بازدید و سرویس موتورخانه

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
بازدید و سرویس موتورخانه

سرویس موتورخانه

همانطور که می‌دانید یکی از اجزای تاسیسات ساختمان موتورخانه (زیر مجموعه سیستم گرمایشی) است. پس از نصب موتورخانه و راه اندازی آن نیاز به تعمیر و نگهداری و هم چنین سرویس دارد به هزینه مجموعه این خدمات هزینه تعمیر موتورخانه و نگهداری تاسیسات ساختمانی می‌گویند. سرویس موتورخانه و تعمیر، نگهداری و طرزکار موتورخانه اقدامی است که توسط سرویس کار موتورخانه انجام می‌شود.

تعمیر و نگهداری موتورخانه شامل کوچکترین کار موتورخانه مانند چک کردن فشار و دمای اجزای موتورخانه تا کارهای بزرگتر مانند تعویض و یا تعمیر قطعات موتورخانه می‌شود. یک سرویس کار موتورخانه و تعمیرکار موتورخانه باید فشار و دمای اجزای موتورخانه را در مدت‌های مشخص بررسی کند و شرایط را برای نصب پکیج، شوفاژ و دیگر تجهیزات وابسته به موتورخانه فراهم کند. سرویس کار موتورخانه به دو صورت فعالیت می‌کند.

سرویس کار موتورخانه تمام وقت: سرویس کار موتورخانه تمام وقت را معمولا برای ساختمان‌های تجاری استخدام می‌نمایند تا دائما اجزای داخل موتور خانه را چک نماید و وظیفه تعمیر و نگهداری موتورخانه تاسیسات را برعهد دارد.

سرویس کار موتورخانه پاره وقت: سرویس کار موتورخانه پاره وقت مخصوص ساختمان‌ها و منازل مسکونی کوچک می‌باشد و نیازی به وجود 24 ساعته سرویس کار موتورخانه در این گونه مکان‌ها احساس نمی‌گردد.

چرا سرویس موتورخانه نیاز است؟

برای جلوگیری از حوادث اول باید آن‌ها را شناخت. سرویس موتورخانه اگر به درستی انجام گیرد، می‌تواند جلوی خیلی از حوادث پیش رو را بگیرد. در سرویس موتورخانه اول از همه باید نشانه‌های خطر را شناسایی کرد و اگر آن نشانه‌ها قابل چک کردن هستند، باید به طور کامل آن‌ها را به صورت دوره‌ای بازدید نمود.

از جمله خطراتی دیداری که یک موتورخانه را تهدید و نقش یک سرویس کار موتورخانه متخصص پررنگ می کند می‌توان به وجود مواد ناشناخته در محیط موتورخانه‌، وجود سیم‌های عایق نشده در موتورخانه‌ و تاثیر نامطلوب آن بر نصب رادیاتور شوفاژ، غیر طبیعی شدن نوسانات دمای موتورخانه و تشخیص علت گرم نشدن شوفاژ و جریان هوای نامساعد در محیط و، هواگیری موتورخانه شوفاژ، چک کردن دیگ موتورخانه شوفاژ، چک کردن پمپ موتورخانه و ... اشاره نمود.

چند مورد از نشانه‌های دیداری وجود ناهماهنگی در موتورخانه را ذکر کردیم.حال اگر بخواهیم چند نشانه صوتی که برای موتورخانه تحدید به حساب می‌آید را نام ببریم می‌توانیم به صدای نا‌ آشنا از شیرهای موتورخانه، صدای ساییدگی درون تجهیزات‌، صدای ریزش مایعات و ... اشاره کنیم.

از جمله نشانه‌های بویایی ناهماهنگی در موتورخانه شامل احساس بوهای ناشناخته‌، احساس بوی فساد و ماندگی (عدم تهویه صحیح در محیط موتورخانه) و ... است.

 

سرویس موتورخانه

 

خدماتی که در سرویس موتورخانه ارائه می‌شود‌:

 

نکته مهم: وجود امکانات ایمنی و اورژانسی در موتورخانه الزامی است. امکانات اورژانسی و ایمنی شامل جعبه کمک های اولیه، وسایل اطفاء حریق، سنسور های هشدار دهنده، دستگاه تنفس اظطراری و ... است.

یک سرویس کار موتورخانه توانایی تعمیر پکیج و تعمیر و نگهداری موتورخانه را دارد. نگهداری از موتورخانه امری است که نیازمند دقت فراوان است.

عیب یابی موتورخانه

تعمیر موتورخانه وظیفه‌ای است که بر دوش سرویس کار موتورخانه می‌باشد. سرویس کار موتورخانه باید دائما حواسش به تمام اجزای موتورخانه باشد و همانطور که در بالا گفته شد به صورت دوره‌ای اجزای موتور خانه را چک نماید. یک سرویس کار موتورخانه باید امور مربوط به عیب یابی موتورخانه، تعمیر موتورخانه شوفاژ و تنظیم موتورخانه شوفاژ را انجام دهد.

 

سرویس کار موتورخانه

سرویس کار موتورخانه کیست؟ وظیفه سرویس کار موتورخانه چیست؟ آیا تعمیر و نگهداری موتورخانه بر عهده سرویس کار موتورخانه است؟ برای سرویس موتورخانه چه کارهایی لازم است؟ اگر این دسته سوالات، سوالات شما نیز می‌باشد پس با ما همراه باشد.

 

سرویس کار موتورخانه

 

سرویس کار موتورخانه فردی است که آشنا به امور موتورخانه مانند تعمیر موتورخانه، نگهداری موتورخانه و عیب یابی موتورخانه می‌باشد. به طور خلاصه وظیفه یک سرویس کار موتورخانه شناخت خطرات احتمالی و انجام امور برای پیشگیری از حوادث می‌باشد. معمولا یک سرویس کار موتورخانه متخصص چک لیستی از وسایلی که باید به صورت دوره‌ای چک بشوند را دارد که اسم این چک لیست، چک لیست تعمیر و نگهداری موتورخانه می‌باشد. توسط چک لیست تعمیر و نگهداری موتورخانه روال سرویس موتورخانه بسیار راحت تر انجام می‌شود.

4.5 امتیاز از 1760 رای


نگهداری و تعمیر موتورخانه
برای سرویس نگهداری و تعمیر موتورخانه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین