کد خطای پکیج لورچ

ثبت درخواست "سرویس و تعمیر پکیج"
کد خطای پکیج لورچ

کد خطای پکیج لورچ مربوط به سیستم عیب یابی الکترونیک پکیج های سازنده گروه صنعتی لورچ می باشد. کد خطای پکیج لورچ هرکدام هشدار دهنده ایرادات احتمالی، خطاها و اشکلات ایجاد شده در برد الکترونیکی پکیج است.

این اشکلات بواسطه سنسور های تعبیه شده در برد مرکزی شناسایی و برای هر کدام، کد خطا در نظر گرفته شده است. که اصطلاحا کد خطای پکیج لورچ نامیده می‌شود. شناخت این هشدارها و کد خطای پکیج لورچ در رفع آنها بسیار تاثیر دارد. بنابراین آشنایی با سیستم این پکیج ها امری ضروری و مهم به حساب می‌آید.

 

کد خطای پکیج لورچ، بر اساس تنظیمات داخلی هر پکیج متفاوت می‌باشد. در این مطلب به آشنایی با انواع کد خطای پکیج لورچ و روش های رفع این خطاها می پردازیم.

 

کد خطای پکیج لورچ (Lorch boiler error codes)

 

انواع کد خطای پکیج لورچ

پکیج لورچ که در مدل های مختلفی تولید شده و قابل ارائه به مشتریان می‌باشد. دارای مزیت های چون نیاز به فضای کم برای نصب و همین طور داشتن سیستم ایمنی بالا می‌باشد. موضوع مورد بررسی ما در این مطلب خطاهای مربوط به سیستم هشدار، ایمنی و کد خطای پکیج لورچ می باشد. انواع این کد خطاها هر کدام در مواقع خاص و هشدار دهنده یک خطای جداگانه هستند، که در این قسمت به معرفی هرکدام از کد خطای پکیج لورچ به طور جداگانه اشاره می‌کنیم.

 

انواع کد خطای پکیج لورچ

 

نمونه لیست کدخطای لورچ و علت خطای بروز داده شده، در جدول زیر به طور کامل آورده شده است. 

 

جدول کد خطای پکیج لورچ و دلایل این خطا ها

  کدخطا    دلایل بوجود آمدن خطا 
1 کدخطا E0

 خطای ارتباطی کنترل از راه دور

2 کدخطا E1 عدم تشخیص شعله
3 کدخطا E10 افزایش بیش از حد فشار مدار گرمایش 
4 کدخطا E12 عملکرد صحیح کنترل از راه دور 
5 کد خطا E13 خطای برد الکترونیک اصلی 
6 کد خطا E15 انسداد دودکش-خطای(موقت) پرشر سوئیچ دود در زمان کمتر از 2 دقیقه
7 کد خطا E16 خطا در پارامتر تنظیم برنامه؛ خطای کنترلی برد الکترونیکی 
8 کدخطا E2 انسداد دودکش؛ خطای پرشر سوئیچ دود 
9 کدخطا E23 خطای ترموستات محیطی 
10 کدخطا E25 خطای یخ زدگی مبدل اصلی(افت دما به کمتر 2 درجه)
11 کدخطا E26 عدم صدور فرمان باز شدن شیرگاز-احتمال اشکلات در اتصالات الکترونیکی یا مکانیکی پرشر دود-خطای عملکرد رله برد الکترونیکی
12 کدخطا E28 خرابی سنسور دمای آب بهداشتی یا سنسور سیستم گرمایش 
13 کدخطا E3 خطای ترموستات سیستم گرمایشی 
14 کدخطا E30 خطای پارامترهای تعریف نشده
15 کدخطا E31 خطا در تنظیم پارامتر ترموستات اتاقی- باید پارامتر A22 را روی صفر تنظیم کرد.
16 کدخطا E4 خطای ترموستات سیستم مصرفی
17 کدخطا E40 خطا در مدار سیستم گرمایش 
18 کدخطا E5 اشکال در مدولاتور شیر گاز 
19 کدخطا E6 افزایش دمای سیستم گرمایش به بیش از 90 درجه 
20 کدخطا E7 اختلال در عملکرد سوئیچ فشار هوا
21 کدخطا E77 خطا در ترموستات مخزن-خطا در پارامترها 
22 کدخطا E8 افت فشار آب سیستم گرمایش 
23 کدخطا E9 افزایش دمای سیستم گرمایش به بیش از 100 درجه (فعال شدن کلید حرارتی)
24 کدخطا E99 خطا در پارامترهای تنظیم برنامه، خطای کنترلی برد الکترونیکی 

 

این کد خطاهایی اشاره شده در این قسمت بخشی از کد های اصلی خطای پکیج لورچ می باشد که ممکن است، در هر مدل بیانگر یک مشکل جداگانه باشد. هر کدام از این کد ها بیانگر یک خطا و ایراد در سیستم پکیج لورچ می‌باشد، که در صورت تشخیص به موقع و درست درصدد رفع این خطا ها برآمده و سیستم را به حالت نرمال برگرداند.

رفع این خطا ها مستلزم شناخت علت رویداد آن ها می باشد؛ که در ادامه به چند مورد رفع خطای پکیچ لورچ می پردازیم.

 

راهکار رفع چند خطای پکیج لورچ

در این قسمت بعنوان مثال رفع چند خطای پکیج لوریچ را توضیح می دهیم. برای اطلاع کامل از نحوه رفع این کد خطا ها بهتر است، دفترچه راهنمای پکیج را مشاهده و از جایگاه هر دکمه و علائم مطلع باشید.

 

رفع خطای e26 در پکیج لورچ

به این کد خطا پکیج لورچ اصطلاحا خطای عملکرد رله برد الکترونیکی پکیج لورچ نیز گفته می‌شود. این خطا در خصوص سیستم الکترونیکی بوده و ربط مستقیم به شیر برقی گاز دارد. این خطا ممکن است، روی قسمت قفل شدن پکیج تاثیر بگذارد. در این حالت دکمه c در پکیج لورچ را فشار دهید، تا دستگاه از قفل خارج شود. اگر خطا برطرف نشد با متخصصین این حوزه در تماس باشید.

 

رفع خطای کد e26 در پکیج لورچ

 

رفع ارور e8 پکیج لورچ

در این حالت فشار آب سیستم گرمایشی به شدت کاهش پیدا می کند، و به دنبال آن پکیج قفل می‌شود. برای رفع این خطا نشتی سیستم لوله کشی را بررسی کنید، شیر پرکن را باز کرده تا آب ورودی تامین گردد و در نهایت هواگیری مدار سیستم گرمایشی را انجام دهید. اگر سیستم هشدار پکیج لورچ هنوز در حالت اخطار قرار دارد، سعی کنید، از افراد مطلع در این زمینه کمک بگیرید

 

رفع ارور e8 در پکیچ لورچ

 

رفع ارور e9 پکیج لورچ

این خطا زمانی رخ می دهد که دمای سیستم گرمایشی به بیش از حد ممکن یعنی 100 درجه برسد، که در این حالت کلید حرارتی پکیج فعال می‌شود. در این حالت ممکن است، پکیج قفل شود. برای رفع این مشکل کلید c دستگاه را فشار داده و پکیج را از قفل خارج کنید. در این حالت دستگاه به دمای 60 درجه که برسد بطور خودکار روشن می‌شود. اگر با این عملیات مشکل برطرف نشد، از تکنسین های تاسیسات کمک بگیرید.

 

رفع ارور e9 در پکیج لورچ

 

نحوه ریست کردن پکیج لورچ

ریست پکیج لورچ از سری کارهایی است که ممکن است با قطع و وصل شدن برق نیازباشد، انجام دهید تا پکیج لوریج مجدد راه اندازی شود. با توجه به اینکه پکیج های لوریچ همان طور که در ابتدای مطلب گفتیم، دارای یک برد الکترونیکی مجهز به سنسور های هشدار و تنظیم کننده هستند،

بنابراین نحوه ریست کردن پکیج لوریچ مستلزم فشار و نگهداشتن دکمه ریست آن می باشد، که متناسب با مدل پکیج ممکن است در جاهای مختلفی تعبیه شده باشد. اگر دستگاه شما قدیمی هست و دکمه ریست نداره. میتونید دستگاه رو از برق بکشید ۱۰ دقیقه بعد روشن کنید.

 

نحوه ریست کردن پکیج لورچ

 

دکمه c در پکیج لورچ کجاست؟

در تمامی موارد رفع خطا به دکمه c و تاثیر آن در برطرف شدن مشکلات پکیج لورچ اشاره کردیم. منظور از این دکمه اتصال و کنترل کننده سیستم هشدار پکیج لورچ می‌باشد.سوال خیلی از کاربران در خصوص رفع خطای کد پکیج لورچ این است که دکمه c در پکیج لورچ کجاست؟ جایگاه این دکمه در مدل های مختلف پکیج لورچ ممکن است، متفاوت باشد. اما بیشتر مواقع در کنار درجه و سیستم تنظیمات دما می توان دکمه c یا کنترل کننده برد الکترونیک دستگاه را پیدا نمود.

 

دکمه c  درپکیج لورچ کجاست؟

 

یک نکته مهم و اصولی در کد خطای پکیج لورچ

داشتن اطلاعات کامل درباره نحوه عملکرد سیستم های گرمایشی مثل پکیج لورچ در کنار عملکرد بهتر این دستگاه ها، تاثیر بالایی در کشف خطاهای احتمالی و رفع سریع آن ها دارد. علاوه بر اینکه از بروز حوادث احتمالی جلوگیری می شود، طول عمر و بازده و کارکرد این نوع پکیج هم افزایش می یابد.

 

یادگیری کد خطای پکیج لورچ یک اصل مهم در نگهداری این پکیج ها می باشد.

 

بنابراین یادگیری کد خطای پکیج لورچ یک اصل مهم در نگهداری این پکیج ها می باشد. مطالعه دقیق دفترچه راهنما و توجه به نکاتی که تکنسین هنگام نصب به آن اشاره می کند می تواند در این امر موثر باشد.

سرویس و تعمیر پکیج
برای سرویس سرویس و تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading