چند راه آسان برای اسباب کشی بدون استرس

ثبت درخواست "اتوبار و اسباب کشی"
چند راه آسان برای اسباب کشی بدون استرس

اسباب کشی بدون استرس مستلزم کنترل فشار کاری و ذهنی افراد در زمان اسباب کشی و نقل مکان است. استرس اسباب کشی در بیشتر افراد در هنگام جابه جایی و تغییر محل زندگی بوجود می‌آید. این نوع استرس بیشتر در افرادی را که مدت زمان زیادی را در یک خانه و یک شهر زندگی کردند مشاهده می‌شود. سعی در بوجود آوردن یک فضای آرام برای اسباب کشی بدون استرس با یک برنامه ریزی مناسب و داشتن یک پیش زمینه از مکان جدید نتیجه بخش خواهد بود. نظم بخشیدن به نوع جمع کردن لوازم، بسته بندی به موقع و اوصولی اسباب و اثاثیه و انتخاب یک زمان مناسب برای اسباب کشی تا حد زیادی شرایط را در داشتن یک اسباب کشی بدون استرس فراهم می‌کند.

از داشتن یک اسباب کشی بدون استرس تا قرار گرفتن در شرایط نامساعد جابه جای و حمل و نقل اثاثیه تنها رعایت چند فاکتور مهم اسباب کشی فاصله است. در واقع مدیریت اینکه در یک شرایط مناسب اسباب کشی داشته باشید یا اینکه تمام مدت انجام این کار را با استرس و نگرانی بگذارنید با خود شماست.

 

اسباب کشی بدون استرس - استرس اسباب کشی

 

اسباب کشی بدون استرس

داشتن یک اسباب کشی بدون استرس خواسته تمامی افرادی است که در آستانه نقل مکان و جابه جایی محل زندگی خود هستند. برای هر کدام از افراد نوع و دلیل این استرس می‌تواند متفاوت باشد. بنابراین مدیریت و کنترل اضطراب و نگرانی در هنگام اسباب کشی تا حد زیادی به خود افراد مربوط می‌شود. در حالت کلی اسباب کشی بدون استرس مستلزم رعایت یک سری نکات مثل، از بین بردن بهم ریختگی و بی نظمی در جمع آوری و بسته بندی اسباب و اثاثیه، یک زمان بندی مناسب و انتخاب تایم آزاد و مشخص برای نقل مکان و از بین بردن ترس و دلهره ناشی از مواجهه با یک مکان و محیط جدید است.

 

اسباب کشی بدون استرس

 

تا جایی که می‌توانید استراحت کافی و ورزش را برای کنترل استرس اسباب کشی در برنامه روزانه‌تان با نزدیک شدن به پروسه نقل مکان قرار دهید.

روش‌های رهایی از استرس اسباب کشی

در بخش قبلی بطور مختصر به تاثیر رعایت نکات اصلی جابه جایی و تغییر محل زندگی در داشتن اسباب کشی بدون استرس اشاره شد. رعایت اوصول اسباب کشی و به کار گیری روش‌های مناسب بسته بندی اثاثیه منزل برای جلوگیری از آسیب دیدگی آنها در حمل بار و داشتن یک نظم مشخص و تعیین شده برای انجام اسباب کشی از نکات مهم در کنترل اضطراب افراد و کاهش استرس اسباب کشی است. در این قسمت به بررسی روش‌های تاثیرگذار در داشتن یک اسباب کشی بدون استرس می‌پردازیم.

 

روش‌های رهایی از استرس اسباب کشی

 

زمان بندی مناسب برای بسته بندی لوازم

مدیریت زمان در هنگام اسباب کشی از مهم ترین فاکتور‌های کاهش استرس اسباب کشی است. با شروع زودهنگام بسته بندی لوازمی که نیاز ضروری به آن ندارید به خود با این امر که زمان کافی برای جمع آوری تمامی وسایل منزل دارید آرامش دهید. تا جایی که می‌توانید در هفته‌های آخر متنهی به زمان اسباب کشی کارتن مناسب تهیه کنید. با در دسترس داشتن چسب و ماژیک شروع به بسته بندی لوازم با رعایت اوصول و نظم خاصی کنید.

 

روش‌های رهایی از استرس اسباب کشی - زمان بندی مناسب

 

بسته بندی اوصولی و منظم اسباب و اثاثیه

بسته بندی مناسب لوازم، درج محتویات هر جعبه با ماژیک بر روی آن استرس ناشی از سردرگمی هنگام تخلیه و چیدمان منزل جدید را از بین می‌برد. لوازم شکستنی را برای محافظت بهتر در بسته بندی‌های محکم تر و اوصولی تر قرار دهید تا بابت سلامت آنها در هنگام حمل بار استرس و نگرانی نداشته باشید. برای جلوگیری از بهم ریختگی و از بین رفتن تمرکزتان بر روی کار بسته بندی لوازم سعی کنید اتاق به اتاق کار بسته بندی را انجام دهید. با رعایت این موارد می‌توانید امید داشته باشید که یک اسباب کشی بدون استرس آسیب دیدگی اسباب و اثاثیه را تجربه کنید.

 

روش‌های رهایی از استرس اسباب کشی - بسته بندی اوصولی و منظم

 

یک برنامه ریزی مناسب برای اسباب کشی

برنامه ریزی دقیق داشته باشید، حتی بر روی جمع آوری کوچکترین لوازم نظارت داشته باشید. این امر به شما در انجام یک اسباب کشی بدون استرس کمک می‌کند. زمانی مشخص را برای انجام امر اسباب کشی تعیین کرده و نهایت استفاده را از زمان مقرر تا جا به جای لوازم برای مدیریت درست اسباب کشی‌تان داشته باشید. تا جایی که می‌توانید بر روی تمامی کارتن‌ها و بسته بندی‌های لوازم نام محل وسایل را درج کنید. با این کار خیال شما از داشتن یک چیدمان راحت و مناسب آسوده شده و می‌توانید به یک اسباب کشی بدون استرس فکر کنید.

 

روش‌های رهایی از استرس اسباب کشی - برنامه ریزی مناسب

 

انتخاب یک باربری مطمئن و مناسب برای جابه جایی

این جمله تاکیدی است: لطفا در انتخاب باربری مناسب دقت کنید. اینکه سر زمان مشخص اسباب و اثاثیه افراد با رعایت اصول حمل و نقل لوازم بار زده شده و در تایم تعیین شده در مقصد با توجه به تمام قوانین در نظر گرفته شده تخلیه شود تا حد زیادی نگرانی و استرس اسباب کشی را از افراد دور می‌کند. بر عکس این امر هم وجود دارد. داشتن یک اسباب کشی بدون استرس با مشاهده بسته بندی و جابه جایی اوصولی لوازم توسط افراد کاربلد در باربری‌های مطمئن محقق می‌شود.

 

روش‌های رهایی از استرس اسباب کشی - انتخاب یک باربری مطمئن

 

در نظر داشتن یک زمان آزاد و خالی برای اسباب کشی

قبل از انجام اسباب کشی حتما برنامه کاری خود را چک کرده و یک تایم آزاد و مشخص را برای انجام اسباب کشی انتخاب کنید. مدیریت هم زمان مسائل کاری و امر اسباب کشی علاوه بر از بین بردن تمرکز شما بر روی هر دو کار تا حد زیادی استرس اسباب کشی را در شما ایجاد می‌کند.

 

روش‌های رهایی از استرس اسباب کشی - در نظر داشتن یک زمان آزاد

 

کمک و هم فکری گرفتن از دیگران و تقسیم کارها

کار اسباب کشی نیاز به هم فکر و همکاری دارد. یک تنه به دوش کشیدن کار بسته بندی لوازم و نظم دهی هم زمان آنها برای یک نفر کار شدنی نیست. علاوه بر نداشتن نتیجه مطلوب استرس و نگرانی را در افراد به وجود می‌آورد. سعی کنید تقسیم کار کنید و اگر به تنهایی باید اسباب کشی را انجام دهید از شرکت‌های مخصوص تقاضای افراد مناسب برای بسته بندی اسباب و اثاثیه را داشته باشید. این امر تا حد زیادی در داشتن یک اسباب کشی بدون استرس تاثیر دارد.

 

روش‌های رهایی از استرس اسباب کشی - تقسیم کارها

 

چند نکته مهم در کاهش استرس اسباب کشی

برای داشتن یک جمع بندی مناسب از مطلب اسباب کشی بدون استرس چندین نکته مهم را به اشتراک می‌گذاریم.

  • تا جایی که می‌توانید روی نکات مثبت اسباب کشی و نقل مکان تمرکز کنید.
  • حداقل یک بار قبل از جا به جایی از محلی که قرار است بروید بازدید کنید.
  • استراحت کافی و مدیریت زمان و برنامه ریزی را در هفته‌های آخر متهی به زمان اسباب کشی فراموش نکنید.
  • در جریان انجام کار قرار بگیرید در دور نگاه کردن به امر اسباب کشی نگرانی و استرس را از مواجه با یک امر ناشناخته در شما ایجاد می‌کند.
  • با بسته بندی مناسب از لوازم و اثاثیه با ارزش خودتان محافظت کنید.
  • زمانی مناسب را برای اسباب کشی انتخاب کنید.
به این مطلب امتیاز دهید

5.00 امتیاز از 9 رای

اتوبار و اسباب کشی

برای سرویس اتوبار و اسباب کشی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با اتوبار و اسباب کشی

مطالب مرتبط با حمل و نقل

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading