علت صدا دادن آبگرمکن دیواری چیست؟

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت صدا دادن آبگرمکن دیواری چیست؟

یافتن علت صدای آبگرمکن از جمله آبگرمکن بوتان، که با علائمی مختلفی همراه بوده، همواره در بین افراد از اهمیت بالایی برخوردار است. صدای انفجار در هنگام روشن شدن آبگرمکن، علت صدای تق تق آبگرمکن دیواری، علت سوت کشیدن آبگرمکن، علت صدا دادن آبگرمکن برقی از مهمترین مواردی است که هنگام عیب یابی انواع آبگرمکن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد، که هنگام کار کردن آبگرمکن، صدای عجیبی شنیده باشید. در هنگام مواجهه با این اختلال، اولین سوالی که به ذهن افراد می‌رسد، این است که علت صدا دادن آبگرمکن دیواری چیست؟

 شنیدن صدای بلند آبگرمکن‌های مخزنی یا صدای سوت در آبگرمکن‌های دیواری در بیشتر مواقع با آزار و بهم خوردن آرامش افراد همراه است. برای عیب یابی علت صدای آبگرمکن دیواری بوتان و سایر برندهای دیگر، ابتدا باید بررسی کنیم، که صدا از کدام قسمت آبگرمکن می‌آید، بعد از آن بر طرف کردن این مشکل راحت تر می‌شود. ما در این محتوا به بررسی مهمترین دلایل صدا دادن آبگرمکن دیواری پرداخته ایم. 

علت صدا دادن آبگرمکن دیواری در انواع و مدل‌های مختلف می‌تواند با دلایل گوناگونی همراه باشد. در بیشتر مواقع با یک سری اقدامات جزئی می‌توان از بوجود آمدن صدای ناهنجار جلوگیری نمود. در این مقاله به شرح علت صدای انواع آبگرمکن با هدف رفع این مشکل پرداخته‌ایم.

(مطلب پیشنهادی: علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری)

 

علت صدای آبگرمکن دیواری بوتان

 

علت صدای آبگرمکن دیواری بوتان چیست؟

علت صدای آبگرمکن دیواری که بیشتر مواقع در ردیف معایب آبگرمکن بدون شمعک و دیگر مدل‌ها قرار داده شده است تا حد زیادی وابسته به نوع آبگرمکن و شرایط این وسیله در منزل دارد. حتما برای شما هم سوال پیش آمده که علت شنیدن صداهای مختلف از آبگرمکن چه در حال فعالیت و چه در هنگام آف کردن چه می‌باشد؟

صداهایی مثل ضربه، صدای انفجاری در هنگام روشن شدن، تق تق و همین طور سوت بیشترین موارد شنیده شدن صدای ناهنجار از انواع آبگرمکن است. در بیشتر مدل‌های آبگرمکن گازی علت شنیده شدن صدا را می‌توان رسوب تشکیل شده در ته تانکر آبگرمکن دانست.

بنابراین با اقداماتی مثل  رسوب زدایی آبگرمکن دیواری می‌توان این مشکل را برطرف کرد و با  نصب فیلتر رسوب گیر آبگرمکن دیواری می‌توان تا حد زیادی از بروز این  مشکلات در انواع آبگرمکن دیواری جلوگیری کرد. 

 

علت صدای آبگرمکن چیست؟

 

 

بطور قطع نمی‌توان علت صدای آبگرمکن را به مشکل خاص و مشخصی نسبت داد. در آبگرمکن‌های دیواری و مخزنی و همین طور انواع آبگرمکن برقی این ایراد می‌تواند تحت تاثیر نقص در نحوه عملکرد برخی از تجهیزات یا عدم تنظیم درست آبگرمکن باشد. 

در ادامه علت صدادن دادن آبگرمکن دیواری بوتان و سایر برندهای دیگر را در شرایط و بخش های مختلف بررسی می‌کنیم.

 

علت صدای آبگرمکن دیواری در هنگام روشن شدن

آبگرمکن دیواری، یکی از انوع پرمصرف آبگرمکن، خصوصا در منازل آپارتمانی به شمار می‌آید. شنیدن صدای ناهنجار در هنگام روشن شدن آبگرمکن گاها موجب هراس و نگرانی افراد می‌شود. در این قسمت به اصلی ترین موارد مرتبط با علت صدای آبگرمکن دیواری اشاره خواهیم داشت.

 • معیوب شدن قطعه شیر احتراق آهسته در آبگرمکن دیواری
 • تنظیم نبودن فشار گاز در مشعل دیواری و زیاد بودن فشار گاز
 • فشار زیاد آب در انوع آبگرمکن دیواری که به دلیل تنظیم نبودن آن است.
 • شل شدن شیر احتراق آهسته در انواع آبگرمکن دیواری
 • وجود ایراد و مشکل در هنگام عملیات سوختن در آبگرمکن دیواری
 • کوتاه بودن شعله پیلوت و یا نامناسب بودن جهت آن در آبگرمکن دیواری، که در چنین مواردی، گاز به دلیل کوتاه بودن شعله در مخزن آبگرمکن جمع شده ولی احتراق صورت نمیگیرد؛ سپس هنگام کار کردن، پیلوت، صدای بلندی به گوش می‌رسد.

 

علت صدای آبگرمکن دیواری بوتان در هنگام روشن شدن

 

همانطور که مشاهده کردید، بیشترین سهم علت صدای آبگرمکن در نوع دیواری مربوط به عیوب در قطعات و عدم تنظیم مناسب این نوع آبگرمکن می‌باشد. در ادامه به معرفی راهکار برای رفع چند نوع از این ایرادات در انواع آبگرمکن دیواری می‌پردازیم.

 

علت صدای انفجاری آبگرمکن دیواری

همانطور که در مقاله علت انفجاری روشن شدن آبگرمکن دیواری بوتان اشاره شد، علت انفجاری روشن شدن آبگرمکن در درجه اول نصب غیراصولی این وسیله است. اما مواردی مثل رسوب گرفتن مبدل‌ها، کاهش فشار گاز اولیه دستگاه، وجود هوا در لوله‌های منتهی به آبگرمکن، عیوب مشاهده شده در اورینگ‌های سوپاپ و در نهایت فشار گاز نامناسب نیز در یافتن علت صدای آبگرمکن دیواری بوتان و سایر برندهای دیگر، پر رنگ دانست.

این ایرادات با انجام یک سری اقدامات مثل  هواگیری آبگرمکن دیواری بوتان و دیگر برند‌های آبگرمکن دیواری قابل رفع است. بنابراین پس از اطمینان از رعایت اصول روشن كردن آبگرمكن ديواري بوتان، بررسی وضعیت قطعات و شرایط نصب آبگرمکن برای رفع این ایراد در اولویت قرار دارد. 

 

علت سوت کشیدن آبگرمکن

 

علت صدای تق تق آبگرمکن دیواری

یافتن علت صدای تق تق آبگرمکن دیواری بوتان و برندهای دیگر، بعنوان یک مشکل عمده در بین انواع آبگرمکن دیواری، از اهمیت بالایی برخوردار است. از اساسی‌ترین دلایل تق تق در انواع رادیاتور آبگرمکن دیواری وجود هوا در مدار گرمایش رادیاتور و دیگری رسوب گرفتن مدار رادیاتور است.

مهمترین علت صدای تق تق آبگرمکن دیواری به شرح ذیل می‌باشد:

 • فشار بالای آب ورودی به هنگام ورود آبگرمکن دیواری
 • سرد بودن بیش از حد مجاز آب ورودی آبگرمکن دیواری
 • عیب در پرشر سوئیچ هوا و آب یا حسگر فشارآب آبگرمکن دیواری
 • رسوب گرفتن مبدل‌های اولیه و ثانویه آبگرمکن دیواری
 • خراب شدن شیر اطمینان پکیج و آبگرمکن دیواری
 • لوله کشی نامناسب ساختمان و تاثیر آن بر عملکرد  ورودی و خروجی آبگرمکن دیواری
 • خراب بودن پمپ آبگرمکن دیواری و ایجاد صدا در هنگام کارکرد آبگرمکن

 

علت صدای تق تق آبگرمکن دیواری

 

علت سوت کشیدن آبگرمکن دیواری

آشنایی با موارد بوجود آورنده‌ی علت سوت کشیدن آبگرمکن دیواری را می‌توان از انواع نکات در بررسی علت صدای آبگرمکن برشمرد. وابسته به نوع سوت شنیده شده و نوع آبگرمکن برای رفع صدای سوت آبگرمکن، لازم است که ابتدا منشا صدا را پبدا کنید. در جدول زیر چند علت سوت کشیدن آبگرمکن را بررسی کرده ایم.

 

علت سوت کشیدن آبگرمکن

علت سوت کشیدن آبگرمکن  راه حل
صدا از پمپ آبگرمکن با روغنکاری بلبرینگ و بوش موتور این مکل حل می‌شود
وجود هوا در کوره آبگرمکن انجام هواگیری آبگرمکن
رسوب گرفتن پروانه پمپی که آب را درون آبگرمکن به گردش در می آورد رسوب زدایی پروانه

 

علت سوت کشیدن آبگرمکن دیواری

 

علت صدا دادن آبگرمکن برقی

یکی از رایج‌ترین ایرادات مشاهده شده در عملکرد انواع آبگرمکن برقی شنیده شدن صداهای عجیب از مخزن این سبک آبگرمکن است. بیشتر کارشناسان و تعمیرکاران آبگرمکن علت صدا دادن آبگرمکن برقی را گرم و سرد شدن آب و انباسط و انقباض مخزن تحت تاثیر این فرآیند می‌دانند. از دیگر موارد علت صدا دادن آبگرمکن برقی وارد شدن هوا به درون لوله‎های آب است.

 

علت صدای بلند آبگرمکن مخزنی

یکی از اصلی ترین دلایل صدا دادن آبگرمکن مخزنی را می توان نیاز به هواگیری آبگرمکن مخزنی دانست. علاوه بر این موارد معیوب شدن قطعاتی مثل ترموکوپل، ترمومتر و  پیچ تنظیم شمعک آبگرمکن مخزنی که در نحوه روشن شدن شمعک و عملکرد صحیح آبگرمکن تاثیر مستقیم داشته، نیز در شنیدن صدای بلند در آبگرمکن‌های مخزنی نقش دارند.

 

علت سوت کشیدن آبگرمکن دیواری

 

چند نکته اساسی در رفع علت صدای آبگرمکن

علت اصلی شنیده‌ شدن انواع صدا‌ها در آبگرمکن‌های مختلف اصولا نصب نامناسب، عیوب مشاهده شده در قطعات و در برخی مواقع بهم خوردن تنظیمات آبگرمکن است. به مرور زمان صدای ایجاد شده از آبگرمکن علاوه بر بهم ریختن آرامش شما، ممکن است منجر به آسیب رسیدن به قطعات و در نتیجه خراب شدن آبگرمکن شود. بنابراین برای رفع این مشکل در وهله اول به فکر یک عیب یابی صحیح و در قدم بعدی به دنبال پیدا کردن تعمیرکار آبگرمکن برای رفع مشکلات تشخیص داده شده باشید.

 

سخن پایانی

در این محتوا به بررسی علت صدای آبگرمکن دیواری بوتان و سایر برندها پرداختیم و علت سوت کشیدن آبگرمکن را بررسی کردیم، اگر بعد از خواندن این محتوا، نتوانستید علت صدای آبگرمکن را عیب یابی کنید، کافی است از طریق سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" اقدام به ثبت سفارش رایگان و انتخاب بهترین تعمیرکار جهت تعمیر و سرویس آبگرمکن دیواری در کوتاه‌ترین زمان کنید.

4.5 امتیاز از 1285 رای


سرویس و تعمیر آبگرمکن
برای سرویس سرویس و تعمیر آبگرمکن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین