چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم

ثبت درخواست " نظافت منزل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم

چگونه ظروف سوخته را تمیز و براق کنیم؟

چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم؟ اولین سوالی است که در هنگام تمیز کردن و برق انداختن قابلمه و تابه‌های سوخته به ذهن شما می‌رسد که کاری مشکل برای خانم‌های خانه دار است. و اینکه یادتان باشد هیچ وقت با قاشق به جان ظرف‌های سوخته نیفتید به خصوص برای تمیز کردن قابلمه چدن سوخته هرگز این‌کار را نکنید.

روش‌هایی برای از بین بردن لکه سیاه روی استیل، تمیزکاری و برق انداختن ظروف مسی، چربی زدایی و تميز كردن اجاق گاز لعابي و همین طور تمیز کردن سینی فر موارد مشابهی از تمیز و نگهداری ظروف از انواع لکه‌ها و سوختگی را به همراه دارد. بنابراین از توجه به اینکه چگونه لکه روغن از روی کابینت پاک کنیم؟ تا کاربرد انواع تی برای تميز كردن سراميك اشپزخانه همگی تحت تاثیر نظافت محیط آشپزخانه در کنار اینکه چگونه ظروف سوخته را تمیز کنیم؟ است. 

بنابراین اگر شما هم با این نظر موافق باشید که سخت ترین کار دنیا تمیز کردن ظروفی است که سوخته و سیاه شده است و حتی برای دسترسی به تجارب دیگر در این مورد به اپلیکیشن نظافت منزل نیز  برای دسترسی به شرکت‌های خدماتی جهت معرفی کارگر خانم برای نظافت منزل تهران و دیگر شهرها سر زدید. پس در این مقاله همراه ما باشید زیرا که میخواهیم درباره‌ی این موضوع چالش بر انگیز یعنی چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم بپردازیم.

خدمات «نظافت منزل» خدمت از ما

عده‌ای باور دارند نظافتچی منزل مانند خودمان دلسوز نیست و خانه را آن‌طور که دوست داریم تمیز نمی‌کند. در واقع تعرفه نظافت منزل هر چقدر هم که هست، اتلاف پول است. در مقابل، گروهی قرار دارند که نظر دیگری درمورد استفاده از خدمات نظافت منزل و خانه دارند. خانم‌هایی که چند فرزند دارند و یا شاغل هستند، یا آقایان مجردی که وقت رسیدگی به تمیز کردن منزل را ندارند در این گروه قرار می‌گیرند. به عقیده آن‌ها استخدام کارگر خانم برای نظافت منزل و همین طور  نظافتچی خانم آماده به کار برای 3 تا 4 ساعت، زمان طلایی را برایشان حفظ و ذخیره می‌کند.

 

به نظر شما چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم؟

چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم؟ از جمله مشکلاتی است که گریبان گیر هر خانم خانه داری می‌شود ما سعی کردیم برای پاسخ به این مشکل ساده ترین راهکارها که موثرترین نتیجه را دارد برایتان ارائه دهیم که این راهکارها برای آموزش این موضوع که چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم؟ شامل تميز كردن قابلمه چدن سوخته، پاك كردن قابلمه سوخته روحی، تميز كردن قابلمه سرامیکی، تميز كردن پشت قابلمه گرانیتی، شستن ظرف مسی سوخته، نحوه تميز كردن قابلمه سوخته روحی می‌باشد.

دقیقا زمانی که حتی در تصمیم گیری براي تميز كردن خانه از كجا شروع كنيم؟ با ابهاماتی مواجه هستید، مشاهده ظروف سیاه شده به اندازه پاك كردن دوده از ديوار گچی برای شما غیر قابل تحمل باشد. نگران نباشید با چند ترفند خانگی به راحتی می‌توانید جرم و سیاهی نشسته بر سرامیک، تفلون و دیگر نوع قابلمه را همانند سفید کردن نقره و دیگر آلیاژهای فلز از بین ببرید. 

 

با استفاده از جوش شیرین چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم؟

اولین راهکار چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم؟ استفاده از جوش شیرین برای ظروفی که میزان سوختگی ظرف زیاد باشد به صورت زیر است:

 • مقدار زیادی جوش شرین را ته ظرف بریزید و مقدار کمی آب به آن اضافه کنید به صورتی که فقط جوش شیرین خیس شود ومایعی خمیری مانند به دست آید سپس بگذارید چند ساعت داخل ظرف بماند.
 • بعد از گذشت چند ساعت به راحتی مواد چسبیده در ته ظرف جدا می‌شود، و شما به راحتی می‌توانید ظرفتان را تمیز کنید و از ظرف‌های براق و تمیز خود لذت ببرید.
 • مشاهده ترفندهای به کار رفته در روش تهیه پاک کننده‌های خانگی همانند ریختن جوش شیرین در مایع ظرفشویی در رفع سیاهی و جای سوختگی قابلمه همانند دیگر سطوح تاثیرگذار است. 

 

با استفاده از سرکه چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم؟

دومین راهکار چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم؟ با استفاده از سرکه است که به صورت زیر عمل می‌کنیم:

 • شما می‌توانید ظرف را تا ناحیه سوخته شده و قسمتی که لک دارد را با آب پر کنید، سپس یک فنجان سرکه به آن اضافه کنید و روی حرارت قرار دهید تا به مدت ده دقیقه بجوشد.
 • بعد از گذشت زمان ده دقیقه به راحتی ظرفتان را بشویید و تمام سیاهی‌های جا مانده در ته ظرف را به راحتی هر چه تمام تر پاک کنید و معجزه ی سرکه را ببینید.

 

با استفاده از محلول سرکه و جوش شیرین چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم؟

سومین راهکار چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم؟ استفاده از محلول سرکه و جوش شیرین برای زمانی است که میزان سوختگی ته ظرف خیلی زیاد باشد و راهکارهای اول و دوم که در بالا به آن‌ها اشاره شد برای شما کارساز نیست برای استفاده از آن به صورت زیر عمل کنید:

 • ابتدا یک فنجان سرکه سفید را به ته ظرف بریزید و با قاشق به آرامی هم بزنید.
 • حالا قابلمه را روی شعله ی متوسط اجاق گاز قرار دهید کم کم حرارت زیر قابلمه را زیاد کنید و همزمان هم بزنید و تا زمانی که سرکه موجود در قابلمه به جوش آید.
 • حالا اجاق گاز را خاموش کرده و قابلمه را به جای خنک منتقل کنید.
 • سپس دو قاشق جوش شیرین به سرکه ی داخل ظرف اظافه کنید. بگذارید حدود نیم ساعت جوش شیرین داخل ظرف باقی بماند.
 • این کار باعث نفوذ جوش شیرین به ته ظرف می‌شود و همزمان ظرف را خنک می‌کند. بعد از گذشت نیم ساعت حالا با استفاده از اسکاج می‌توانید ته قابلمه ی خود را تمیز کنید.

 

چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم؟

 

با نمک و سیب زمینی چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم؟

این روش چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم؟ برای سوختگی های کم به کار می‌رود که به صورت زیر عمل می‌کنیم:

 • کف تابه یا قایلمه سوخته خود کمی نمک بریزید.
 • سپس با یک سیب زمینی خام روی آن بکشید.
 • بعد آن را با آب بشویید و با دستمال خشک کنید.
 • سپس مقداری روغن را با دستمال کاغذی ته قابلمه بکشید.
 • و در آخر قابلمه را روی اجاق گاز با حرارت کم به مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید و اجازه دهید روغن در ظرف غوطه ور شده و در آن رسوخ کند. بعد آن را از روی اجاق برداشته و کاملا تمیز کنید.

 

نکته طلایی چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم؟ 

در هنگام انجام راهکارهای چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم؟ در اضافه کردن جوش شیرین به سرکه دقت زیادی کنید چرا که گاز زیادی تولید می‌کند و در ظرفهایی که حجم کمتری به خود می‌گیرند ممکن است از ظرف سر ریز شود. که برای جلوگیری از چنین مشکلی مقداری از سرکه‌ی درون ظرف را قبل از اضافه کردن جوش شیرین خالی کنید.

 

کلام آخر چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم؟

"خدمت از ما" آماده ارائه خدمات به شما همشهریان عزیز می‌باشد. اگر تجربه دیگری در رابطه با موضوع چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم دارید ما مشتاقانه پذیرای شما کدبانوهای ایران زمین می‌باشیم. شما می‌توانید در بخش کامنت گذاری نظر و یا تجربه خود را با ما درمیان بگذارید.

 

4.5 امتیاز از 1728 رای


نظافت منزل
برای سرویس نظافت منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین