انواع خدمات جوشکاری آهنگری کدام هستند؟

ثبت درخواست "جوشکاری"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
انواع خدمات جوشکاری آهنگری کدام هستند؟

یکی از قدیمی ترین هنرها در زمینه فلز کاری، جوشکاری آهنگری است. در گذشته به وسیله نیروهای فشاری و ابزارآلات مخصوص آهنگری به قطعات فلزی شکل می‌دادند. کارهای آهنگری دارای قدمتی بالا است و همچنین استفاده آن در صنایع مختلف بسیار مرسوم و مقرون به صرفه است.

قبل از انجام هر نوع جوشکاری باید اطلاعات و دانش لازم برای انجام فرآیند جوشکاری مانند شناخت دقیق فلزات، دمای ذوب آنها، متالوژی و شناخت روش انجام هر کدام را دانست. که در ادامه این مقاله از خدمت از ما به آموزش جوشکاری آهنگری، انواع جوشکاری آهن، خدمات جوشکاری استیل و برنج پرداخته شده است.

 

جوشکاری آهنگری چیست؟

به متصل کردن قطعات آهنی به یکدیگر جوشکاری آهن می‌گویند. البته خدمات جوشکاری فقط شامل متصل کردن دو قطعه نمی شود، بلکه جوشکاری کاربردهای متفاوتی مانند ترمیم بخش هایی که شکسته یا آسیب دیده‌اند نیز دارد. البته انجام تمام کارهای آهنگری و جوشکاری نیاز به یک جوشکار حرفه‌ای و ماهر دارد.

 همانطور که گفتیم امروزه آهنگری به شکل‌های متفاوتی نسبت به گذشته انجام می‌شود و روش‌های مدرن جایگزین جوش آهنگری شده‌اند، با این‌حال در صنعت لوله‌سازی هنوز لوله‌ها به روش جوشکاری آهنگری تولید می‌شوند.

در روش جوشکاری آهن، بعد از آنکه فولاد را گرم کردند، سپس به شکل استوانه در می‌آورند و لبه‌های فولاد را به شکل لب به لب با استفاده از غلتک های شکل دار جوشکاری می کنند.

 

جوشکاری آهنگری

 

انواع جوشکاری آهن

فلز آهن دارای مقادیری سیلیسیم و کربن است که زمانی یک قطعه آهن قابلیت جوشکاری آهن را دارد که دارای انعطاف بالا باشد و به راحتی شکل بپذیرد، معمولا آهن‌های سفیدی مثل آلومینیوم و استیل برای اتصالات بزرگ قابل جوشکاری نیستند.

جوشکاری آهن آلات به روش های گوناگونی انجام می‌شود که در ادامه انواع جوشکاری آهنگری را نام برده‌ایم.

 • جوشکاری آهن با روش قوس الکتریکی با الکترود روکش‌دار (SMAW)
 • جوشکاری آهن با روش قوس فلزی تحت پوشش گاز (GMAW)
 • جوشکاری آهن با روش قوسی تو پودری (FCAW)
 • جوشکاری آهن با روش قوسی تنگستنی (GTAW)

هر کدام از روش‌های جوشکاری بالا شامل مراحل، تجهیزات و دانش متفاوت هستند که نوع جوشکاری که جوشکار انتخاب می کند به نوع و جنس قطعاتی که قصد جوشکاری آنها را دارید، بستگی دارد.

 

جوشکاری آهن

 

انواع فلزهای مناسب در جوشکاری آهنگری

قبل از اینکه آموزش جوشکاری آهن را فرا بگیرید، بهتر است شرایط جوش دادن هر نوع فلز را بدانید، بهترین فلزاتی که برای جوشکاری مناسب هستند را در زیر مشاهده می‌کنید.

 • آلومینیوم: برای جوشکاری آلومینیوم باید آلیاژهای مختلف آلومینیوم را بشناسید.
 • فولاد با درصد کربن پایین: فولاد با کربن پایین دارای انعطاف بالایی است، به همین علت برای افراد تازه کار مناسب است.
 • فولاد ضد زنگ: برای جوشکاری فولاد نیز باید آلیاژهای مختلف آن را بشناسید، مانند فریتی و مارتنزیتی .

 

انواع گازهای محافظ در جوشکاری آهن

گازهای محافظ که در دو نوع بی اثر و فعال در صنعت جوشکاری استفاده می‌شوند، وظیفه محافظت از حوضچه مذاب را دارند تا در نهایت یک جوش با کیفیت و یک فلز بدون ترک خوردگی ایجاد شود. چندین نمونه گاز محافظ در خدمات جوشکاری استفاده می‌شود.

 • گاز هلیوم: این گاز یک گاز خنثی و بسیار سبک است که توانایی ایجاد نقطه جوش های زیاد را دارد.
 • گاز آرگون: برای جوشکاری آهن آلات باید آرگون را با گازهای دیگر مخلوط کرد، استفاده از آرگون به تنهایی فقط برای جوشکاری قطعات غیرفلزی است، این گاز نسبت به هلیوم ارزانتر و سنگین‌تر است. (برای اطلاعات بیشتر به مطلب جوشکاری آرگون مراجعه کنید)
 • گاز CO2: از این گاز به تنهایی برای جوش آهن آلات استفاده می‌شود، انجام جوشکاری co2 دارای سرعت بالا و جوش با کیفیت است.

 

خدمات جوشکاری و آهنگری شامل چه خدماتی می‌شود؟

خدمات جوشکاری در صنایع مختلف استفاده می‌شوند اما در ساخت بسیاری از وسایل اطراف ما نیز از خدمات جوشکاری و آهنگری استفاده شده است، در خدمت از ما انواع جوشکاری آهن و خرده کاری آهنگری قابل انجام است. تمام این خدمات در محل دلخواه شما به صورت خدمات جوشکاری سیار به صورت کاملا ایمن و بهداشتی، با کیفیتی بالا قابل انجام است.

 • تمام کارهای آهنگری
 • انواع جوشکاری آهن
 • خدمات جوشکاری استیل
 • خدمات جوشکاری برنج
 • خدمات جوشکاری آلومینیوم

 

خدمات جوشکاری استیل

ضریب انتقال حرارت ورق‌های استیل نسبت به کربن استیل بسیار کمتر است. ورق استیل دارای انواع مختلفی است که هر کدام از آنها برای جوشکاری استیل دارای خواص و ویژگی های خاص خود هستند. خدمات جوشکاری استیل کمی پیچیده است؛ به همین علت جوشکار استیل باید دارای مهارت و تجربه چندین ساله باشد.

 

خدمات جوشکاری استیل

 

 یکی از مهمترین نکات در خدمات جوشکاری استیل این است که ورق های استیل باید قبل از شروع فرآیند جوشکاری، خوب تمیز شوند، همچنین اصول جوشکاری استیل را به صورت دقیق اجرا کنید. انواع مختلف خدمات جوش استیل که در لیست زیر آمده با هم تفاوت هایی دارند.

 • خدمات جوشکاری استیل ضد زنگ آستنیتی (Austenitic stainless steels)
 • خدمات جوشکاری استیل ضد زنگ فریتی (Ferritic stainless steels)
 • خدمات جوشکاری استیل های ضد زنگ مارتنزیتی (Martensitic stainless steels)
 • خدمات جوشکاری استیل های ضد زنگ دوبلکس (Duplex stainless steels)

 

خدمات جوشکاری برنج

برنج یکی از اصلی ترین آلیاژهای مس است که از 60 درصد مس و 40 درصد روی ساخته شده است. روی موجود در آن باعث می‌شود هنگام انجام خدمات جوشکاری برنج، محل جوش تیره شود، بنابراین عملیات جوشکاری برای جوشکار مشکل می‌ شود.

در انجام خدمات جوشکاری برنج حرکت دست بسیار مهم است و جوشکار باید سرعت حرکت دستش را تا حد امکان زیاد کند. امروزه به علت استفاده از ظروف برنجی، ممکن است به خدمات جوشکاری برنج نیاز پیدا کنید، شما می‌توانید انواع خدمات جوشکاری برنج را از طریق سایت یا اپلیکیشن خدمت از ما در محل دریافت کنید.

 

عوامل موثر بر قیمت خدمات آهنگری و جوشکاری

با اینکه قیمت خدمات آهنگری و جوشکاری توسط اتحادیه جوشکاران تعیین شده است اما باز هم قیمت دستمزد آهنگری و جوشکاری به عوامل متعددی بستگی دارد و قیمت ثابتی ندارد، برای مثال اگر شما نیاز به خدمات جوشکاری سیار داشته باشید، هزینه ایاب ذهاب نیز به هزینه کل اضافه خواهد شد.

قیمت خدمات آهنگری و جوشکاری با توجه به عوامل زیر متغیر خواهد بود:

 • نوع جوشکاری
 • هزینه ایاب ذهاب
 • میزان مهارت جوشکار
 • وزن قطعاتی جوشکاری شده
 • تعداد قطعـــات قابل جوشکاری
 • میزان زمان صرف شده برای خدمات جوشکاری
 • نوع گاز و متریال مصرف شده در خدمات جوشکاری

 

قیمت خدمات آهنگری و جوشکاری

همانطور که در مقاله بالا گفته شد، خدمات جوشکاری و آهنگری فقط متصل کردن دو قطعه به یکدیگر نیست، بلکه شامل تعمیر و ترمیم قطعات نیز می‌شود، شما با کمک سایت یا اپلیکیشن خدمت از ما می‌توانید انواع خدمات جوشکاری آهن، خدمات جوشکاری برنج و خدمات جوشکاری استیل را در منزل دریافت کنید.

بعد از وارد شدن به سایت خدمت از ما، می توانید سفارش خود را به رایگان ثبت کنید و سوابق چندین متخصص در حوزه جوشکاری آهنگری را مطالعه کنید و از بین آنها از یک جوشکار استعلام قیمت بگیرید و خدمات مورد نظرتان را در محل دریافت کنید.

جوشکاری
برای سرویس جوشکاری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading