نکات مهم در لوله کشی پکیج

ثبت درخواست "لوله کشی پکیج و شوفاژ"
نکات مهم در لوله کشی پکیج

نکات مهم در لوله کشی پکیج

توجه به نکات مهم در لوله کشی پکیج مبحثی بسیار مهم در راه‌اندازی پکیج دیواری‌ست. خرید پکیج اولین مرحله برای داشتن هوایی مطبوع در هوای سرد است و بعد از آن به مراحلی مانند طرز لوله کشی پکیج دیواری، بهترین نوع لوله کشی پکیج، نکات مهم در لوله کشی پکیج، و البته هزینه لوله کشی پکیج می‌رسیم. در مقاله‌های قبلی "راهنمای خرید پکیج" را به‌طور کامل شرح دادیم و اکنون طرز لوله کشی پکیج دیواری را بررسی می‌کنیم. اگر شما هم به‌دنبال بهترین نوع لوله کشی پکیج هستنید، این مقاله و نکات مهم در لوله کشی پکیج را از دست ندهید.

قبل از پرداختن به نکات مهم در لوله کشی پکیج خوب است بدانید که ما پیش‌تر در مقاله‌های دیگر اشاره کردیم که پکیج دیواری یکی از رایج‌ترین وسایل گرمایشی در تمام دنیاست که جای موتورخانه‌های پر سر و صدا را گرفته است. پکیج دیواری به خاطر اندازه کوچک خود در آشپزخانه یا تراس نصب می‌شود که کاهش هزینه و استقلال واحدهای مسکونی را (در تنظیم دما) به دنبال دارد.

این موارد به‌طور کامل در "مزایا و معایب پکیج دیواری" بررسی شده‌اند. اکنون نکات مهم در لوله کشی پکیج و طرز لوله کشی پکیج دیواری را از زوایای مختلف بررسی می‌کنیم. از این نکات می‌توان در زمینه‌های مختلف(بدون نیاز به فیلم آموزش لوله کشی پکیج) مانند نحوه لوله کشی پکیج بوتان، نحوه لوله کشی روکار پکیج، آشنایی با نوع سیستم لوله کشی پکیج شوفاژ دیواری و برآورد هزینه لوله کشی پکیج و قیمت لوله کشی پکیج ساختمان استفاده کرد.

 

نکات مهم در لوله کشی پکیج

نکات مهم در لوله کشی پکیج نکات مهم در لوله کشی پکیج بهترین نوع لوله کشی پکیج نحوه لوله کشی روکار پکیج

 

نکات مهم در لوله کشی پکیج: محل نصب پکیج

1. اگر می‌خواهید پکیج را در آشپزخانه نصب کنید:

پکیج نباید بالای اجاق گاز یا هر وسیله گرمایشی دیگر نصب شود. همچنین فواصل باید به‌خوبی رعایت شوند. پکیج حداقل باید 1 متر با دیوار روبروی خود، و حداقل 15 سانتی‌متر از دیوار یا کابینت کنار خود فاصله داشته باشد؛ و فاصله آن با زمین نیز نباید کمتر از 120 سانتی‌متر باشد.

 

2. اگر می‌خواهید پکیج را در کابینت نصب کنید:

اگر می‌خواهید پکیج دیواری را داخل کابینت تعبیه و از مدل دیواری دودکش دار استفاده کنید، در کابینت باید کرکره ای باشد. زیرا پکیج برای سوخت نیاز به اکسیژن دارد و تنها در اینصورت می‌تواند اکسیژن مورد نیازش را تامین کند.

 

3. اگر می‌خواهید پکیج را در تراس نصب کنید:

فاصله کلاهک تعدیل دودکش تا دریچه دودکش باید حداقل 30 سانتی‌متر باشد. اصولا بهتر است تا جای ممکن دستگاه پایین‌تر از دریچه دودکش نصب شود؛ زیرا افزایش فاصله پکیج از دریچه باعث بیشتر شدن مکش دستگاه را بیشتر می‌کند.

 

بهترین نوع لوله کشی پکیج

طرز لوله کشی پکیج دیواری لوله کشی پکیج نحوه لوله کشی پکیج بوتان آموزش لوله کشی پکیج

 

نکات مهم در لوله کشی پکیج: لوله کشی پکیج

رعایت نکات اجرایی لوله کشی ساختمان و به‌خصوص نکات مهم در لوله کشی پکیج (حتی در نحوه لوله کشی روکار پکیج) علاوه بر ظاهر تر و تمیز و زیبا، کارایی دستگاه را نیز بالا می‌برد.

بعد از بررسی موارد تاسیساتی توسط متخصص و تعیین محل نصب لوله کشی، لوله کش آشنا با نوع سیستم لوله کشی پکیج شوفاژ دیواری باید کار خود را شروع کند. لوله کشی پکیج از 4 مرحله تشکیل می‌شود: لوله کشی اصلی آب سرد، آب گرم، و سیستم رفت و برگشت.

 

نکات مهم پیش از لوله کشی پکیج

قبل از شروع لوله کشی باید به برخی موارد توجه کرد که در ادامه آنها را آورده‌ایم:

1. انتخاب نوع لوله کشی

نوع سیستم لوله کشی پکیج شوفاژ دیواری یا به زبان ساده‌تر طرز لوله کشی پکیج دیواری (برای مثال نحوه لوله کشی پکیج بوتان) به‌طور کلی به 2 مدل روکار و توکار تقسیم می‌شود. مشخصا نحوه لوله کشی روکار پکیج زیبایی بیشتری دارد و از شلوغ شدن آشپزخانه شما جلوگیری می‌کند. استفاده از لوله‌های 5 لایه در لوله کشی روکار امنیت و کارایی را در بیشترین حد آن نگه می‌دارد. نحوه لوله کشی پکیج با لوله سفید نیز در این روش محبوب است.

شما برای برآورد هزینه لوله کشی پکیج، قیمت لوله کشی پکیج ساختمان و قیمت لوله کشی پکیج روکار می‌توانید با متخصصان "خدمت از ما" از طریق وب‌سایت و اپلیکیشن در ارتباط باشید.

 

2. جنس و طول لوله

مورد دیگر در نکات مهم در لوله کشی پکیج انتخاب لوله با جنس و طول مناسب است. در انتخاب لوله باید به مواردی از جمله قطر، ضخامت، محل نصب پکیج، مساحت واحد، قدرت پمپ پکیج و... دقت زیادی کرد. لوله‌های پلاستیکی نیز به دلیل مقاومت بالای خود بسیار رایج و محبوب هستند.

 

نحوه لوله کشی روکار پکیج

فیلم آموزش لوله کشی پکیج نحوه لوله کشی پکیج طریقه لوله کشی پکیج فیلم آموزش لوله کشی پکیج

 

نکات مهم در لوله کشی پکیج: ریز اما حیاتی

1. انتخاب مسیر مناسب: یکی از مهمترین نکات در طرز لوله کشی پکیج دیواری انتخاب مسیر مناسب برای لوله کشی است. بعد از تعیین مسیر درست لوله کشی باید طول مسیرها را مشخص کرد تا لوله‌ها در اندازه و قطر مناسب تهیه شوند.

2. انتخاب مدل لوله کشی: نحوه لوله کشی پکیج بوتان یا هر مدل دیواری دیگر را می‌توان به 3 روش انجام داد که هر کدام با توجه به واحد نصب متفاوت‌اند. این روش‌ها لوله کشی مختلط (هم در زمین و هم در سقف کاذب)، لوله کشی با برگشت مستقیم (مناسب برای واحدهای مسکونی و محیط‌های کوچک) و لوله کشی با برگشت معکوس (ماسب برای متراژهای متوسط) نام دارند.

3. استفاده از زانوی کمتر: یکی از فاکتورهای مهم در اجرای بهترین نوع لوله کشی پکیج عدم استفاده زیاد از زانوست. استفاده زیاد از زانوها و لوله کشی‌های پر پیچ و خم فشار بیشتری به پمپ پکیج وارد و کار آن را سخت‌تر می‌کند. درصورت استفاده از زانو قطر لوله باید 25 و زانو باید 45 درجه باشد تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

4. محل رادیاتورها: یکی از نکات اجرایی لوله کشی ساختمان توجه به محل قرار گرفتن رادیاتورهاست. بهتر است آنها را زیر پنجره‌های واحد قرار داد تا کاملا سرمای بیرون را خنثی کنند.

5. متراژ مناسب لوله: تعداد قابل توجهی از نکات مهم در لوله کشی پکیج مربوط به پیشگیری از فشار مضاعف رو پمپ پکیج می‌شوند. متراژ مناسب لوله‌ها نیز یکی دیگر از این موارد است. اگر در مواردی مجبور به لوله کشی با متراژ بالا می‌شوید، در قسمت رفت یک پمپ کمکی قرار دهید.


 

مشخصا برای داشتن بهترین نوع لوله کشی پکیج ملزم به رعایت نکات مهم در لوله کشی پکیج هستیم تا علاوه بر زیبایی، از یک سیستم گرمایشی کارآمد نیز لذت ببریم. متخصصان "خدمت از ما" آماده ارائه خدمات مختلف در حوزه لوله کشی پکیج به شما هستند.

لوله کشی پکیج و شوفاژ
برای سرویس لوله کشی پکیج و شوفاژ از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading