نظافت منزل

نظافت سرویس بهداشتی را چگونه انجام دهیم؟

نظافت سرویس بهداشتی را چگونه انجام دهیم؟

نظافت سرویس بهداشتی یکی از دغدغه‌هایی است که هر آدمی با آن درگیر است و نمی‌‌داند برای آن چه باید کرد؟ برای آن‌که بدانیم نظافت سرویس بهداشتی را چگونه انجام دهیم؟ در این مقاله نکات ریز و پیش پا افتاده‌ای که کمتر کسی به آن اهمیت می‌دهد جمع آوری شده است.

چرا تمیز نگه داشتن سرویس بهداشتی مهم است؟

داشتن خانه‌ای تمیز و پاکیزه، آرزوی همه افراد جامعه است و میل به پاکیزگی و تمیزی در اکثر انسان‌ها وجود دارد. با این وجود برای تمیز نگه داشتن تمام قسمت‌های خانه باید برنامه ریزی‌هایی صورت بگیرد تا همیشه خانه تمیز باشد.

یکی از قسمت‌هایی که باید همیشه تمیز باشد و نظافت آن اهمیت ویژه‌ای دارد، حمام و سرویس بهداشتی است. مکان‌هایی که عامل جذب میکروب‌های مختلف و بیماری‌ها است. در صورتیکه این مکان‌ها به موقع تمیز نشوند، تمیز کردن آن، کار دشوار و زمان بری خواهد بود. در ادامه همراه ما باشید تا بدانید نظافت سرویس بهداشتی را چگونه انجام دهیم؟

 

ابزار لازم برای نظافت سرویس بهداشتی

 • دستکش پلاستیکی
 • برس توالت شوی
 • اسفنج تمیز
 • مسواک بی استفاده
 • شوینده سرویس بهداشتی
 • بهترین ضد عفونی کننده سرویس بهداشتی
 • پارچه تمیز یا دستمال کاغذی

 

جرم سنگ توالت را چگونه از بین ببریم؟

 • اول از همه دستکش پلاستیکی را دست کنید تا از شر جرم‌ها و باکتری‌ها در امان بمانید.
 • با آب داغ تمام قسمت‌های سرویس بهداشتی را آب پاشی کنید.
 • با استفاده از بهترین شوینده سرویس بهداشتی، داخل سنگ توالت و اطراف آن، مواد را می‌ریزیم، کمی صبر کنید تا سطوح کمی ماده شوینده را به خود جذب کند.
 • سپس با استفاده از برس توالت قسمت‌های مختلف آن را تمیز کنید تا جرم سنگ توالت از بین برود.
 • وقتی کارتان تمام شد، سیفون را بکشید تا کثیفی‌ها با شدت آب از بین بروند.

پس از این‌که زردی کاسه توالت به طور کامل از بین رفت سراغ دیگر سطوح موجود در سرویس بهداشتی بروید. تمام قسمت‌ها را به مواد ضد عفونی‌کننده آغشته کنید و سپس با استفاده از یک پارچه تمیز یا دستمال کاغذی سطوح را تمیز کنید.

 

حمام را همیشه بشویید

بعد از هر بار استحمام کردن حمام محیطی پر از رطوبت و بخار می‌شود و همه جرم‌ها در اثر بخار و رطوبت نرم می‌شوند، به همین دلیل بهترین زمان برای نظافت حمام در این موقع می‌باشد. با آب ولرم کف حمام را شستشو دهید و با استفاده از اسفنج جاهایی که جرم گرفته را تمیز کنید و بعد از آن با باز کردن پنجره یا روشن کردن هواکش کاری کنید تا بخار از حمام خارج شود.

 

نظافت سرویس بهداشتی را چگونه انجام دهیم؟

 

شستشوی شیرآلات

شیرآلات موجود در حمام و دستشویی هم یکی از قسمت‌های مهمی است که جرم بسیار می‌گیرند که حتما باید تمیز و براق شوند، برای این‌کار با استفاده از مواد شوینده مخصوص شیرآلات یا سرکه سفید و یا لیموترش می‌توان آن‌ها را براق و تمیز کرد.

 

نظافت روشویی و آینه

در اکثر موارد تمیز کردن روشویی، آینه، جای مسواک‌ها و صابون فراموش می‌شود، در صورتیکه باید هفته‌ای دوبار جا مسواکی را تمیز کرد. برای این کار ابتدا جا مسواکی را با شوینده سرویس بهداشتی می‌شویید و بعد آب کشی می‌کنید و حتما بعد از آن خشک کنید و دوباره در جای خود قرار دهید.
جا صابونی هم ممکن است بعد از هر بار استفاده از صابون کثیف شده باشد و یا چسبندگی در ظرفش ایجاد شود، نظافت این تکه کوچک هم بسیار مهم است و برای عدم چسبندگی ظرف صابون می‌توان از روغن بچه برای کف آن استفاده کرد.

 

نظافت حوله‌های سرویس بهداشتی

اکثر سرویس‌های بهداشتی دارای حوله می‌باشند، بعد از اتمام کار و تمیز شدن سایر قسمت‌های توالت، حوله‌های قدیمی را با حوله‌های تمیز جایگزین کنید و برای هماهنگی حوله‌ها با رنگ دیواره‌های توالت، حوله‌ها را هم رنگ انتخاب کنید.

در آخر کار بعد از تمام شدن نظافت حتما وسایلی که با کمک آن سرویس بهداشتی را تمیز کردید مانند اسفنج، برس توالت و پارچه‌ها را بشویید تا محیطی برای تجمع میکروب‌ها نشود. در این مطلب به طور خلاصه شرح دادیم که نظافت سرویس بهداشتی را چگونه انجام دهیم؟ و سرویس بهداشتی خود را تا آنجایی که می‌توانید همیشه تمیز نگه دارید. 

5.00 امتیاز از 13 رای

نظافت منزل

نظافت منزل

ثبت رایگان سفارش

مطالب مرتبط با نظافت منزل

مطالب مرتبط با نظافت

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading