ضدعفونی و تمیز کردن ماشین لباسشویی 

ثبت درخواست " نظافت منزل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
ضدعفونی و تمیز کردن ماشین لباسشویی 

تمیز کردن ماشین لباسشویی هم به نوبه ی خودش جایگاه ویژه ای در چک لیست کار نظافت منزل قرار دارد. ولی در سوی دیگر می‌توان به جرات گفت که کسانی هم هستند که تا به حال ماشین لباسشویی خود را تمیز نکردند.همانند دیگر اقدامات تمیزکاری و نگهداری وسایل برقی مثل جرم گیری اتو بخار و موارد مشابه زدودن آلودگی و جرم از دیگ شستشوی این وسیله پرکاربرد در عملکرد آن تاثیر بسزایی دارد.

تمیز کردن ماشین لباسشویی در لیست کارهای خانه در راستای دیگر اقدامات تمیزکاری آشپزخانه مثل از بین بردن رسوب ضخیم کتری، از بین بردن لکه سیاه روی استیل در سینک، برق انداختن ظروف مسی، چربی زدایی و  تميز كردن اجاق گاز لعابي و همین طور تمیز کردن سینی فر صورت گرفته و همانند تمیزکاری یخچال از حساسیت و دقت بالایی برخوردار است.

حال اگر می‌خواهید با نحوه تميز كردن ماشين لباسشويي ال جی، سامسونگ، دوو و دیگر برند ها آشنا شوید؛ و از راهکارهای ضدعفونی كردن ماشين لباسشويی مطلع شوید؛ پس با هم ادامه مطلب را می‌خوانیم.

امروزه می‌توانید از طریق اپلیکیشن نظافت آنلاین برای دریافت راهنمایی از شرکت‌های خدماتی جهت معرفی کارگر خانم برای نظافت منزل تهران و دیگر شهرها برای انجام اقداماتی مشابه تمیز کردن ماشین لباسشویی و تجهیزات داخلی آن اقدام کنید. 

 

تمیز کردن ماشین لباسشویی هنگام نظافت منزل

تمیز کردن ماشین لباسشویی نیز همچون تمیز کردن یخچال، تمیز کردن کابینت و کاربرد روش جلا دادن سنگ برای ترمیم آن، تمیز کردن ماشین ظرفشویی، شستشوی کاغذ دیواری و... یکی از موضوعات مهم نظافت منزل است.

بنابراین همان اندازه که تمیز کردن لایه بیرونی ماشین لباسشویی با متدهایی مثل اسپری سفید کننده وسایل برقی یا دیگر مواد لکه بر، جرمگیری و پاکسازی دیگ شستسوی و تجهیزات داخلی آن نیز امری مهم و ضروری است.پس وقت آن رسیده که تمیزکردن ماشین لباسشویی را از لیست کارهای خانه تکانی به لیست کارهای روزمره پس از هر بار شستشوی تغییر دهید.

 

ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی

 

نکته مهم این است. حال خیلی ها شاید پیش خود فکر کنند که تمیز کردن ماشین لباسشویی چه دلیلی دارد؛ این که خود کارش تمیز کردن است! خب در جواب باید به طور شفاف بگوییم تمیزی ماشین لباسشویی مساوی است با تمیزی لباس‌های شما، با هر بار تمیز کردن ماشین لباسشویی در ماه، به‌راحتی از شر قارچ‌ها و بوی نامطبوع آنها خلاص می‌شوید و خیال‌تان را از بابت تمیزی صددرصد لباس‌هایتان راحت می‌کنید.

همچنین با تمیز کردن ماشین لباسشویی، بوی نامطبوع درون آن را از بین می‌برید و با خیالی راحت مهمان دعوت می‌کنید.حال در این مقاله می‌خواهیم شما را با روش های تمیز کردن ماشین لباسشویی، ترفندهای ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی، بهترین مواد شوینده و روش از بین بردن بوی بد آن به طور کامل آشنا کنیم.

 

نحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی به صورت ماهیانه

شاید در هنگام پاسخ به سوال براي تميز كردن خانه از كجا شروع كنيم شستن لباسشویی جایگاه خاصی نداشته باشد، اما توجه به مراحل تمیزکاری آن در هر مرتبه استفاده از دیگ شستشوی لباس اقدامی مهم در بهبود عملکرد و نگهداری این وسیله است. امروزه در لیست خدمات آنلاین نظافت می‌توان مواردی در ردیف شستشوی ماشین لباسشویی را ملاحظه کرد.

  1. قبل از شروع تمیز کردن ماشین لباسشویی تان باید محلول شوینده را تهیه کنید. پس در یک ظرف کوچک، جوش شیرین و آب را باهم مخلوط کنید. این مایع در واقع، نقش مایع یا پودر شوینده را بازی خواهد کرد، اما فعلا آن را کنار بگذارید. حالا سرکه را پیمانه کنید و آن را هم کنار بگذارید.ترفند ریختن جوش شیرین در مایع ظرفشویی نیز در این شرایط می‌تواند کارساز باشد.
  2. حال پس از تهیه مواد شوینده، یعنی مخلوط جوش شیرین و آب را داخل مخزنی بریزید که مواد شوینده‌ی ماشین لباسشویی را درون آن می‌ریزید. سپس سرکه را از دری که لباس‌ها را درون ماشین می‌ریزید، داخل فضای اصلی ماشین لباسشویی بریزید.
  3. بعد از ریختن سرکه و مخلوط، ماشین لباسشویی را در حالت شست‌وشویی نرمال با آب گرم قرار دهید و بعد از بستن در ماشین لباسشویی دکمه‌ی شروع شست‌وشو را بزنید. خب کمی اجازه بدهید تا ماشین لباسشویی کار کند. شاید بگویید که سرکه در حین تمیز کردن ماشین لباسشویی به چه دردی میخورد؟ باید در جواب بگوییم که سرکه و جوش شیرین به‌طور طبیعی رسوبات معدنی را که در ماشین لباسشویی جمع شده‌اند، تخریب و در خود حل می‌کنند و هر نوع قارچ و کپکی را از بین می‌برند. به این ترتیب ماشین لباسشویی شما دوباره تمیز می‌شود و نفس تازه‌ای خواهد کشید.
  4. بعد از خاموش شدن ماشین لباسشویی، در آن را باز کنید و یک اسفنج یا ابر پاک کننده‌ای را بردارید و کپک‌ها یا رسوبات سمجی را که ممکن است به دورتادور و کناره‌های درب ماشین لباسشویی چسبیده باشند، تمیز کنید و سپس با آب بشویید.
  5. بعد از تمیز کردن ماشی لباسشویی، درش را باز بگذارید؛ حتما چند دقیقه‌ وقت صرف کنید و ماشین لباسشویی‌تان را تمیز و خشک کنید.
  6. خب شما تا اینجا کار تمیز کردن ماشین لباسشویی را بدون هیچ دردسری انجام داده اید؛ حال یادتان باشد اگر درِ ماشین لباسشویی‌تان از جلو باز می‌شود، حتما ماهی یک بار به همین روش آن را تمیز کنید تا همیشه وقتی لباس می‌شویید از بوی خوش لباس‌هایتان لذت ببرید و ماشین لباسشویی‌تان نیز همیشه در بهترین وضعیت و با بالاترین کارآیی ممکن باشد.

در نهایت مراحل شستشوی ماشین لباسشویی همانند دیگر اقدامات تمیزکاری محیط مثل از بین بردن بوی بد فرش، روند پاك كردن شمع از روي پارچه، کاربرد پاک کننده قوی سنگ توالت و سرویس بهداشتی، سفید کردن نقره و دیگر لوازم دکوراتیو و انواع تی برای تمیزکاری سطوح کف،دیوار و سقف ( چگونه رنگ اسپری را پاک کنیم) پس از کاربرد اسپری پاک کننده دیوار و موارد مشابه مستلزم رعایت یک سری اصول است.

 

چطور لاستیک ماشین لباسشویی را تمیز کنیم؟

 تمیز کردن لاستیک درب ماشین لباسشویی: یکی از مهم ترین قسمت های یک لباسشویی است که باید تمیز شود. لاستیک درب ماشین لباسشویی را با دست کنار بکشید و زیرش را نگاه کنید متوجه می شوید.معمولاً در اثر عدم تمیز کردن مناسب، زیر این حلقه پر از کپک یا رسوبات باقی مانده از صابون و تایت می‌شود. پس تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی را فراموش نکنید.

هنگام تمیز کردن لاستیک درب ماشین لباسشویی، از دستکش لاستیکی استفاده کنید. یک لیتر سرکه را با یک لیتر آب گرم ترکیب کنید. سپس با استفاده از یک دستمال مرطوب، سطح لاستیک را با این محلول رقیق با دقت پاک کنید. دقت داشته باشید که باید داخل و خارج واشر را کاملا تمیز کنید تا کل لاستیک تمیز شود. سپس ناحیه را کاملاً با یک پارچه خشک دقیق پاک کنید تا محلول سفید کننده و آب آن خارج شود. و بگذارید درب لباسشویی باز بماند تا داخل ماشین لباسشویی خشک شود.

 

ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی

 

ضدعفونی کردن محفظه ماشین لباسشویی

برای تمیز کردن محفظه دیگ ماشین لباسشویی و ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی می‌‌توانید از جوش شیرین یا قرص‌ های ضدعفونی کننده ماشین لباسشویی استفاده کنید. پس از ریختن قرض و یا حوش شیرین، ماشین لباسشویی را روشن کنید تا به صورت خالی کار کند. دقت داشته باشید که بهترین دما برای این کار استفاده از آب 60 درجه است.


 

تمیز کردن محفظه جاپودری ماشین لباسشویی

ضدعفونی کردن و تمیز کردن محفظه جاپودری ماشین لباسشویی هم باید در فرایند تمیز کردن ماشین لباسشویی شما قرار گیرد. پس برای این کار ابتدا باید محفظه جاپودری ماشین لباسشویی را به ارامی خارج کرده و با استفاده از یک اسکاج و یا مسواک آغشته به یک ماده شوینده ملایم مثل سرکه، آن را بشویید و پس از خشک شدن محفظه را در جای خود قرار دهید.


 

تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

یکی از مهم ترین کارهایی که در لیست ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی قرار می‌گیرید؛ تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی یعنی کثیف ترین قسمت ماشین لباسشویی است. در این قسمت پرز، مو، قسمت های ریز جدا شده از لباس همانند دکمه و غیره جمع می شود. لذا توصیه می‌شود که هر ماه باید فیلتر را خارج نموده و کاملا تمیز کرد. می توانید ان را با مسواک و مواد شوینده تمیز کنید. محفظه قرار گرفتن فیلتر را فراموش نکنید. در اطراف محفظه ورودی اغلب ماشین لباسشویی‌ ها یک نوار لاستیکی وجود دارد که ان را هم باید تمیز کنید.

 

نحوه ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی

 

نحوه تميز كردن ماشين لباسشويي ال جی، دوو، سامسونگ

نحوه تميز كردن ماشين لباسشويي ال جی، تميز كردن ماشين لباسشويي دوو، سامسونگ . ... با هم تفاوتی ندارند. در واقع دستور العمل همه آن ها جهت تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی، ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی و ... یکی است. فقط پیشنهاد میشود، یکبار برای همیشه دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را مطالعه کنید شاید نکته ای جهت ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی شما، متذکر شده باشد.


 

آیا ضدعفوني كردن ماشين لباسشويي با وایتکس ممنوع است؟

برای جواب به اینکه آیا ضدعفوني كردن ماشين لباسشويي با وایتکس ممنوع است یا نه باید بگوییم که بعد از آزاد سازی کلر از وایتکس ماده ای باقی می‌ماند که هیپوکلرید است که به شدت قابلیت اکسید کردن دارد، از این رو قطعات فلزی که در مجاورت این ماده قرار می‌گیرند، در معرض اکسیداسیون (زنگ زدگی) شدید قرار می‌گیرند که به تبع استفاده زا وایتکس برای ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی اصلا پیشنهاد نمی‌شود چرا که باعث خوردگی دیگ استیل و فولاد زد زنگ دیگ اصلی می‌شود. و همچنین باقی مانندن وایتکس بر روی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی باعث تغییر رنگ آن می‌شود.

 

بهترین روش ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی 

برای ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی پس از اضافه کردن نصف پیمانه جوش شیرین به محفظه‌ دیگ، نصف پیمانه سرکه سفید را داخل محفظه ماده شوینده بریزید و برنامه شستشو را به راه اندازید. 

 

 ضدعفونی کردن با اسید سیتریک

برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی که خیلی کپک گرفته و زیاد کثیف است می توانید از اسید سیتریک استفاده کنید. برای ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی با این روش، ماشین لباسشویی را روی یک شست و شوی طولانی مدت با دمای بالای (90 درجه سانتیگراد) تنظیم کنید. سپس 1 پیمانه اسید سیتریک را با 1.2 پیمانه جوش شیرین داخل محفظه لباسشویی بریزید. در را ببندید و چرخه شست و شو را شروع کنید.

 

ضدعفونی کردن با ترکیب جوش‌شیرین و اسیدسیتریک

اگر زمان زیادی از تمیز کردن ماشین لباسشویی خود می‌گذرد و رسوب زیادی گرفته است می‌توانید از اسیدسیتریک به همراه جوش‌شیرین استفاده کنید. یک پیمانه اسیدسیتریک را با نصف پیمانه جوش‌شیرین مخلوط کرده و داخل محفظه‌ی لباسشویی بریزید. لباسشویی را برای مدت طولانی در دمای 90 درجه سانتی‌گراد به کار اندازید تا تمام رسوب و بوی بد لباسشویی را از بین برد.

 

4.5 امتیاز از 1230 رای


نظافت منزل
برای سرویس نظافت منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین