تمیز کردن پشت قابلمه به آسان‌ترین شیوه

ثبت درخواست "نظافت منزل"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تمیز کردن پشت قابلمه به آسان‌ترین شیوه

تمیز کردن پشت قابلمه از جمله کارهایی است که هر خانه داری باید پس از مدتی استفاده از ماهیتابه و قابلمه‌های خود به آن بپردازد. اگر شما نیز دارای تعداد زیادی قابلمه کهنه هستید؛ قبل از کنار گذاشتن آن‌ها، دست نگه دارید و تنها با چند راهکار ساده به تمیز کردن پشت قابلمه خود بپردازید.

 فراموش نکنید که با تمیز کردن پشت ماهیتابه خود، می‌توانید از هزینه مجدد جهت خرید قابلمه‌ها و ماهیتابه‌های جدید پرهیز کنید. پس با همراهی ما در این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" آسان‌ترین و کاربردی‌ترین روش تمیز کردن پشت قابلمه تفلونی، سرامیکی و انواع ماهیتابه را به آسانی بیاموزید.

امروزه امکان دسترسی به خدمات آنلاین نظافت منزل جهت تمیز کردن ظروف با روش‌های کاربردی و کم ترین درصد آسیب به آن‌ها از طریق اپلیکیشن نظافت منزل در کوتاهترین زمان ممکن فراهم شده است. 

تمیزکاری سطوح در هر حالتی از مهم ترین و ضروری ترین بخش‌های نظافت منزل است. خواه منظور و هدف انواع کفپوش باشد یا لوازم کاربردی آشپزخانه در واقع هر کدام با چالش خاص خود همراه است. بعنوان مثال ما همیشه با موارد مشابه لیست زیرین برای تمیزکاری منزل مواجه‌ایم که داشتن اطلاعات کافی در خصوص هر کدام از آن‌ها تا حدی زیادی کار نظافتشان را آسان تر می‌کند. 

​​​​​​انواع قابلمه نیز از این قاعده مستنثنی نبوده و تمیز کردن پشت قابلمه در جنس‌های مختلف در دسته رایج‌ترین موارد تمیزکاری ظروف آشپزخانه قرار داشته که در ادامه ترفندهایی را در این خصوص با هم مشاهده خواهیم کرد. 

 

8 روش تمیزکردن پشت قابلمه

پیش از این برای از بین بردن لکه سیاه روی استیل و همین طور برق انداختن ظروف مسی و در نهایت تميز كردن قابلمه روحي سوخته ترفندهای کاربردی ارائه شده که هرکدام در جایگاه خود تاثیرگذار است. 

در ادامه این مطلب 8 روش آسان و کاربردی تمیز کردن پشت قابلمه تفلون یا سرامیکی را برای شما ما آورده‌ایم. نکته قابل توجه این است که اندازه مواد مورد نیاز را شما لازم است متناسب با سایز ظروف و میزان آلودگی آن‌ها تهیه کنید.

 

 محلول رفع سیاهی پشت قابلمه

 •  مواد مورد نیاز: سرکه سفید، آب اکسیژنه، جوش شیرین، اسکاچ زبر
 •  روش استفاده: با ریختن آب اکسیژنه جهت تمیز کردن پشت ماهیتابه، آن را کمی مرطوب کنید و سپس مقداری جوش شیرین را بر روی محل مورد نظر قرار دهید. پس از گذشت ۱۰ دقیقه از ریختن جوش شیرین، سرکه سفید را بر روی سیاهی‌های پشت قابلمه و ماهیتابه خود بریزید و یک ساعت به آن فرصت دهید. سرکه با خاصیت خود به همراه جوش شیرین، به آسانی می‌تواند موجب از بین رفتن آلودگی‌های پشت ظروف شما شود. تنها کافی است در مرحله آخر آن‌ها را با آب خوبی بشویید و با کشیدن اسکاج از از بین رفتن تمامی آلودگی‌ها اطمینان حاصل کنید.

 

محلول چربی زدایی

 •  مواد مورد نیاز: سرکه سفید، دو قاشق غذاخوری بکینگ پودر، مقداری آب
 • روش استفاده: در ظرف دیگری ابتدا ۲ قاشق غذاخوری بیکینگ پودر همراه با آب ترکیب کنید و به وسیله اسکاج زبر خود محلول به دست آمده را جهت تمیز کردن پشت ماهیتابه محکم بکشید. اگر پس از طی مراحل گفته شده نتیجه مطلوب خود را مشاهده نکرده‌اید؛ مقداری سرکه سفید را به محلول خود اضافه کنیدو دوباره کشیدن اسکاج را امتحان کنید تا شاهد از بین رفتن تمامی چربی‌های انباشته شده بر پشت ظروف خود باشید.

 

8 روش تمیزکردن پشت قابلمه

 

 لکه برها و پاک کننده‌های قوی

 •  مواد مورد نیاز: اسکاج، مقداری آب، یک پاک کننده قوی مانند سفید کننده یا گاز پاک کن
 •  روش استفاده: اسکاج خود را به پاک کننده قوی در دسترس آغشته کنید و خیلی محکم بر روی قسمت‌های آلوده ظروف خود بکشید. پس از آن با شست و شو در زیر آب از بین رفتن تمامی لکه ها را مشاهده کنید. ممکن است پس از شستشو نیاز باشد اقدام فوق چند بار تکرار شود تا نتیجه مطلوب حاصل گردد.

 

آسان‌ترین لکه بر

 •  مواد مورد نیاز: جوش شیرین، آب اکسیژنه
 •  روش استفاده: یکی از آسان‌ترین راه‌های تمیز کردن پشت قابلمه تفلون تنها با ترکیبی از آب و جوش شیرین حاصل می شود. برای آن کافی است جوش شیرین و آب را تا به دست آوردن ماده خمیری شکل ترکیب کنید و سپس ترکیب حاصل را به مدت ۱۰ دقیقه بر روی ظروف خود بگذارید. واکنش‌هایی که جوش شیرین با آلودگی‌های پشت قابلمه می‌دهند، موجب می‌شود که پس از ۱۰ دقیقه تمامی آلودگی‌ها به آسانی از پشت ظروف جدا شود.

 

شفاف سازی ظروف

 •  مواد مورد نیاز: آبلیمو، فویل آلومینیومی، جوش شیرین، چند لیتر آب، سیم ظرفشویی، مایع ظرفشویی، اجاق گاز، ظرفی بزرگ جهت قرار دادن قابلمه‌ها در آن
 •  روش استفاده: در ظرف بزرگ خود آب جوش شیرین فویل‌های آلومینیومی که به صورت توپ‌های کوچک درآمده و آب لیمو را بریزید. ظرف را روی شعله بزرگ گاز خود قرار دهید و تا زمان به جوش آمدن محلول درون آن صبر کنید. سپس پس قابلمه و ماهیتابه های خود را به مدت ۲ تا ۶ دقیقه درون محلول به جوش آمده قرار دهید. پس از آن برای تمیز و شفاف کردن پشت قابلمه های خود تنها کافی است به وسیله ی سیم ظرفشویی آغشته به مایع آنها را به خوبی بشویید.

 

 رفع سوختگی‌های پشت قابلمه

 •  مواد مورد نیاز: سرکه، جوش شیرین، آب داغ، سیم و مایع ظرفشویی(ریختن جوش شیرین در مایع ظرفشویی)
 •  روش استفاده: استفاده از این روش جوابگویی بالایی را در از بین بردن آثار سوختگی از پشت قابلمه و ماهیتابه‌ها را نشان داده است. برای آن تنها کافی است ظروف خود را در آب داغ خیس کنید و با قرار دادن جوش شیرین و پاشیدن سرکه بر روی آن شاهد تمیز کردن پشت قابلمه و ماهیتابه خود توسط ترکیب حاصل شوید.

 

استفاده از سس کچاپ

 • مواد مورد نیاز: سس کچاپ، آب، اسفنجی نرم
 • روش استفاده: به وسیله اسکاجی نرم به مدت چند دقیقه سس کچاپ را بر پشت قابلمه یا ماهیتابه خود بکشید. پس از 10 دقیقه می‌توانید شاهد تاثیر معجزه آسای آن بر تمیز و شفاف شدن ظروف خود باشید.

 

برق انداختن ظروف تنها در چند دقیقه

 • مواد مورد نیاز: سرکه سفید، اسکاچ زبر، آب
 • روش استفاده: استفاده از سرکه آسان‌ترین روش تمیز کردن پشت قابلمه می‌باشد؛ که برای آن تنها کافی است سرکه سفید را بدون هیچ واسطه‌ای بر روی آلودگی‌های پشت ظروف خود بریزید. پس از گذشت چند دقیقه به وسیله اسکاچ زبر و آب آن را به خوبی بشویید و تنها در چند دقیقه شاهد برق انداختن ظروف خود باشید.

 

 تمیز کردن پشت قابلمه سرامیکی

 

در آخر بخوانید

قبل از آنکه ماهیتابه‌ها و قابلمه‌های کهنه و سوخته خود را دور بیندازید، دست نگه دارید و تنها با چند روش تمیز کردن پشت قابلمه از هزینه‌ی خرید دوباره بپرهیزید. نگران نباشید تمیز کردن پشت ماهیتابه اصلا کار سختی نیست و شما تنها با داشتن چند ماده در دسترس، که در هر خانه ای پیدا می‌شود، می‌توانید به تمیز کردن پشت قابلمه خود بپردازید.

فرقی ندارد که شما به دنبال راهی جهت تمیز کردن پشت قابلمه سرامیکی خود هستید یا تفلون، چرا که روش‌های بالا همگی پاسخگوی شما خواهند بود. اگر سوالی در این زمینه برای شما به وجود آمد می‌توانید همین حالا از فرصتی که بازار آنلاین "خدمت از ما" در اختیار شما قرار داده است استفاده کنید و با ثبت درخواست خود در وب سایت یا اپلیکیشن آن، به آسانی با مجرب ترین متخصصان ارتباط برقرار کنید.

نظافت منزل
برای سرویس نظافت منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading