معرفی انواع کاغذ دیواری به همراه مزایا و معایب آن‌ها

ثبت درخواست "نصب کاغذ دیواری"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
معرفی انواع کاغذ دیواری به همراه مزایا و معایب آن‌ها

انواع کاغذ دیواری را می‌توان یک روش سریع برای تغییر دکوراسیون در قسمت‌های مختلف منزل معرفی نمود. امروزه انواع کاغذ دیواری کلاسیک، مدرن، ساده و شیک و همین طور در حالت نوین تر انواع کاغذ دیواری سه بعدی برای زیباسازی محل زندگی و کار طراحی و قابل نصب می‌باشند.

اگر به دنبال یک تغییر اساسی و جدید در سبک و رنگ دکوراسیون منزل خود هستید، بدون ترس از قدیمی شدن می‌توانید انواع کاغذ دیواری را انتخاب کنید. از مزایای کاغذ دیواری برای پذیرایی، اتاق خواب و همین طور محل کار می‌توان به راحتی ست شدن آن با دیگر لوازم منزل اشاره داشت.

 

 

انواع کاغذ دیواری جدید مثل انواع کاغذ دیواری سه بعدی، انواع کاغذ دیواری اتاق خواب، مشاهده راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی، انواع کاغذ دیواری ساده و شیک و در نهایت سبک‌های خاص کاغذ دیواری مثل انواع کاغذ دیواری کلاسیک و مدرن در زیبایی و خاص بودن محیط زندگی تاثیر بسزایی دارند.

در این مقاله مخصوص به تغییر دکوراسیون داخلی در مجله خدمت از ما به معرفی انواع کاغذ دیواری و همین طور مزایا و معایب انواع کاغذ دیواری برای نصب در ساختمان پرداخته ایم.

 

قیمت انواع کاغذ دیواری

 

نقش انواع کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

انواع کاغذ دیواری در طرح و سبک‌های خاص و جدید در نوع دکوراسیون داخلی منزل تاثیر زیادی دارد. شما می‌توانید متناسب با سبک چیدمان لوازم و استایل خاص آنها بهترین و متناسب ترین پوشش دیوار در قالب انواع کاغذ دیواری را انتخاب کنید.

 

نقش انواع کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

 

انواع کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه و پسرانه با انواع کاغذ دیواری برای پذیرایی می‌تواند متفاوت باشد. بر اساس نوع دکوراسیون و طراحی داخلی منزل سبک‌های خاصی مانند انواع کاغذ دیواری کلاسیک، مدرن، ساده و شیک و همین طور انواع کاغذ دیواری جدید مثل طرح سه بعدی و انواع پوستر طراحی و ارائه شده است.

 

معایب کاغذ دیواری

 

در هنگام بازسازی ساختمان و همین طور تغییر دکوراسیون قسمت‌های مختلف آن مثل آشپزخانه، اتاق‌های خواب، پذیرایی و محل‌هایی مثل اتاق کنفرانس و مطالعه در ساختمان‌های ادارای می‌توان یک روش متنوع و جدید مثل نصب انواع کاغذ دیواری را در نظر داشت. 

 

معرفی انواع کاغذ دیواری برای مکان‌های مختلف

امروزه بر اساس سلیقه، محل نصب و همین طور رنگ و طرح قسمت‌هایی مثل کف پوش ساختمان طرح‌ها و جنس‌های متنوعی از انواع کاغذ دیواری تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین انواع کاغذ دیواری بر اساس جنس آنها ، طرح و محل نصب به مدل‌های زیر قابل دسته بندی می‌باشند.

 

معرفی انواع کاغذ دیواری برای مکان‌های مختلف

 

به علت زرد شدن کاغذ دیواری بعد از نصب در برخی مدل و جنس‌های تولید شده انتخاب یک سبک مناسب برای تغییر دکوراسیون دیوار و سقف از اهمیت بالایی برخوردار است. در کنار این مورد توجه به اینکه اجرای کاغذ دیواری بر چه سطوحی بوده از اهمیت بالایی برخوردار است. 

بعنوان مثال نوع کاغذ دیواری انتخاب شده برای نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن، نصب کاغذ دیواری روی گچ با نوع  کاغذ دیواری روی کاشی تفاوت داشته و باید مزایا و معایب سبک دیوارپوش انتخابی در محیط نصب شده را در نظر داشت. 

 

انواع کاغذ دیواری کاغذی

این سبک کاغذ دیواری همانطور که از عنوانش پیداست بسیار نازک و غیر قابل شستشو می‌باشد. این نوع کاغذ دیواری که در دسته ارزان قیمت این دیوارپوش قرار دارد بیش از یک یا دو سال دوام ندارد. بنابراین برای اتاق کودک انتخاب مناسبی نمی‌باشد.

 

انواع کاغذ دیواری کاغذی

 

انواع کاغذ دیواری سه بعدی

یکی از سبک‌های نوین در انواع کاغذ دیواری جدید طرح سه بعدی برای خاص نشان دادن فضای منزل است. کاغذ دیواری سه بعدی در انواع برجسته و پوستر با جنس‌های مختلف (گچی، فومی، پی وی سی، چرمی، ام دی اف و ... )تولید شده است. این نوع کاغذ دیواری برای پذیرایی، اتاق خواب و اتاق‌های کنفرانس یک انتخاب عالی به شمار می‌آید.

 

انواع کاغذ دیواری سه بعدی

 

انواع کاغذ دیواری پی وی سی

کاغذ دیواری پی وی سی (pvc) با روکش وینیل به سختی در معرض آسیب و خراش بوده و در دسته انواع کاغذ دیواری قابل شستسو قرار دارد. دوام و عمر استفاده این نوع کاغذ دیواری گاها به 5 سال می‌رسد. از این رو این در انتخاب انواع کاغذ دیواری برای پشت تلویزیون این سبک دیوارپوش بسیار کاربرد دارد.

 

انواع کاغذ دیواری پی وی سی

 

کاغذ دیواری الیاف طبیعی

این نوع کاغذ دیواری گران قیمت با ویژگی‌هایی مانند ساخته شده از چوب فنلاندی، سازگار با طبیعت، بسیار مقاوم، ضد حساسیت و قابل شستشو همراه است. استفاده از تکه‌های نازک چوب در طرح این کاغذ دیواری که یاد آورد طبیعت بوده در جذابیت آن بسیار تاثیرگذار است.بیشتر مواقع این سبک دیوارپوش را به نقاشی ساختمان مدرن ترجیح می‌دهند. 

 

کاغذ دیواری الیاف طبیعی

 

کاغذ دیواری نانو

در ساخت این نوع از کاغذ دیواری از تکنولوژی و فناوری نوین نانو بهره برده شده است. انواع کاغذ دیواری نانو علاوه بر ویژگی‌های مدل پی وی سی دارای نکات مثبتی مثل ضد دوده و کثیفی است. علاوه بر این موارد در برابر گرما و نور خورشید مقاوم بوده و یک عایق گرما به حساب می‌آید.این نوع کاغذ دیواری به دلیل مقاومت بالا و ویژگی‌های زیست محیطی بیان شده برای اتاق کودک بسیار عالی می‌باشد.

 

کاغذ دیواری نانو

 

انواع کاغذ دیواری اتاق خواب با طرح بافت دار

انواع کاغذ دیواری مخملی و طرح بافت دار با استفاده از مخمل پارچه‌ای و پلاستیکی در طراحی و ساخت همراه بوده که حالتی خاص به آن بخشیده است. این مدل کاغذ دیواری برای ست و هماهنگ شدن با دکوراسیون کلاسیک منازل بسیار مناسب است. امکان ست راحت این نوع کاغذ دیواری با مبلمان نیز می‌تواند دلیل خوبی برای استفاده از آن بعنوان دیوارپوش پذیرایی باشد.

 

انواع کاغذ دیواری اتاق خواب با طرح بافت دار

 

انواع کاغذ دیواری جدید برای آشپزخانه

یکی از روش‌های تغییر دکوراسیون آشپزخانه تغییر دیوارپوش و هماهنگی آن با کف پوش و دیگر قسمت‌های آن است. برای انتخاب انواع کاغذ دیواری برای آشپزخانه علاوه بر نقش و نگار به میزان دوام و ویژگی‌های ساختاری باید توجه ویژه داشت. انواع کاغذ دیواری سه بعدی با طرح‌های خاص، کاغذ دیواری پی وی سی و مواردی مثل نانو و الیاف طبیعی برای محیط آشپزخانه مناسب می‌باشند.

 

انواع کاغذ دیواری جدید برای آشپزخانه

 

انتخاب کاغذ دیواری هماهنگ با جدیدترین اکسسوری آشپزخانه و همین طور دیگر عناصر دکوراتیو محیط مثل جزیره آشپزخانه و انواع و مدل‌های متنوع و مدرن سقف کاذب آشپزخانه از خاص ترین متد‌های تغییر دکوراسیون این محیط می‌باشد. 

 

انواع کاغذ دیواری برای سرویس بهداشتی

از کاغذدیواری‌های مقاوم در برابر رطوبت و همین طور گرد و غبار و آلودگی می‌توانید در محیط سرویس بهداشتی استفاده کنید.نصب دیوار پوش ضد آب از نوع کاغذ دیواری نانو و پی وی سی برای مکان‌های مثل سرویس بهداشتی که رطوبت محیط بالاست پیشنهاد می‌شود. 

 

انواع کاغذ دیواری برای سرویس بهداشتی

 

انواع کاغذ دیواری کلاسیک و مدرن

انواع کاغذ دیواری با طرح کلاسیک و مدرن برای هماهنگی طراحی داخلی، چیدمان منزل و همین طور دکوراسیون کلی قسمت‌های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند.طرح‌های گل دار و داماسک بیشتر در انواع کاغذ دیواری کلاسیک دیده می‌شود برای ست با نوع مبلمان و دیگر دکوری‌های انتخاب شده برای پذیرایی مناسب می‌باشد.

 

انواع کاغذ دیواری کلاسیک و مدرن

 

در کنار آن طرح‌هایی گرافیکی، موتیف، و هندسی در انواع کاغذ دیواری مدرن برای هماهنگی ست تخت خواب و پرده اتاق خواب و دیگر محیط‌های ساختمان در دکوراسیون‌های امروزی بسیار طرفدار دارند.

 

انواع کاغذ دیواری ساده و شیک

در ست‌ها و مدل‌های مختلف دیوارپوش استفاده از ترکیب رنگ‌های خاص و طرح‌هایی مثل پتیه در انواع کاغذ دیواری برای هماهنگی با قسمت‌های مختلف ساختمان را می‌توان یک ویژگی منحصر بفرد دانست. استفاده از این سبک‌ها با مدل‌های ساده و شیکی از کاغذ دیواری همراه بوده که هر سلیقه و سبک ساختمانی را پوشش می‌دهد.

 

انواع کاغذ دیواری ساده و شیک

 

مزایا کاغذ دیواری برای تغییر دکوراسیون

تا به این قسمت از مطلب با انواع کاغذ دیواری و تنوع طرح و رنگ و جنس آنها آشنا شده و همین طور بهترین مکان‌ها برای نصب این نوع کاغذ دیواری را نیز شناختیم. در این بخش با مزایا کاغذ دیواری در منزل آشنا می‌شویم.

 • نصب انواع کاغذ دیواری فضای منزل را لوکس، خاص و منحصر به فرد می‌کند.
 • انواع خاصی از کاغذ دیواری علاوه بر پوشش لک و مشکلات دیوار بعنوان یک عایق گرما، صدا،رطوبت و ذرات گرد و غبار عمل می‌کنند.
 • انواع کاغذ دیواری به نسبت دیگر دیوارپوش‌ها از قیمت مناسب و طول عمر استفاده بالاتری برخوردار است.
 • کاغذ دیواری‌های قابل شستشو به راحتی با آب و مواد شوینده مناسب تمیز می‌شوند.

 

مزایا کاغذ دیواری برای تغییر دکوراسیون

 

 • کاغذ دیواری به نسبت رنگ از تنوع طرح و رنگ بهتری برخوردار بوده و نصب آن ساده و راحت و سریع است.
 • در هنگام اجرای کاغذ دیواری مشکلاتی مانند بو و نیاز به گذشت زمان برای استفاده از محیط وجود ندارد.
 • انواع کاغذ دیواری جدید با ویژگی‌هایی مثل کاربرد مواد ضد حساسیت، مقاوم بالا و همین طور سازگار با محیط زیست همراه می‌باشند.
 • فضای منزل را از نظر ساختاری با یک تعادل و هماهنگی همراه می‌کند.

 

معایب کاغذ دیواری برای نصب در ساختمان

در مقابل مزایای زیادی که در خصوص کاربرد انواع کاغذ دیواری برای پوشش ساختمان برشمردیم می‌توان به نکات زیر در قالب ایرادات ناشی از نصب انواع کاغذ دیواری در ساختمان برای اطلاع بیشتر شاره داشت.

 • برخی ویژگی‌های انواع کاغذ دیواری مثل غیر قابل شستشو بودن و همین طور خراش و پاره شده سریع آنها را می‌توان از معایب اصلی این دیوارپوش در نظر گرفت.
 • عدم ترمیم و رفع آسیب در ساختار برخی کاغذ دیواری‌ها مشکلاتی مانند نیاز به تعویض مجدد را به همراه دارد.
 • انواع کاغذ دیواری به دلیل جذب نور محیط فضا را تاریک و کوچک نشان می‌دهند.
 • محدودیت هماهنگی طرح کاغذ دیواری با نوع لوازم چیده شده در منزل گاها سختی و دشواری خود را به همراه دارد.

 

مزایا کاغذ دیواری برای تغییر دکوراسیون

 

در نهایت در هنگام خرید و نصب انواع کاغذ دیواری به هماهنگی موارد ظاهری این دیوارپوش با دیگر قسمت‌های منزل توجه ویژه‌ای داشته باشید. علاوه بر این موارد نکاتی مثل عایق صدا ،رطوبت و گرما بودن و همین طور جلوگیری از جذب آلودگی و گرد و غبار نیز خصوصا برای زندگی در شهرهای صنعتی و پر جمعیت از اهمیت بالایی برخوردار است.

نصب کاغذ دیواری
برای سرویس نصب کاغذ دیواری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading