معرفی کاربرد مایع ظرفشویی

ثبت درخواست "نظافت منزل"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
معرفی  کاربرد مایع ظرفشویی

کاربرد مایع ظرفشویی و نحوه استفاده از این ماده پاک کننده تنها به شستشوی ظروف ختم نمی‌شود. حتما برای شما سوال پیش آمده که موارد استفاده از مایع ظرفشویی به غیر از پاک کننده‌گی ظروف چه می‌تواند باشد. فواید ماشین ظرفشویی علاوه بر وظیفه اصلی آن در لکه بری نیز بسیار مشهود است.

کاربرد مایع ظرفشویی از پاک کنندگی ظروف گرفته تا مواردی غیر قابل تصوری مثل پدیکور و رنگ بری مو قابل معرفی می‌باشد. بنابراین با کمی مطالعه در خصوص فواید مایع ظرفشویی می‌توانید بسیاری از تمیزکاری‌های منزل را به این ماده پاک کننده همیشه در دسترس بسپارید.

ترکیبات به کار رفته در مایع ظرفشویی بایدها و نبایدهایی را برای استفاده از این ماده پاک کننده ایجاد کرده است. بعنوان مثل استفاده از آن برای شستشوی دست مضر و در بیشتر موارد تمیزکاری مفید و پر کاربرد است. 

 

فواید مایع ظرفشویی

 

موارد کاربرد مایع ظرفشویی

وقت آن رسیده که مایع ظرفشویی را از محیط آشپزخانه به دیگر فضای خانه انتقال و از آن برای لکه بری و دیگر اقدامات تمیزکاری منزل استفاده کنید. مایع ظرفشویی ملایم و ضد خش انتخابی شما می‌تواند علاوه بر درخشندگی ظروف در پاکیزگی و دیگر اقدامات بهداشتی منزل همراه مناسبی برای شما باشد.

 

کاربرد مایع ماشین ظرفشویی

 

ترکیب این ماده با دیگر پاک کننده‌ها در برق انداختن ظروف مسی، و همین طور استفاده از آن برای از بین برد لکه سیاه روی استیل خصوصا برای سینک ظرفشویی یا مواردی مثل تمیز کردن سینی فر، چربی زدایی و تمیز کردن اجاق گاز لعابی همگی نشان دهنده کاربرد تاثیرگذار مایع ظرفشویی در تهیه پاک کننده‌های خانگی برای سطوح مختلف است. 

در این مقاله سعی داریم مصارف کاربردی و نحوه استفاده از مایع ظرفشویی را در محیط‌های متنوع و دور از تصور شما در منزل معرفی کنیم.

 

17 روش مناسب استفاده از مایع ظرفشویی

همه چیز از لکه بری لباس تا رشد و تکثیر گیاهان را می‌توان با استفاده از این مایع پاک کننده ظروف در منزل پوشش داد. کاربردی ترین موارد استفاده از مایع ظرفشویی و فواید استفاده از مایع ظرفشویی در قالب پیشنهادات زیر بررسی و ارائه شده است.

 

1.کاربرد مایع ظرفشویی برای تمیز کردن مبلمان

مقداری مایع ظرفشویی را درون یک بطری آب ریخته و آن را روی مبلمان اسپری کنید. بگذارید این ماده جذب مبلمان شود. بیشتر مواقع از این روش برای تمیز کردن ست مبلمان چیده شده در تراس و فضای بیرونی منزل استفاده می‌شود.

 

کاربرد مایع ظرفشویی برای تمیز کردن مبلمان

 

گاها از ترکیبات مایع ظرفشویی برای تمیز کردن دیگر سطوح نیز مثل تميز كردن شيشه دوجداره و پنجره‌ها، شیشه میز همراه مبلمان و دیگر عناصر دکوراتیو در جایگزین لکه بر قوی شیشه یا تکمیل کننده آن استفاده می‌شود. 

 

2.کاربرد مایع ظرفشویی در از بین بردن چربی لوازم آشپرخانه

یکی از اساسی ترین کاربرد مایع ظرفشویی زدودن چربی نشسته بر روی ظروف چیده شده در آشپزخانه است. اجاق گاز، توستر، میکسر، یخچال، مایکروفر و دیگر لوازم آشپزخانه به راحتی می‌توان با استفاده از مایع ظرفشویی از چربی‌های انباشته شده پاک کرد.

 

کاربرد مایع ظرفشویی در از بین بردن چربی لوازم آشپرخانه

 

این روش در مقابل استفاده از مواد پاک کننده استیل برای رفع چربی لوازم مقرون به صرفه و کاربردی بوده و در پاسخ به این سوال که چگونه لکه روغن از روی کابینت پاک کنیم؟ می‌توان مایع ظرفشویی را بعنوان یک پاک کننده چربی در نظر داشت. 

علاوه بر این موارد مایع ظرفشویی را در کنار اسپری سفید کننده وسایل برقی آشپزخانه برای لکه زدایی این لوازم به کار می‌برند.در نحوه شستن کاور پلاستیکی وسایل برقی با توجه به حساسیت و جنس لکه کاربرد این ماده اثری خوب بر از بین بردن آلودگی دارد. 

 

3.استفاده از مایع ظرفشویی برای لکه بری لباس

لکه‌های چربی نشسته بر روی لباس را به راحتی می‌توان با مایع ظرفشویی پاک نمود. برای این کار کافی است لکه نفوذ کرده را با مایع آغشته و سپس لباس را شستشوی دهید. برای از بین بردن لکه‌های قدیمی لباس و همین طور هر نوع پارچه‌ای نیز کاربرد دارد.

علاوه بر این در هنگام محو کردن لکه مومی به جای مانده از پاك كردن شمع از روي پارچه می‌توان از مایع ظرفشویی به همراه دیگر پاک کننده‌های سازگار به پارچه بهره برد. 

 

4.پاک کردن شانه و برس های مو با مایع ظرفشویی

این امر ممکن است از تصورات شما دور باشد ولی مایع ظرفشویی بعنوان یک تمیز کننده مناسب برای شانه و برس معرفی شده است. هر گونه آلودگی و چربی ناشی از موها را می‌توان از سطح برس با این پاک کننده زدود.

 

5.تمیز کردن جواهرات و عینک با مایع ظرفشویی

درخشندگی زیورآلات به مرور زمان و با جذب انواع آلودگی‌های محیط کمرنگ می‌شود. استفاده از مایع ظرفشویی بهترین ماده برای بازگرداندن این درخشندگی است. به مدت 5 الی 10 دقیقه زیور آلات را در محلول آب و مایع ظرفشویی قرار داده و با یک براش تمیز سطح آن‌ها را بشویید.

 

تمیز کردن جواهرات و عینک با مایع ظرفشویی

 

کاربرد مایع ظرفشویی علاوه بر این لوازم در پاک کردن لکه‌های نشسته بر لنز عینک نیز نتایج مطلوبی داشته است. برای این کار دستمال آغشته به چندین قطره مایع را روی لنز عینک کشیده و شاهده پاک شدن آن باشید.

 

6.ضدعفونی میوه‌ها با استفاده از مایع ظرفشویی

بهترین اقدام برای جلوگیری از باقی ماندن سم کشاورزی بر روی میوه‌ها استفاده از چندین قطره مایع ظرفشویی به همراه سرکه در هنگام شستشوی آن‌هاست. این اقدام علاوه بر ضدعفونی کردن میوه‌ها به درخشندگی و تمیزی کامل کمک می‌کند.

 

ضدعفونی میوه‌ها با استفاده از مایع ظرفشویی

 

7.کاربرد مایع ظرفشویی برای سرویس بهداشتی و حمام

چندین قطره مایع ظرفشویی با آب گرم کف سرویس بهداشتی و حمام منزل را برق انداخته و هر گونه لکه و آلودگی را از روی کف پوش این محل پاکسازی می‌کند.در کنار انواع پاک کننده قوی سنگ توالت نیز می‌توان از مایع ظرفشویی و دیگر پاک کننده‌ها مثل جوش شیرین برای ضدعفونی و تمیز کردن این محیط بهره برد. 

 

8.تمیز کردن لاستیک ماشین با مایع ظرفشویی

برای تمیز کردن آلودگی و گل و لای چسبیده به لاستیک ماشین از کابرد مایع ظرفشویی غافل نشوید. ترکیبی از آب گرم و مایع ظرفشویی می تواند به راحتی آلودگی‌ها را در آن از بین ببرد. برای انجام این کار از یک فرچه برای پخش کردن همزمان آب و مایع ظرفشویی روی لاستیک ماشین استفاده کنید. 

 

تمیز کردن لاستیک ماشین با مایع ظرفشویی

 

9.کاربرد مایع ظرفشویی برای تمیز کردن فیلتر های تهویه کننده هوا

برای جلوگیری از انتقال آلودگی جذب شده توسط فیلترهای هوا به محیط داخل باید پاکسازی آن‌ها را جدی بگیرید. برای انجام این کار کافی است که از آب گرم همراه با مایع ظرفشویی استفاده کنید و به آرامی از طریق فرچه، آن را تمیز کنید.

 

10.کاربرد مایع ظرفشویی و از بین بردن لکه های روی فرش و موکت 

مایع ظرفشویی را می‌توان یک لکه بر قوی برای فرش و موکت معرفی کرد. دو قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را داخل دو فنجان آب گرم بریزید و با استفاده از یک دستمال سفید که به آن آغشته کرده اید، روی لکه ها بکشید تا به خورد فرش برود و بعد با آب سرد شستشو دهید و در نهایت با یک دستمال خشک نمایید.

 

کاربرد مایع ظرفشویی و از بین بردن لکه های روی فرش و موکت 

 

ترکیب این ماده با شامپو فرش برای از بین بردن انواع لکه‌ها از سطح کفپوش‌های مختلف مناسب است. علاوه بر این نکات امروزه در حین شستشوی کاغذ دیواری ،محو کردن لکه چایی روی دیوار گچی و همین طور پاك كردن ماژيك از روي دیوار گچی و موارد مشابه از مایع ظرفشویی در ترکیبات مواد پاک کننده و اسپری پاک کننده دیوار استفاده می‌کنند. 

 


*مطلب پیشنهادی:   چگونه رنگ اسپری را پاک کنیم


 

11.کاربرد مایع ظرفشویی برای جلوگیری از صدای لولای در

استفاده از مایع ظرفشویی به جای روغن در کاهش صدای قیژ قیژ درب تاثیر بسزایی دارد. بنابراین می‌توانید در مواقع ضروری از این ماده به جای روغن لولای درب استفاده کنید.

 

12.مایع ظرفشویی و پاک کردن کابینت و سنگ کف

فواید مایع ظرفشویی به موارد بیان شده ختم نشده و برای از بین بردن لکه‌های آلودگی و چربی نشسته بر سطح کابینت‌ها و سنگ‌های مرمر و گرانیت به کار رفته در دکوراسیون آشپزخانه می‌توان از آن‌ها بهره برد. این ماده در مقابل موارد پاک کننده سنگ‌های نامبرده از هزینه بسیار کمتری برخوردار است.

 

مایع ظرفشویی و پاک کردن کابینت و سنگ کف

 

با استفاده از مایع ظرفشویی ترکیب شده با آب و مواد شوینده سازگار با کف و انواع تی می‌توانید کل سطح آشپزخانه را از لکه‌ها و آلودگی به جای مانده پاک کنید. 

 

13.پاک کردن لکه‌های روغن کف پارکنیک با مایع ظرفشویی

اگر کف پارکینگ لکه‌های روغن مشاهده شد، برای تمیز کردن آن‌ها ابتدا روی آن‌ها جوش‌شیرین بپاشید و سپس چند قطره مایع ظرف‌شویی روی آن بریزید و آن را با یک فرچه پلاستیکی بسابید. سپس اجازه دهید این مخلوط برای چند ساعت روی آن بماند. سپس بشویید.

 

پاک کردن لکه‌های روغن کف پارکنیک با مایع ظرفشویی

 

بنابراین از محلول تهیه شده با ریختن جوش شیرین در مایع ظرفشویی می‌توانید برای لکه بری در این شرایط بهره برید. 

 

14.فواید مایع ظرفشویی در روند مانیکور ناخن

یکی از ترفند‌های تسریع بخشیدن به روند مانیکور ناخن قرار دادن دست‌ها پس از استفاده از مواد در آب داغ و مایع ظرفشویی است. این اقدام را 5 دقیقه قبل از لاک زدن انجام دهید.

 

15.روشن کردن موها با مایع ظرفشویی

قبل از اقدام به رنگ زدن موها برای اینکه رنگ پایه مو به اندازه یک یا دو شماره روشن شود ابتدا سر خود را با مایع ظرفشویی بشویید.

 

16.از بین بردن و دفع سوسک ها و مورچه ها

اگر برای دفع حشراتی مثل سوسک و موچه از محیط منزل با مشکلاتی مثل حساسیت نسبت به مواد سمی مواجه هستید می‌توانید ترکیب آب و مایع ظرفشویی را به اطراف محیط منزل اسپری کنید.

17.نگهداری از گیاهان خانگی با مایع ظرفشویی

یکی از موارد نگهداری گیاهان در کنار رسیدگی روزانه و تمیز کردن برگ گیاهان بصورت مداوم جلوگیری از آفت زدگی آن‌ها نیز شادابی و طراوتشان تاثیر بسزایی دارد.از این ترفند برای آفت کشی و از بین بردن شته گیاهان گلدانی استفاده می‌شود. کافی است که چند قطره مایع ظرفشویی را با آب داخل بطری اسپری ریخته و از طریق آن ، گیاهان خانگی را مرطوب کنید تا هیچ حشره ای به آن ها نزدیک نشود.

 

نگهداری از گیاهان خانگی با مایع ظرفشویی

 

فواید مایع ظرفشویی به موارد بیان شده در بالا ختم نشده و در تمیز کردن پوست صورت‌های چرب، شستشوی موها و همین طور تمیز کردن شیشه و سطوح مختلف نیز کاربرد دارد. بنابراین با شناخت این موارد از این ماده همیشه در دسترس برای تمیز کاری فضاهای مختلف منزل و ابزار مختلف غافل نشوید.

نظافت منزل
برای سرویس نظافت منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading