نحوه روشن كردن پكيج بوتان، ایران رادیاتور و لورچ

ثبت درخواست "نصب پکیج"
نحوه روشن كردن پكيج بوتان، ایران رادیاتور و لورچ

اگر با طریقه روشن کردن پکیج بوتان، لورچ، ایران رادیاتور یا ... آشنایی ندارید، در این مقاله آموزش نحوه روشن کردن پکیج دیواری را برای شما آورده‌ایم. تفاوتی ندارد مدل پکیج بیتا، cv424s، l24ff، پارما یا ... است. اکثر این مدل‌ها، به شکل یکسانی روشن می‌شوند. همچنین در مورد روشن کردن پکیج در حالت زمستانه یا تابستانه نیز گفته‌ایم که متناسب با فصلی که در آن هستیم، بتوان اقدام به روشن کردن پکیج کرد.

این مورد را در نظر داشته باشید در برخی موارد، پکیج روشن نمی‌شود. در چنین حالتی، باید اقدام به عیب یابی پکیج توسط تعمیرکار کنید؛ تا مورد پیش آمده، رفع شود.

 

 

نحوه روشن كردن پكيج ایران رادیاتور

نحوه روشن کردن پکیج ایران رادیاتور کار سختی نیست، اگر نکات ایمنی و توصیه‌های که در ادامه توضیح می‌دهیم را به درستی انجام دهید.

 1. قبل از روشن کردن پکیج ابتدا شوفاژها را هواگیری نمایید، در داخل دستگاه پکیج و سیستم رادیاتورها نباید هیچگونه هوایی وجود داشته باشد. درصورت وجود هوا، حتما اقدام به هواگیری نمایید.
 2. برای روشن کردن پکیج، در صورتی که کلید خاموش و روشن دستگاه بروی صفر باشد یعنی خاموش و اگر بروی یک باشد یعنی پکیج روشن است و چراغ سبز بالای آن روشن می‌شود.
 3. بعد از آن باید شیرهای رفت و برگشت شوفاژ را باز نمایید.
 4. بعد باید عقربه شیر پرکن را چک کنید، این عقربه باید همیشه بین یک تا دو عدد قرار گیرد، تنظیم این عقربه توسط شیرپرکن انجام می‌گیرد، معمولا شیرپرکن در پکیج ایران رادیاتور زیر دستگاه، سمت راست پشت شلنگ گاز قرار گرفته است. در صورتی که فشار پایین تر از عدد 1/5 بود، شیرپر کن را باز کنید تا به 1/5 افزایش یابد.
 5.  حال باید ترموستات شوفاژ را چک کنید که بالای آن نشانه رادیاتور مشخص شده است، اگر روی صفر قرار داشته باشد به این معنی است که دستگاه روی حالت تابستانه قرار دارد اما اگر این ولوم را بچرخانیم به حالت زمستانه می‌رود. توصیه می‌کنیم همیشه این ولوم را در نقطه ماکزیمم قرار ندهید چون به دستگاه فشار می‌آید، بعد دمای آن را روی درجه دلخواه تنظیم نمایید، تا چراغ سبز بالای آن روشن شود.
 6. در نهایت شیر دستی گاز ورودی به دستگاه را باز کنید. دستگاه روشن شده و چراغ نارنجی رنگ مربوط به تشکیل شعله نیز روشن می‌شود.
 7. با روشن کردن پکیج و گرم شدن دستگاه چراغ‌های سبز رنگ مربوط به دما نیز به تدریج روشن می‌شوند تا به دمای معین برسند.

 

طريقه روشن كردن پكيج

 

نکات مهم در هنگام روشن کردن پکیج:

 • در صورت مشاهده خرابی قطعات یا عملکرد نامناسب پکیج در هنگام روشن کردن پکیج ایران رادیاتور حتما برای تعمیر پکیج از یک متخصص کمک بگیرید.
 • دقت کنید که شیرپرکن را در پایان تنظیم حتما ببندید.
 • یک دکمه ریست روی پکیج ایران رادیاتور وجود دارد، که فقط مواقعی به کار می‌آید که دستگاه ارور بدهد، که با فشار دادن آن ارور دستگاه موقتا رفع می‌شود.
 • توجه داشته باشید که نیاز نیست شیر رادیاتور و شیرهای رفت و برگشت پکیج ایران رادیاتور را در تابستان ببندید.

 

نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل پارما

در این نوشته به صورت گام به گام طريقه روشن كردن پكيج بوتان مدل پارما و راه اندازی آن را بررسی می‌کنیم.

برای راهنمایی و کسب اطلاعات بیشتر درمورد نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل پارما می‌توانید به دفترچه راهنمای پکیج مراجعه نمایید و یا از افراد متخصص کمک بگیرید. زیرا بهترین و مطمئن ترین راه برای راه اندازی، تعمیر و سرویس پکیج می‌باشد.

 1. ابتدا باید وضعیت دستگاه را با توجه به فصل روی تابستانی یا زمستانی قرار دهید. علامت حالت تابستانی در پکیج مدل پرما به شکل شیر آب و برای حالت زمستانی به شکل رادیاتور است.
 2. حتما توجه داشته باشید که برای تنظیم وضعیت پکیج روی حالت تابستانه از بسته بودن شیرهای رفت و برگشت رادیاتورها مطمئن شوید و برای وضعیت زمستانه، از باز بودن شیرهای رفت و برگشت اطمینان حاصل کنید.
 3. سپس باید درجه آب گرم را تنظیم کنید و آن را روی درجه مورد نظر خود تنظیم کنید.
 4. حالا کافی است شیر آب گرم را باز کنید تا مشعل پکیج روشن شود، اگر شیر آب گرم دائما باز باشد چراغ وضعیت دستگاه به رنگ سبز، روشن می‌ماند و در صورت بستن شیر آب به حالت سبز چشمک زن قرار می‌گیرد. 

 

پکیج با برق کار میکند یا گاز

نحوه روشن كردن شوفاژ پكيج ايران رادياتور نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل پارما

 

نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل پارما در حالت زمستانی 

در فصول سرد زمستان باید علاوه بر آب گرم، گرمای رادیاتورها را نیز تنظیم کنیم، برای این کار پکیج را بر اساس مراحل زیر در حالت زمستانی قرار دهید.

 1. ابتدا وضعیت دستگاه را روی علامت رادیاتور قرار دهید و پکیج را برای زمستان تنظیم کنید.
 2. سپس دسته تنظیم دمای مدار گرمایش و آب گرم پکیج را روی درجه دلخواه خود قرار دهید.
 3. زمانی که مشعل پکیج روشن شد، بعد از رسیدن به دمای تنظیم شده خاموش می‌شود و در صورتی که دمای دستگاه پایین بیایید، پکیج دوباره روشن می‌شود تا دمای آب رادیاتورها ثابت نگه داشته شود. این حالت خاموش و روشن شدن پکیج برای ثابت نگه داشتن دمای آب رادیاتور ادامه خواهد داشت.
 4. توجه داشته باشید که زمانی که دمای رادیاتورها به میزان دلخواه و ثابت برسد، چراغ وضعیت شوفاژ به رنگ سبز باقی می‌ماند، و با خاموش شدن مشعل آب گرم گرمایش و آب گرم مصرفی افت دما پیدا می‌کند و چراغ وضعیت پکیج به حالت سبز چشمک زن خواهد شد.

 

نحوه روشن کردن پکیج دیواری چگونه است؟

 

نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل ورونا

برای روشن کردن پکیج بوتان مدل ورونا ابتدا دسته انتخاب وضعیت دستگاه را بر روی حالت راه اندازی مجدد قرار دهید. سپس بعد از وصل کردن برق دستگاه، کلید آن را روشن کنید. پکیج را در حالت تابستانی و یا زمستانی قرار دهید، علامت شیر آب نشانگر حالت تابستانی و علامت رادیاتور نشانگر حالت زمستانی می‌باشد.

در صورتی که هوا سرد باشد لازم است که دمای آب مدار گرمایش در رادیاتورها را نیز تنظیم کنید و بعد از آن دمای آب گرم مصرفی را تنظیم کنید. کافیست شیر آب را باز کنید تامشعل پکیج روشن شده به دمای دلخواه تنظیم شده برسد و با باز ماندن آب علامت دوش حمام بر روی صفحه نمایشگر، نمایش داده می‌شود. بعد از بستن شیر آب مشعل پکیج نیز خاموش می‌شود. این روشن و خاموش شدن مشعل پکیج برای ثابت نگه داشتن دائمی دمای رادیاتورها ادامه دارد.

 

نحوه روشن كردن پكيج ایران رادیاتور مدل l24ff

آموزش نحوه روشن کردن پکیج دیواری نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل cv424s نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل ورونا نحوه روشن كردن پكيج بوتان پرلا

 

نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل cv424s

همانند موارد گفته شده برای نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل ورونا، نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل پارما، نحوه روشن کردن پکیج‌ها به یک صورت است، فقط نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل cv424s کمی متفاوت می‌باشد پس به نکات زیر توجه کنید:

چنانچه وضعیت را در پکیج بوتان مدل CV424S روی حالت زمستانی تنظیم کرده باشید، علاوه بر نمایش علامت شوفاژ روی نمایشگر به صورت چشمک زن، دمای آب گرم مصرفی نیز روی نمایشگر قابل مشاهده است و در صورت باز بودن شیر آب گرم مصرفی، علامت شیر آب بر روی نمایشگر دیجیتال به صورت چشمک زن به همراه دمای آب گرم مصرفی روی نمایشگر قابل مشاهده است. اگر شیر آب گرم بسته شود، علامت ( _ _ ) بر روی نمایشگر دیجیتال ظاهر می‌شود.

نصب پکیج
برای سرویس نصب پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading