چگونه پکیج را روشن کنیم؟

ثبت درخواست "نصب پکیج"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
چگونه پکیج را روشن کنیم؟

در این مقاله آموزش طریقه روشن کردن پکیج دیواری را برای شما آورده‌ایم. پکیج از آن دسته وسایلی است که در کل طول سال مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیر علاوه بر اینکه برای گرمایش خانه در فصل زمستان مورد استفاده قرار می گیرد، در طول سال هر زمان که آب گرم بخواهیم، وظیفه گرم کردن آب با پکیج است، از این جهت مهم است که بدانیم چگونه پکیج را روشن کنیم؟

تفاوتی ندارد مدل پکیج، بوتان بیتا، cv424s، l24ff، پارما،ایران رادیاتور، لورچ یا ... است؛ اکثر این مدل‌ها، به شکل یکسانی روشن می‌شوند. همچنین در مورد روش روشن کردن پکیج در حالت زمستانه یا تابستانه نیز گفته‌ایم که متناسب با فصلی که در آن هستیم، بتوان اقدام به روشن کردن پکیج کرد.

در مورد نحوه روشن کردن پکیج بوتان و سایر مدل ها، این مورد را در نظر داشته باشید که در برخی موارد، پکیج روشن نمی‌شود. در چنین حالتی، باید اقدام به عیب یابی پکیج و تعمیر پکیج بوتان و دیگر برندها توسط تعمیرکار کنید؛ تا مورد پیش آمده، رفع شود.

برای بهره مندی از امکانات بهترین پکیج در مدل‌های مختلف رعایت اصول روشن کردن پکیج و همچنین توجه به تنظیمات بخش‌های کنترلی و برطرف کردن عیب این بخش‌ها ضرورت دارد. (برای آشنایی با نحوه بررسی و تعمیر برد پکیج بوتان و تنظیم پارامتر پکیج لورچ می توانید به محتوای مربوطه مراجعه کنید).

 

 

آشنایی با طریقه روشن كردن پكيج

نحوه روشن کردن پکیج ایران رادیاتور و   آشنایی با طرز کار پکیج کار سختی نیست، اگر نکات ایمنی و توصیه‌های که در ادامه توضیح می‌دهیم را به درستی انجام دهید، 

 1. در ابتدا قبل از اقدام به روشن کردن پکیج لازم است هواگیری پکیج را انجام دهید. دقت داشته باشید که نبود هیچ هوایی در سیستم رادیاتورها و داخل دستگاه پکیج از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین هواگیری را در صورت وجود هوا حتما جدی بگیرید.
 2. بر روی پکیج کلیدی تعبیه شده است که عدد صفر آن نشانه خاموش بودن و عدد یک بر روی آن نشانه روشن بودن پکیج می‌باشد. پکیج را روی حالت 1 گذاشته و پس از روشن شدن شما چراغ سبزی را بالای پکیج مشاهده خواهید کرد.
 3. مرحله بعد مربوط به باز کردن شیرهای رفت و برگشت شوفاژ است؛ شیر آب گرم و سرد را باز کنید.
 4. در مرحله بعد روش روشن کردن پکیج، سراغ تنظیم فشار پکیج می‌رویم؛ شما با چک کردن عقربه سیستم شیر پرکن، از قرار گیری آن بین عدد یک و دو اطمینان حاصل کنید. فراموش نکنید که وظیفه‌ی تنظیم عقربه گفته شده بر عهده شیر پرکن خواهد بود. معمولا شیرپرکن در پکیج زیر دستگاه، سمت راست پشت شلنگ گاز قرار گرفته است. در صورتی که فشار پکیج پایین تر از عدد 1/5 بود، شیرپر کن را باز کنید تا به 1/5 افزایش یابد.
 5.  حال باید ترموستات شوفاژ را چک کنید (ترموستات چیست) که بالای آن نشانه رادیاتور مشخص شده است و پایین آن نشانه شیر آب؛ اگر روی صفر یا همان شیر آب قرار داشته باشد به این معنی است که دستگاه روی حالت تابستانه قرار دارد اما اگر این ولوم را بچرخانیم به حالت زمستانه می‌رود.
 6. بعد به سراغ تنظیم ولوم دمای پکیج بروید. توصیه می‌کنیم که از قرار دادن همیشگی این ولوم در نقطه ماکزیمم خودداری کنید. چون به دستگاه فشار می‌آید، کافی است که دمای آن را روی درجه دلخواه تنظیم نمایید، تا شاهد روشن شدن چراغ سبز بالای آن شوید.
 7. سپس شیر دستی گاز ورودی به دستگاه را نیز باز کنید. پکیج روشن شده و چراغ نارنجی رنگ مربوط به تشکیل شعله نیز روشن می‌شود.
 8. با روشن کردن پکیج و گرم شدن دستگاه، چراغ‌های سبز رنگ مربوط به دما نیز به تدریج روشن می‌شوند تا در نهایت به دمای معین برسند.

 

طريقه روشن كردن پكيج

 

نکات مهم در آشنایی با طریقه روشن کردن پکیج

نحوه روشن کردن پکیج بوتان، ایران رادیاتور و سایر مدل های دیگر اصلا کار سختی نیست، اما رعایت و توجه کردن به یک سری نکات در هنگام انجام آن ضروری است که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

 • در صورت مشاهده خرابی قطعات یا عملکرد نامناسب پکیج در هنگام روشن کردن پکیج دیواری بوتان، ایران رادیاتور و سایر برندها، حتما برای تعمیر پکیج از یک متخصص کمک بگیرید.
 • دقت کنید که شیرپرکن را در پایان تنظیم حتما ببندید. همچنین در هنگام سرویس پکیج به مواردی مانند تعمیر و در صورت نیاز تعویض شیر پرکن پکیج توجه داشته باشید. 
 • نکته‌ای که باید همیشه در ارتباط با روشن کردن پکیج در نظر بگیرید این است که، مخزن پکیج همیشه آب داشته باشد. این موضوع را می توانید از روی درجه فشار آب پکیج متوجه شوید؛ در حالت استاندارد عقربه باید بین عدد یک تا یک و نیم باشد.
 • برای ريست كردن پكيج دکمه‌ای تحت عنوان ریست روی این دستگاه وجود دارد، که فقط مواقعی به کار می‌آید که دستگاه ارور بدهد، که با فشار دادن آن ارور دستگاه موقتا رفع می‌شود.
 • توجه داشته باشید که نیاز نیست شیر رادیاتور و شیرهای رفت و برگشت پکیج را در تابستان ببندید.
 • در صورت مواجهه با مشکلات عدم تامین آب گرم مصرفی یا فشار کم آب و گرمای نامتعادل نسبت به تعویض بای پس پکیج اقدامات لازم را انجام دهید. 
 • اگر بعد از اینکه مراحل روشن کردن پکیج را انجام دادید و پکیج روشن شد، از پکیج بوی گاز و سوختگی آمد، فورا پکیج را خاموش کرده و از یک تعمیرکار پکیج کمک بگیرید.

 

آشنایی با نحوه روشن کردن پکیج بوتان

قبل از اینکه با نحوه روشن کردن پکیج بوتان و انواع مدل‌های آن آشنا شوید، بهتر است کلیات و تمام بخش‌های پکیج بوتان را بشناسید. پکیج بوتان دارای یک سری نمایشگر و چراغ است که در زیر به شرح آنها می پردازیم.

 1. نمایشگر تنظیم فشار آب و دما که به کمک آن می توان میزان فشار و دمای موارد گرمایش ( رادیاتور) را تنظیم کرد.
 2. صفحه مربوط به انتخاب وضعیت پکیج که با این صفحه شما حالت زمستانی و تابستانی پکیج را با توجه به فصل مورد نظر، تنظیم می کنید که اگر روی شیر آب تنظیم شود حالت تابستانه (که فقط برای تنظیم گرم کردن آب است) و اگر روی رادیاتور تنظیم شود در حالت زمستانه(که هم برای گرم کردن آب و هم برای گرم کردن محل مورد نظر می باشد)  است.
 3. نمایشگر بعدی مربوط به تنظیم دمای آب گرم است که با چرخاندن آن، پکیج را روی میزان دمای دلخواه تنظیم می کنید.
 4. و بخش آخر چراغ پکیج است که باید در صورت گرم شدن و کار کردن درست، به رنگ سبز در بیاید.

در ادامه با نحوه روشن کردن پکیج دیواری بوتان در مدل های مختلف از جمله بیتا، پارما، ورونا و... آشنا می‌شوید.

 

روشن کردن پکیج دیواری بوتان

 

نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل پارما 

در این نوشته به صورت گام به گام نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل پارما و راه اندازی آن را بررسی می‌کنیم.

برای راهنمایی و کسب اطلاعات بیشتر درمورد نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل پارما می‌توانید به دفترچه راهنمای پکیج و نصب آن مراجعه نمایید و یا از افراد متخصص کمک بگیرید. زیرا بهترین و مطمئن ترین راه برای راه اندازی، تعمیر و سرویس پکیج بوتان می‌باشد. 

 1. ابتدا باید وضعیت دستگاه را با توجه به فصل روی تابستانی یا زمستانی قرار دهید. علامت حالت تابستانی در پکیج مدل پارما به شکل شیر آب و برای حالت زمستانی به شکل رادیاتور است.
 2. اقداماتی مثل هواگیری آبگرمکن دیواری بوتان و انواع پکیج را در شروع کار فراموش نکنید و حتما مراحل کامل هواگیری را انجام دهید.
 3. حتما توجه داشته باشید که برای تنظیم وضعیت پکیج روی حالت تابستانه از بسته بودن شیرهای رفت و برگشت رادیاتورها مطمئن شوید و برای وضعیت زمستانه، از باز بودن شیرهای رفت و برگشت اطمینان حاصل کنید.
 4. سپس باید درجه آب گرم را تنظیم کنید و آن را روی درجه مورد نظر خود تنظیم کنید.
 5. در مرحله آخر روشن کردن پکیج بوتان، کافی است شیر آب گرم را یاز کنید؛ با این کار مشعل پکیج روشن می‌شود. اگر شیر آب گرم دائما باز باشد چراغ وضعیت دستگاه به رنگ سبز، روشن می‌ماند و در صورت بستن شیر آب به حالت سبز چشمک زن قرار می‌گیرد. 

تفاوت نحوه روشن کردن پکیج دیواری بوتان در حالت تابستانه و زمستانه در این است که در فصول سرد سال شما هم آب گرم را تنظیم می کنید و هم باید گرمای رادیاتورها را نیز در نظر بگیرید. که در حالت زمستانه باید شیرهای ورودی تمامی رادیاتورها را باز کرده و بعد از داغ شدن تمامی رادیاتورها بعد از روشن شدن پکیج، مراحل هواگیری رادیاتورها را انجام دهید.

 

روش روشن کردن پکیج

 

نحوه روشن كردن پكيج دیواری بوتان در حالت زمستانی 

تفاوت نحوه روشن کردن پکیج دیواری بوتان، ایران رادیاتور و سایر مدل‌های دیگر در حالت تابستانه و زمستانه در این است که در فصول سرد سال شما هم آب گرم را تنظیم می کنید و هم باید گرمای رادیاتورها را نیز در نظر بگیرید. برای این کار پکیج را بر اساس مراحل زیر در حالت زمستانی قرار دهید.

 1. ابتدا وضعیت دستگاه را روی علامت رادیاتور قرار دهید و پکیج را برای زمستان تنظیم کنید.
 2. سپس دسته تنظیم دمای مدار گرمایش و آب گرم پکیج را روی درجه دلخواه خود قرار دهید. وضعیت پرشر سوئیچ هوا می‌توان بر این شرایط تاثیرگذار باشد. 
 3. وقتی که مراحل بالا را انجام دهید، مشعل پکیج روشن می شود و تا زمانی که دمای تنظیم شده برسد روشن می‌ماند و بعد از آن خاموش می شود. خود پکیج به صورت خودکار با پایین آمدن دمای دستگاه روشن می شود تا رادیاتورها مجدد به گرما و دمای مورد نظر برسند، این روند روشن و خاموش شدن پکیج برای تنظیم دمای آب گرم و رادیاتورها مرتب تکرار می شود.
 4. هر زمان که چراغ وضعبت پکیج به رنگ سبز باقی بماند، بعنی اینکه آب گرم و دمای رادیاتورها به میزان مورد نظر رسیده. همچنین حالت سبز چشمک زن نشان دهنده این است که دمای آب گرم و دمای رادیاتورها افت پیدا کرده.

 

نحوه روشن کردن پکیج دیواری بوتان

 

نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل بیتا

مراحل روشن کردن پکیج بوتان مدل بیتا هم مانند همان مراحلی است که در مطالب بالا ذکر شد، شما با همان روش بالا می توانید به راحتی اقدام به روشن کردن پکیج خود کنید، در زیر تصویری از صفحه اصلی پکیج بیتا و توضیحات لازم درباره هر کدام را شرح می‌دهیم.

همانطور که در تصویر می بینید، نمایشگر شماره 1 مربوط به تنظیم فشار آب پکیج، نمایشگر شماره 2 برای تنظیم و انتخاب حالت زمستانه و تابستانه، نمایشگر شماره 3 جهت تنظیم مدار آبگرم مصرفی می باشد. مورد شماره 4 در تصویر هم که نشانگر نوع عملکرد پکیج می‌باشد.

 

نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل بیتا

 

نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل ورونا

برای روشن کردن پکیج بوتان مدل ورونا ابتدا دسته انتخاب وضعیت دستگاه را بر روی حالت راه اندازی مجدد قرار دهید. سپس بعد از وصل کردن برق دستگاه، کلید آن را روشن کنید. پکیج را در حالت تابستانی و یا زمستانی قرار دهید، علامت شیر آب نشانگر حالت تابستانی و علامت رادیاتور نشانگر حالت زمستانی می‌باشد.

در صورتی که هوا سرد باشد لازم است که دمای آب مدار گرمایش در رادیاتورها را نیز تنظیم کنید و بعد از آن دمای آب گرم مصرفی را تنظیم کنید. کافیست شیر آب را باز کنید تامشعل پکیج روشن شده به دمای دلخواه تنظیم شده برسد و با باز ماندن آب علامت دوش حمام بر روی صفحه نمایشگر، نمایش داده می‌شود. بعد از بستن شیر آب مشعل پکیج نیز خاموش می‌شود. این روشن و خاموش شدن مشعل پکیج برای ثابت نگه داشتن دائمی دمای رادیاتورها ادامه دارد.

 

روش روشن كردن پكيج

 

نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل cv424s

همانند موارد گفته شده برای نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل ورونا، نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل پارما، نحوه روشن کردن پکیج‌ها به یک صورت است، فقط نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل cv424s کمی متفاوت می‌باشد پس به نکات زیر توجه کنید:

چنانچه وضعیت را در پکیج بوتان مدل CV424S روی حالت زمستانی تنظیم کرده باشید، علاوه بر نمایش علامت شوفاژ روی نمایشگر به صورت چشمک زن، دمای آب گرم مصرفی نیز روی نمایشگر قابل مشاهده است و در صورت باز بودن شیر آب گرم مصرفی، علامت شیر آب بر روی نمایشگر دیجیتال به صورت چشمک زن به همراه دمای آب گرم مصرفی روی نمایشگر قابل مشاهده است. اگر شیر آب گرم بسته شود، علامت ( _ _ ) بر روی نمایشگر دیجیتال ظاهر می‌شود.

 

در این محتوا سعی کردیم طريقه روشن كردن پكيج و مراحل مختلف روشن کردن پکیج بوتان در مدل های مختلف را بیان کنیم، امید است که این محتوا به شما کمک کند. در مواقعی که پکیج نصب شده در ساختمان به درستی کار نمی‌کند تنها دسترسی به یک متخصص در این زمینه کارگشا می‌باشد. با ثبت سفارش تعمیر پکیج در خدمت از ما بهترین متخصصین را برای رفع مشکلات دستکاه نصب شده در منزل بیابید. 

 

نصب پکیج
برای سرویس نصب پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading