قیمت ساخت تابلو برق در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه ساخت تابلو برق" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به ساخت تابلو برق نیاز دارید؟

ساخت تابلو برق را به متخصصش بسپار

ساخت تابلو برق پای ثابت هر ساختمانی است که از سیستم­‌های گرمایشی و سرمایشی استفاده می‌کند. با ساخت تابلو برق صنعتی و خانگی می‌توان علاوه بر کنترل و نظارت بر تجهیزات الکتریکی ساختمان، از آنها نیز حفاظت کرد.

شما برای پیدا کردن افراد ماهر در زمینه ساخت و نصب تابلو برق خانگی و صنعتی می‌­توانید از اپلیکیشن یا وبسایت «خدمت از ما» استفاده کنید. تنها کافی است درخواست خود را به رایگان ثبت کنید و یکی از متخصصان پیشنهادشده را برای ساخت تابلو برق ساختمانتان انتخاب کنید.

با ما همراه باشید تا بیشتر درباره اجرت مونتاژ تابلو برق، نحوه ثبت سفارش ساخت تابلو برق و همچنین انتخاب بهترین متخصصان این حوزه برای تعمیر تابلو برق، صحبت کنیم.

 

ساخت تابلو برق صنعتی

 

 

چرا باید ساخت تابلو برق صنعتی را به متخصص سپرد؟

منظور از طراحی و ساخت تابلو برق صنعتی، طراحی محفظه­‌ای است که تجهیزات برقی یک ساختمان در آن نصب می­‌شود. در گذشته شرایط جوی یا ایراداتی مانند اتصال کوتاه، مشکلات فراوانی را برای تجهيزات الکتريکی ساختمان‌ها به وجود می‌آورد. به همین دلیل ساخت تابلو برق خانگی برای افزایش ایمنی مطرح شد، و سریعا رواج پیدا کرد.

سیستم سیم کشی و تجهیزات برقی، از بخش‌های اساسی هر ساختمان با کاربردهای گوناگون است. ناکارامد بودن این سیستم می‌تواند مشکلاتی جدی را در زندگی ساکنان و روند کار (ساختمان‌های صنعتی) ایجاد کند. در موارد شدیدتر، این مشکلات می‌تواند به خسارات جانی و مالی نیز منتهی شود.

به همین دلایل، بسیار مهم است که سفارش ساخت تابلو برق را به بهترین کارشناسان این حوزه بسپاریم. برخی از پیش‌نیازهایی که یک تکنسین مونثاژ تابلو برق باید داشته باشد عبارتند از:

  • تسلط بر استانداردهای ساخت تابلو برق صنعتی و خانگی (درجه حفاظتی، درجه‌بندی جداسازی محفظه‌­ها و مقابله با عوامل جوی)
  • آشنایی با اصول تخصصی ساخت تابلو برق خانگی و تشخیص نوع تابلو برای هر ساختمان (تابلو برق ایستاده، دیواری یا سلولی)
  • داشتن اشراف بر تجهیزات الکتریکی، عملکرد و نحوه انتخاب صحیح آن‌ها
  • آشنایی با حفاظت سیستم­‌ها­، تاسیسات الکتریکی و محاسبات مربوطه
  • شناخت طراحی مدارات فرمان، کنترل و منطقی

 

اجرت مونتاژ تابلو برق

 

قیمت ساخت و نصب تابلو برق چگونه تعیین می­‌شود؟

مطمئنا شما نیز پیش از سفارش خدمات، مایل هستید درباره اجرت مونتاژ تابلو برق و هزینه ساخت آن بیشتر بدانید. در وهله اول، نوع این محفظه در قیمت ساخت تابلو برق صنعتی و تابلو برق سه فاز خانگی موثر است.

از این نظر، طراحی تابلو برق معمولا به 2 دسته پلاستیکی (ساده و شفاف) و فلزی (آهنی یا استیل) تقسیم می­‌شود. مشخصا اجرت مونتاژ تابلو برق برای نمونه‌های فلزی بیشتر خواهد بود. روکار یا توکار بودن تابلو برق سه فاز خانگی، و ابعاد ساخت بدنه تابلو برق صنعتی (بسته به ساختمان و نوع استفاده) نیز بر قیمت ساخت تابلو برق موثر است.

در آخر داشتن یا نداشتن دریچه بازدید، بارانی بودن یا نبودن، کیفیت سایر قطعات و مشخصات تابلو نیز می‌­تواند دستمزد نصاب و اجرت مونتاژ تابلو برق را تغییر دهد. متخصصی که سفارش ساخت تابلو برق را به او می‌دهید، با توجه به کاربرد، موقعیت و بودجه، بهترین مدل را برای ساخت تابلو برق به شما اعلام خواهد کرد.

اگر می‌­خواهید قیمت ساخت و مونتاژ (نصب) تابلو برق صنعتی کوچک و بزرگ، ساخت تابلو برق خانگی و ... را دقیق‌تر برآورد کنید، درخواست خود را با جزئیات لازم را در «خدمت از ما» ثبت کنید، و قیمت­‌های پیشنهادی متخصصان را مشاهده کنید. این فرایند به صورت کاملا رایگان و فارغ از ثبت سفارش ساخت تابلو برق در اپلیکیشن و وبسایت ما انجام می‌گیرد.

 

طراحي، نصب و ساخت تابلو برق خانگی

 

مزایای ساخت تابلو برق خانگی با «خدمت از ما» چیست؟

همانطور که دیدید، ساخت تابلو برق صنعتی یا خانگی، کاری نیست که بتوان به افراد غیرمتبحر سپرد. طراحی و ساخت تابلو برق صنعتی توسط افراد خبره موجب عملکرد صحیح تجهیزات الکتریکی، امنیت و جلوگیری از خسارات احتمالی می­‌شود.

پیدا کردن متخصصانی که بتوان از مهارت آنها اطمینان حاصل کرد، برای همه به راحتی امکان‌پذیر نیست. اما با استفاده از «خدمت از ما»، شما با به چندین متخصص مجرب ساخت و مونتاژ قطعات تابلو برق در محل در شهر خود دسترسی مستقیم دارید.

همچنین برای داشتن انتخابی مطمئن، می­‌توانید اطلاعات، سوابق کاری و نظرات مشتریان پیشین هر کدام از متخصصان را بررسی کنید؛ و از هزینه ساخت تابلو برق و اجرت مونتاژ تابلو برق پیش از نهایی کردن سفارشتان مطلع شوید. پیگیری تیم پشتیبانی ما برای بررسی روند اجرای کار را نیز به این موارد اضافه کنید.

 

قیمت ساخت تابلو برق

 

مراحل طراحی و ساخت تابلو برق

به دلیل آنکه تابلو برق کاربرد گسترده‌ای دارد و در مکان­‌های متفاوتی نصب می‌شود، نحوه طراحی و ساخت آنها بسیار گسترده است. پس از ثبت سفارش ساخت تابلو برق، متخصص مراحل زیر را برای انجام پروژه شما طی می‌کند:

توجه داشته باشید که تهیه نقشه تابلو برق موتورخانه و آماده کردن مکان نصب تابلو برق پیش­نیاز اساسی این پروژه‌هاست.

 

ساخت تابلو برق با جوشکاری و برشکاری

در مرحله اول، متخصص بدنه اصلی تابلو با استفاده از فولاد ضد زنگ (که بهترین گزینه برای ساخت تابلو برق صنعتی و خانگی است) می‌سازد. او ضخامت ورقه‌­های تابلو برق را با توجه به کاربرد و مکان نصب آن مشخص می‌کند.

همچنین، متخصص طراحی و ساخت بدنه تابلو برق صنعتی و خانگی را، طوری انجام می‌دهد که در صورت لزوم بتواند تغییرات لازم را بدون نیاز به رنگ ­کاری و جوش­کاری ایجاد کند.

 

رنگ ­کاری بدنه تابلو برق

رنگ ­کاری برای ساخت تابلو برق خانگی و صنعتی به ترتیب 4 مرحله دارد:

  • چربی زدایی
  • زنگ زدایی و فرزکاری
  • فسفاته­‌کاری
  • رنگ ­کاری و پخت قطعات رنگ‌شده در کوره

رنگ کاری شاید مهمترین مرحله باشد. مثلا فرض کنید پروژه شما ساخت تابلو برق صنعتی است. یعنی از تابلو در محیط‌­های صنعتی و در تماس با محلول‌­های شیمیایی استفاده می‌شود. بنابراین، رنگ باید نوع و ضخامت مشخصی داشته باشد.

خوب است یادآوری کنیم که مرحله رنگ­ کاری مستقیما بر اجرت مونتاژ تابلو برق و قیمت ساخت تابلو برق تاثیر می‌گذارد. چرا که بالا بودن کیفیت رنگ، ضخامت و شیوه رنگ­کاری می‌تواند ماندگاری تابلو را به شدت افزایش دهد.

 

مونتاژ تابلو برق (بدنه)

برای مونتاژ تابلو برق، کارشناس قطعات رنگ‌شده را با پیچ‌ومهره یا پانچ بهم وصل می‌کند. ممکن است هنگام موتاژ قطعات بدنه، برخی از اجزا با اندازه­‌های تعیین شده کمی اختلاف داشته باشند. به همین خاطر او برخی از سوراخ کاری­ها و پانچ­زنی‌ها را به این مرحله منتقل می‌­کند، و همان ابتدا آنها را انجام نمی‌دهد.

 

مونتاژ قطعات الکتریکی

در این مرحله، کارشناس ساخت تابلو برق صنعتی تمامی قطعات الکتریکی را طبق نقشه نصب می­‌کند. کار نصب قطعات الکتریکی بسته به نوع تابلو برق و طراحی آن می‌­تواند متفاوت باشد.

برای نمونه، نصب قطعات الکتریکی یک تابلو برق ایستاده با یک تابلو برق کشویی یکسان نیست. پس از تکمیل مونتاژ تابلو برق، کارشناس سلامت تمامی قطعات نصب شده را تست و تأیید خواهد کرد.

 

سفارش ساخت تابلو برق

 

نحوه ثبت سفارش و دریافت اجرت مونتاژ تابلو برق 

سفارش ساخت تابلو برق هیچگاه انقدر ساده نبوده است! با «خدمت از ما» تنها چند کلیک با دریافت انواع خدمات ساخت تابلو برق (شامل ساخت تابلو برق صنعتی کوچک و بزرگ، نصب قطعات تابلو برق، ساخت تابلو برق خانگی) در شهرتان فاصله دارید.

کافیست درخواست خود را در اپلیکیشن یا وب سایت "خدمت از ما" بدون پرداخت هرگونه هزینه ثبت کنید؛ از بهترین متخصصان شهر خود اجرت مونتاژ تابلو برق و قیمت ساخت تابلو برق را به رایگان استعلام کنید؛ پروفایل آن‌ها را بررسی کنید؛ نظر کاربران را درباره پروژه­‌های قبلی آن‌ها بخوانید؛ و نهایتا بهترین سازنده و نصب کننده تابلو برق را برای پروژه خود انتخاب کنید.

4.5 امتیاز از 1479 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
ساخت تابلو برق

نظرات

محمد بیژن پور
محمد بیژن پور
5.0 (از 4 نظر)
1 خدمت موفق
ساخت تابلو برق
حمید زارع

رسیدگی در سریع ترین زمان و انجام کار با کیفیت مناسب و دستمزد مناسب هم دریافت کردند بنده بسیار راضی بودم

حسن حسینی
حسن حسینی
5.0 (از 7 نظر)
10 خدمت موفق
ساخت تابلو برق
علیرضا حسینی

ایشون سروقت تشریف اوردن هم کار برقی که داشتم انجام دادن هم یه سری کارهای دیگه منزل هم انجام دادند بسیار کاربلد و منصف و خوش اخلاق هستن و منکه واقعا ازشون راضی بودم و به دیگران هم پیشنهاد میکنم

امیرحسین خندان بارانی
امیرحسین خندان بارانی
5.0 (از 41 نظر)
79 خدمت موفق
ساخت تابلو برق
حمید شوندی

مهندس خندان کارشون بسیار عالی بود و تمام مشکلات برقی کارخانه رو بر طرف کردن دستشون درد نکنه بسیار حرفه ای بودند

در این شهرها می توانید سفارش ساخت تابلو برق را ثبت کنید:

مجله "خدمت از ما"

محلی برای حل چالش های روزمره
مشاهده مجله
مجله "خدمت از ما"