهم علت صدای آبگرمکن در نوع دیواری مربوط به عیوب در قطعات و عدم تنظیم مناسب این نوع آبگرمکن می‌باشد. در ادامه به معرفی و راهکار رفع چند نوع از این ایرادات در انواع آبگرمکن دیواری می‌پردازیم.

 

علت صدای انفجاری آبگرمکن دیواری

همانطور که در مقاله علت صدای انفجاری آب گرمکن دیواری اشاره شد، علت انفجاری روشن شدن آبگرمکن در درجه اول نصب غیراصولی این وسیله است. اما مواردی مثل رسوب گرفتن مبدل‌ها، کاهش فشار باز اولیه دستگاه، وجود هوا در لوله‌های منتهی به آبگرمکن، عیوب مشاهده شده در اورینگ‌های سوپاپ و در نهایت فشار گاز نامناسب نیز در یافتن علت صدای آبگرمکن دیواری در این حالت پر رنگ دانست.

این ایرادات با انجام یک سری اقدامات مثل  هواگیری آبگرمکن دیواری بوتان و دیگر برند‌های آبگرمکن دیواری قابل رفع است. بنابراین پس از اطمینان از رعایت اصول  روشن كردن آبگرمكن ديواري بوتان بررسی وضعیت قطعات و شرایط نصب آبگرمکن برای رفع این ایراد در اولویت قرار دارد. 

 

علت صدای انفجاری آبگرمکن دیواری

 

علت صدای تق تق آبگرمکن دیواری

یافتن علت صدای تق تق آبگرمکن دیواری بعنوان یک مشکل عمده در بین انواع آبگرمکن دیواری از اهمیت بالایی برخوردار است. از اساسی ترین دلایل تق تق در انواع رادیاتور آبگرمکن دیواری وجود هوا در مدار گرمایش رادیاتور و دیگری رسوب گرفتن مدار رادیاتور است.

 

علت صدای تق تق آبگرمکن دیواری

 

مهمترین دلایل تق تق و شنیدن علت صدای آبگرمکن دیواری به شرح ذیل می‌باشد:

 • فشار بالای آب ورودی به آبگرمکن دیواری
 • سرد بودن بیش از حد مجاز آب ورودی آبگرمکن دیواری
 • عیب در پرشر سوئیچ هوا و آب یا حسگر فشارآب آبگرمکن دیواری
 • رسوب گرفتن مبدل‌های اولیه و ثانویه آبگرمکن دیواری
 • خراب شدن شیر اطمینان پکیج و آبگرمکن دیواری
 • لوله کشی نامناسب ساختمان و تاثیر آن بر عملکرد  ورودی و خروجی آبگرمکن دیواری
 • خراب بودن پمپ آبگرمکن دیواری و ایجاد صدا در هنگام کارکرد آبگرمکن

 

علت سوت کشیدن آبگرمکن دیواری

آشنایی با موارد بوجود آورنده‌ی علت سوت کشیدن انواع آبگرمکن دیواری را می‌توان از انواع نکات در بررسی علت صدای آبگرمکن برشمرد. وابسته به نوع سوت شنیده شده و نوع آبگرمکن دلایل ایجاد این صدا را می‌توان در مواردی مثل کمبود روغن در بوش یا بلبرینگ موتور آبگرمکن، هوای وارد شده به درون کوره آبگرمکن دیواری، و در نهایت رسوب گرفتن پروانه پمپی که آب را درون آبگرمکن به گردش درمی آورد خلاصه نمود. 

 

علت سوت کشیدن آبگرمکن دیواری

 

علت صدا دادن آبگرمکن برقی

یکی از رایج‌ترین ایرادات مشاهده شده در عملکرد انواع آبگرمکن برقی شنیده شدن صداهای عجیب از مخزن این سبک آبگرمکن است. بیشتر کارشناسان و تعمیرکاران آبگرمکن علت صدا دادن آبگرمکن برقی را گرم و سرد شدن آب و انباسط و انقباض مخزن تحت تاثیر این فرآیند می‌دانند. از دیگر موارد علت صدا دادن آبگرمکن برقی وارد شدن هوا به درون لوله‎های آب است.

 

علت سوت کشیدن آبگرمکن دیواری

 

علت صدای بلند آبگرمکن مخزنی

یکی از اصلی ترین علت صدا دادن آبگرمکن مخزنی را می توان نیاز به هواگیری آبگرمکن مخزنی دانست. علاوه بر این موارد معیوب شدن قطعاتی مثل ترموکوپل، ترمومتر و  پیچ تنظیم شمعک آبگرمکن مخزنی که در نحوه روشن شدن شمعک و عملکرد صحیح آبگرمکن تاثیر مستقیم داشته، نیز در شنیدن صدای بلند در آبگرمکن‌های مخزنی نقش دارند.

چند نکته اساسی در رفع علت صدای آبگرمکن

علت اصلی شنیده‌ شدن انواع صدا‌ها در آبگرمکن‌های مختلف اصولا نصب نامناسب، عیوب مشاهده شده در قطعات و در برخی مواقع بهم خوردن تنظیمات آبگرمکن است. به مرور زمان صدای ایجاد شده از آبگرمکن علاوه بر بهم ریختن آرامش شما، ممکن است منجر به آسیب رسیدن به قطعات و در نتیجه خراب شدن آبگرمکن شود. بنابراین برای رفع این مشکل در وهله اول به یک عیب یابی صحیح و در قدم بعدی رفع مشکلات تشخیص داده شده توسط افراد متخصص باشید.

 

سرویس و تعمیر آبگرمکن
برای سرویس سرویس و تعمیر آبگرمکن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading