جوشکاری درب و پنجره

ثبت درخواست " جوشکاری "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
جوشکاری درب و پنجره

جوشکاری درب و پنجره فلزی بخش کوچکی از این صنعت/هنر است که نقش پررنگی در زندگی ما دارد. می‌دانیم که در جوشکاری یک فلز (الکترود) با انرژی برق ذوب می‌شود تا دو فلز دیگر را به هم بچسباند. اما تمام نکات جوشکاری درب و پنجره آهنی را نمی‌توانیم تا این حد خلاصه کنیم.

ساخت درب و پنجره بخش بزرگی از خدمات این حرفه را تشکیل می‌دهد. اصولا هر چهاردیواری به درب و پنجره برای محافظت در برابر گرما، سرما، باد و البته خطرهای احتمالی احتیاج دارد. به خاطر همین، آنقدرها هم عجیب نیست که همیشه تعدادی از ما درباره جوشکاری درب و پنجره، نکات، تجهیزات و هزینه آن سوالاتی داشته باشیم.

اگر قصد دارید در ساختمان‌تان از درب‌ها و پنجره‌های محکم و قابل اعتماد فلزی استفاده کنید، با ما تا انتها همراه باشید تا کاملا با همه زوایای این خدمات، و البته قیمت جوشکاری درب و پنجره آشنا شوید.

 

مزایا و معایب جوشکاری درب و پنجره چیست؟

بگذارید کار را با پاسخ دادن به مهمترین سوال شروع کنیم. این روش ساخت اصولا چه مزایا و معایبی دارد؟

به طور خلاصه، جوشکاری اتصالات به شدت محکمی را به ما تحویل می‌دهد؛ بدون اینکه محدودیت در ضخامت قطعات برای ما ایجاد کند. همچنین، نرخ دستمزد جوشکاری درب و پنجره نیز به شدت مناسب است.

اما برخی افراد همین دائمی بودن اتصالات را یک نکته منفی می‌دانند. همچنین، از آسیب رسیدن به فلز پایه به دلیل حرارت زیاد، نیاز به بررسی اتصالات توسط افراد حقیقتا متخصص، و آسیب‌های احتمالی این شغل در طولانی‌مدت انتقاد می‌کنند.

 

جوشکاری درب و پنجره آهنی

 

تجهیزات جوشکاری درب و پنجره آهنی چیست؟

یک جوشکار درب و پنجره می‌تواند انواع درب و پنجره ساده یا طرح‌دار را برای پارکینگ، حیاط، ورودی منازل و ... بسازد، نرده‌های بالکن، تراس و راه‌پله‌ها را طراحی کند و بسازد، آنها را تعمیر کند و غیره. در این بخش می‌خواهیم ببینیم چنین متخصصانی از چه وسایلی برای اینکار استفاده می‌کنند.

 

دستگاه جوش

مهمترین وسیله برای جوشکاری درب و پنجره آهنی فلزی همین دستگاه جوش است، به همراه الکترودها. این دستگاه برق مورد نیاز برای ذوب کردن الکترود و انجام کار را فراهم می‌کند.

 

ماسک مخصوص

نور ایجادشده در روند جوشکاری می‌تواند به شدت برای چشم‌ها خطرناک باشد. از طرف دیگر، جرقه‌های داغ تولیدشده هم می‌توانند به چشم‌ها آسیب بزنند. کلاه یا ماسک جوشکاری با پوشش کامل صورت، این ریسک‌ها را برطرف می‌کند. دریچه مقابل آن نیز زاویه دید مناسب را برای فرد فراهم می‌کند.

نکته: اگر شیشه ماسک‌تان شکست، آن را با نمونه‌های یو وی دار جایگزین کنید.

 

دستکش و کفش ایمنی

دستکش‌های ایمنی انواع و اقسام زیادی دارند. دستکش مناسب برای جوشکاری درب و پنجره آهنی وزن زیادی دارد تا بتواند از دست‌های فرد جوشکار در برابر لبه‌های تیز، سوختگی توسط جرقه‌ها و جریان برق به خوبی محافظت کند. کفش‌ها هم ضمن انجام دادن اینکار برای پاها، به حفظ بهتر تعادل افراد هم کمک می‌کنند.

 

پیشبند چرم یا لباس محافظ

پیشبندها برای اینکار مناسب‌تر هستند، چون هدف اصلی استفاده از این ابزار محافظت در برابر آتش‌های احتمالی و البته حرارت مداوم است. سلامت این دستگاه باید همواره پیش از کار چک شود.

 

دستمزد جوشکاری درب و پنجره فلزی

 

جوشکاری درب و پنجره فلزی چه نکاتی دارد؟

در ادامه با گوشه‌ای نکات مهم جوشکاری درب و پنجره آشنا می‌شویم:

 

آماده‌سازی قطعات فلزی

در حالت عادی و ایده‌آل، فلزات باید بدون رنگ باشند. اما اگر به هر دلیل جوشکار با قطعات رنگ‌شده سروکار داشته باشد، باید ابتدا رنگ را با سمباده کاملا پاک کند.

اهمیت این موضوع در جوشکاری درب و پنجره آهنی از آنجا ناشی می‌شود که رنگ (و همچنین زنگ‌زدگی) عبور جریان برق را مختل کرده و رو محصول نهایی تاثیر نامطلوبی می‌گذارد. همچنین، بهتر است سطوحی که قرار است به هم جوش بخورند با استون تمیز شوند تا هیچ گردوغباری روی آنها نماند، و جوش نهایی محکم‌تر باشد.

هنگام برش فلزات و استفاده از دستگاه فرز هم باید به شدت دقت کرد. لبه این دستگاه تیز است، و با قدرت فلزات را برش می‌دهد. این نکته‌ای است که هرگز نباید آن را فراموش کرد.

 

بررسی تجهیزات جوشکاری

همواره پیش از استارت جوشکاری درب و پنجره فلزی باید دستگاه و اتصالات آن را چک کرد. علاوه بر اطمینان از نبود پارگی، اتصال و سایر مشکلات، باید این نکات را نیز مدنظر قرار داد:

  • وصل کردن گیره اتصال به میز در حالتی که قرار است جوشکاری روی میز انجام شود (برای جلوگیری از برق‌گرفتگی).
  • بررسی طول الکترود و تعویض آن پیش از تمام شدن. برای آسیب نرسیدن به انبر جوشکاری، چون ممکن است هنگام کار متوجه نشوید الکترود تمام شده.
  • خاموش کردن دستگاه پس از تمام شدن جوشکاری برای بیش از حد داغ نشدن آن.

 

نکات جوشکاری درب و پنجره حین کار

  • استفاده از گیره‌های دستگاه‌های جوشکاری برای ثابت نگه داشتن قطعات فلزی.
  • قرار دادن یک دست روی میز و گرفتن الکترود با یک دست برای انجام کار.
  • حفظ زاویه بیست درجه دست با سطح درب یا پنجره حین کار با هدف نفوذ جوش به عمق فلز.
  • جابه‌جا نکردن سریع انبر جوشکاری برای ذوب مناسب فلز.

 

قیمت جوشکاری درب و پنجره

 

قیمت جوشکاری درب و پنجره به چه عواملی بستگی دارد؟

اصولا هزینه‌های این خدمات بر اساس تعرفه‌ها و نرخ‌های اعلام‌شده از طرف اتحادیه‌ها مشخص می‌شود. این تعرفه‌ها هرسال به‌روز می‌شوند، اما فاکتورهایی که قیمت جوشکاری درب و پنجره را تعیین می‌کنند، کمابیش ثابت هستند. در ادامه این فاکتورها را معرفی می‌کنیم:

 

نوع جوشکاری

اولین عامل نوع جوشکاری است. اینکار به روش‌های متنوعی انجام می‌شود. اما در حالت کلی، شرایط آب‌وهوایی و کاربرد مشتری نوع آن را مشخص می‌کند. جوشکاری‌های قوس الکتریکی یا معمولی (که رایج‌ترین روش است)، جوشکاری با گاز اکسیژن، جوشکاری مقاومتی و جوشکاری در حالت جامد از انواع رایج برای انجام پروژه هستند.

 

تاثیر جنس و وزن متریال

شاید مهمترین فاکتوری که روی دستمزد جوشکاری درب و پنجره تاثیر می‌گذارد همین باشد؛ چون بسته به فلز باید از گاز، مدار و اشعه خاصی استفاده کرد. علاوه بر جنس فلز، وزن قطعات هم موثر هستند. حتما شما هم دیده‌اید که قیمت جوشکاری درب و پنجره برای برخی پروژه‌ها (مخصوصا پروژه‌های بزرگ) کیلویی اعلام می‌شود.

 

نوع کار

اگر دقیقا خدمات مورد نیاز و وزن کلی قطعات را بدانید، نصف راه محاسبه هزینه را رفته‌اید! مثلا قیمت ساخت درب و پنجره برای هر کیلو به‌طور میانگین حدودا 10 هزار تومان است. قیمت ساخت نرده و حفاظ برای راه پله‌ها، بالکن، تراس و پشت بام هم تقریبا مبلغ مشابهی دارد، اما کمی بالاتر است.

میانگین هزینه‌ای که جوشکار درب و پنجره برای ساخت انواع دروازه ساده دریافت می‌گیرد از این دو هم کمتر است. توجه داشت باشید که اگر قطعات شما شامل طرح‌های پیچیده شوند (که نیازمند خم‌کاری هستند)، نرخ دستمزد برای هر کیلو به 15 هزار تومان هم می‌تواند برسد.

 

تاثیر تجربه و سابقه کار

اتحادیه‌ها مبلغ مشخصی را برای دستمزد جوشکاری درب و پنجره مشخص کرده‌اند، اما استادکارهایی هستند که به واسطه سال‌ها سابقه کار و اعتبار خود، ممکن است مبلغ بیشتری را به عنوان اجرت کار درخواست کنند. در کنار این موارد، هزینه‌های حمل و نقل و نصب و آماده‌سازی در محل هم روی قیمت جوشکاری درب و پنجره آهنی موثر هستند.

به خدمات جوشکاری درب و پنجره نیاز دارید؟

برای دریافت این خدمات و البته استعلام رایگان هزینه آن کافی است درخواست‌تان را در اپلیکیشن یا وبسایت «خدمت از ما» ثبت کنید، به چند سوال کوتاه پاسخ دهید تا جزئیات پروژه‌تان مشخص شود، و چنددقیقه صبر کنید تا برترین متخصصان نزدیک به شما مبلغ پیشنهادی‌شان برای دستمزد جوشکاری درب و پنجره را اعلام کنند.

پس از آن، در صورت تمایل می‌توانید یکی از متخصصان را برای انجام پروژه‌تان استخدام کنید. البته پیش از انجام اینکار پیشنهاد می‌کنیم سری به پروفایل کاری متخصص مدنظرتان بزنید، و نظر و تجربه مشتریان پیشین او را بررسی کنید.

همان‌طورکه دیدید، فاکتورهای موثر بر نرخ دستمزد جوشکاری درب و پنجره یکی دوتا نیستند! از طرفی، با توجه به نوسان دائمی بازار، کمتر می‌توان به اعداد و ارقامی که در رسانه‌های مختلف می‌بینیم اعتماد کنیم. آیا واقعا هیچ راهی برای تخمین نسبتا دقیقی از قیمت جوشکاری درب و پنجره وجود ندارد؟

«خدمت از ما» شما را قادر می‌کند تا حداقل از چند متخصص فعال در شهرتان، به سرعت و بدون پرداخت هزینه، نرخ دستمزد را با دقت بالایی استعلام کنید. حتی بدون اینکه لازم باشد حتما کسی را استخدام کنید.

4.4 امتیاز از 1806 رای


جوشکاری
برای سرویس جوشکاری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین