راهنمای تعویض پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
راهنمای تعویض پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی

تعویض پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی چگونه است؟

شاید این روزها کاری مانند تعویض پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی یا تعمیر انواع پمپ تخلیه لباسشویی مانند گذشته دشوار نباشد. تولید کنندگان لوازم خانگی برای سهولت در تعمیر و عیب یابی این وسایل، علاوه بر دفترچه راهنما، برای هر مشکل یک ارور نمایش مشخص کرده‌اند.

هدف از اینکار این بوده حتی که اگر صاحب دستگاه سراغ راهنمای تعویض پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی نرفت و آن را تعمیر نکرد، تعمیرکار هم نیازی به باز کردن کل وسیله نداشته باشد. ماشین لباسشویی، بعنوان یک وسیله خانگی پرمصرف نیز گاهی دچار ایرادات رایجی مانند مشکل در تخلیه آب می‌شود. این مسئله با تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی(در مواردی تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی) کاملا رفع می‌شود.

تعویض و تعمیر پمپ تخلیه در روند عیب یابی و رفع خرابی ماشین لباسشویی سامسونگ، خدمات مربوط به تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال و سایر برندها امری ضروری است. دلیل این امر تاثیر عملکرد پمپ در بروز مشکلاتی مثل آبریزی ماشین لباسشویی یا نقص در قطعات اصلی مثل موتور و برد لباسشویی سامسونگ به علت نشت آب در این تجهیزات است.

 

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی چیست؟

شایذ شما هم از آن دسته افرادی باشید که هنگام نیاز به تعویض یا تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ، یا زمان برآورد قیمت پمپ تخلیه ماشین لباسشویی در زمان خرید از خود بپرسید این پمپ دقیقا چیست و چگونه کار می‌کند؟ پمپ شستشوی ماشین لباسشویی یا پمپ تخلیه ماشین لباسشویی یکی از قطعات مهم این دستگاه است که وظیفه تخلیه آب را به عهده دارد. این قطعه در زیر ماشین لباسشویی و به بدنه  آن چسبیده است.

 

اجزای انواع پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

 1. پروانه‌ای که متصل به هسته مغناطیسی است
 2. سیم پیچ درون پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی
 3. کاسه نمد و پروانه‌ها که خلاء ایجاد می‌کنند

در حالت عادی و در انواع پمپ تخلیه لباسشویی آب کثیف با ایجاد خلاء به بیرون پمپاژ می‌شود. توجه داشته باشید که عمر مفید پمپ تخلیه ماشین لباسشویی به‌طور متوسط ۴ سال است، این قطعه ممکن است در صورت بروز خرابی در هر کدام از قطعات دیگر، دچار مشکل شده و شما نیاز به تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی یا تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی خواهید داشت.

 

قیمت پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

 

نشانه‌های نیاز به تعویض پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی

مشخصا عدم تخلیه آب، نشانه اساسی مشکل پمپ تخلیه آب و نیار به تعمیر یا تعویض پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی است. اما این موضوع ممکن است به دلایل دیگری مانند مسدود شدن و ایراد در طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی، خرابی تسمه ماشین لباسشویی، پمپ تخلیه و خرابی درب دستگاه نیز رخ دهد. با این وجود مهم‌ترین نشانه های تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی شامل موارد زیر است:

 • لباسشویی عمل تخلیه آب را انجام نمی‌دهد
 • تخلیه آب ماشین لباسشویی بسیار کند انجام می‌شود
 • صدای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی(صدای غیر طبیعی)

 

خطاها و ارورهای پمپ تخیه ماشین لباسشویی

پیش از بررسی یک راهنمای تعویض پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی و دست به کار شدن برای تعمیر پمپ تخلیه در جریان تعمیر لباسشویی سامسونگ، عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی ارج و سایر برندها، باید کد خطای مربوط به آن را در دستگاه خود بشناسید.(برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ)

ماشین لباسشویی‌های هوشمند، مشکلات دستگاه را با کدهای مختلفی نشان می‌دهد. در مورد پمپ تخیه آب این ارورها شامل موارد زیر است:

 • ارور E23 در ماشین لباسشویی AEG
 • ارورهای F21 تا F24 در حین تعمیرات لباسشویی بوش
 • ارور DE یا OE در ماشین لباسشویی و ظرف‌شویی ال‌جی 
 • ارور E5 برای پمپ تخلیه  در ماشین لباسشویی سامسونگ و همچنین در ماشین ظرف‌شویی سامسونگ 

 

تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ

 

دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

درصورت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی‌تان، یک راست سراغ جستجوی نحوه تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی و برآورد قیمت پمپ تخلیه ماشین لباسشویی نروید. صدای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی، آن هم از نوع غیر عادی‌اش سرنخ بسیار خوبی از خرابی این قطعه به ما می‌دهد. اما این مشکل ممکن است به دلایل مختلفی روی دهد که اگر به کمک روش‌های متفاوت رفع نشد، نهایتا باید به فکر تعویض پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی بود. مهمترین دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی موارد زیر است:

 • مسدود شدن مسیر تخلیه آب به فاضلاب
 • از کار افتادن موتور پمپ تخلیه آب لباسشویی
 • خراب شدن کاسه نمد یا پروانه­‌ پمپ و نفوذ آب به داخل پمپ
 • پوسیدگی یا قطع شدن سیم‌های ارتباط برد الکتریکی و پمپ تخلیه
 • مشکل در برد الکتریکی دستگاه و عدم دریافت فرمان تخلیه توسط ماشین لباسشویی
 • مسدود شدن رابط لوله تخلیه و سینک ظرف‌شویی در مواردی که از یک مسیر مشترک برای دفع آب به فاضلاب استفاده می‌کنید

 

توجه به وضعیت این قطعه همانند رفع مشکلات جزئی در تعمیر یخچال بوش، عیب یابی و تعمیر یخچال ارج و تشخیص علت دود زدن اجاق گاز و دیگر لوازم برقی و ضروری آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین دقت در تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی در عملکرد این دستگاه تاثیر بسزایی دارد. 

 

نحوه تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

 1. قبل از انجام مراحل راهنمای تعویض پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی، حتما آن را از برق بکشید. این مسئله برای تعمیر تمام وسایل برقی صادق است.
 2. با باز کردن فیلتر، آب اضافی درون شیلنگ ماشین لباسشویی را خارج کنید.
 3. برای دسترسی به پمپ تخلیه قدیمی دستگاه، پیچ‌های بالایی و پشتی را باز کنید. سعی کنید این کار را به‌تنهایی انجام ندهید؛ زیرا وزن ماشین زیاد است.
 4. معمولا پمپ تخلیه آب در جلو و سمت راست پایین دستگاه قرار دارد، تمام اتصالات سیم و بست‌های آن را باز کنید و با یک چرخش کوچک آن را از دستگاه جدا کنید.
 5. در ادامه مراحل راهنمای تعویض پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی، بایستی با توجه به مدل دستگاه ، پمپ تخلیه آن را تهیه کنید.
 6. پمپ تخلیه آب جدید را در جای خود قرار دهید و تمام اتصالات سیم، بست‌ها و فیلتر را ببندید.
 7. مراحل را از آخر به اول بروید و دستگاه را به حالت اول برگردانید.

 

نحوه تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ

 

قیمت پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

مشخصا قیمت پمپ تخلیه ماشین لباسشویی با توجه به برند انواع ماشین‌های لباسشویی متفاوت خواهند بود. اگر با کمک راهنمای تعویض پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی ما، خودتان دست به آچار شوید و کار تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را انجام دهید، هزینه‌های شما کاهش خواهد یافت. زیرا در این حالت قیمت پمپ تخلیه ماشین لباسشویی تنها مبلغی است که  پرداخت می‌کنید.

با کمک گرفتن از یک متخصص برای تعویض انواع پمپ تخلیه ماشین لباسشویی، هزینه اجرت او نیز به قیمت پمپ تخلیه ماشین لباسشویی افزوده می‌شود. اما توجه داشته باشید که در کنار خیال آسوده از کار حرفه‌ای، ممکن است مشکل دستگاه شما به جای تعویض قطعه، با تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی برطرف شود.


اگر همراه با خواندن این راهنمای تعویض پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی تعمیر یا تعویض انواع پمپ تخلیه لباسشویی را انجام می‌دهید، ابتدا ان را روی حالت rinse/spin بگذارید. در صورتی که آب ماشین لباسشویی تخلیه نشد، ابتدا مسیر تخلیه آب را بررسی و سپس فیلتر را تمیز کنید.

اگر مشکل رفع نشد، تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ضروری است. توصیه می‌شود هر چند ماه یکبار ، فیلتر را تمیز کنید تا احتمال وجود مشکل کم شده و مجددا نیاز به تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی یا تعویض آن نداشته باشید. به خاطر داشته باشید که متخصصان ماهر "خدمت از ما" آماده ارائه انواع خدمات در حوزه تعمیرات ماشین لباسشویی نیز هستند.

4.5 امتیاز از 1655 رای


تعمیر ماشین لباسشویی
برای سرویس تعمیر ماشین لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین