اصول انتخاب کاغذ دیواری مناسب

ثبت درخواست " نصب کاغذ دیواری "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
اصول انتخاب کاغذ دیواری مناسب

انتخاب کاغذ دیواری برای قسمت‌های مختلف یک ساختمان از مهم ترین نکات در هنگام خرید انواع کاغذ دیواری به شمار می‌آید. انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای یک محیط وابسته با ویژگی‌های ظاهری و موقعیت آن در نظر گرفته شده و فاکتورهایی مانند نوع چیدمان، اندازه محیط و رنگ بخش‌های مثل کف پوش، درب و پرده آویخته نیز اثر گذار هستند.

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری این امکان را به افراد می‌دهد که متناسب با ساختمان و نوع دکوراسیون داخلی در نظر گرفته شده برای آن بهترین گزینش را داشته باشند. هماهنگی جنس، طرح، ساختار و همین طور رنگ کاغذ دیواری و  انواع دیوار پوش منزل با محیط نصب شده در زیبایی و منظم بودن و حتی وسعت آن تاثیر بسزایی دارد.

 

انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای قسمت‌های مختلف یک ساختمان در طراحی داخلی و زیبایی و جلب نظر افراد تاثیر مثبت دارد. در این مطلب به بررسی چند نکته مهم در این زمینه با هدف آشنایی بیشتر با عوامل تاثیر گذار بر انتخاب کاغذ دیواری پرداخته‌ایم.

 

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری در انواع مختلف

 

اهمیت انتخاب کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل

انتخاب کاغذ دیواری خصوصا برای منزل در نوع چیدمان و استایل فضاهای مختلف تاثیر مستقیم دارد. از آنجایی که در بیشتر مواقع هزینه و نوع نصب کاغذ دیواری بالا بوده و امکان تغییر سریع آن وجو ندارد بهتر است در هنگام انتخاب به موارد محیطی و هماهنگی آن با طراحی داخلی توجه ویژه داشت.

 

اهمیت انتخاب کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل

 

رعایت اصول خرید کاغذ دیواری برای قسمت‌های مختلف منزل و همین طور انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای محیط‌های کاری از مهمترین نکات در هنگام انتخاب این نوع دیوارپوش است. بعنوان مثال انتخاب کاغذ دیواری کاغذی برای اتاق کودک که ماندگاری پایینی داشته و قابل شستشو نیست یک مورد اشتباه در انتخاب انواع کاغذ دیواری است.

 

اصول انتخاب کاغذ دیواری خانه

 

با کاربرد نکات و تکنیک‌های خاص در انتخاب کاغذ دیواری مناسب می‌توانید به راحتی فضایی منحصر به فرد با استایلی زیبا و خیره کننده در محیط ایجاد کنید.

 

عوامل تاثیر گذار در انتخاب کاغذ دیواری مناسب

عوامل مهمی مانند جنس، طرح و ویژگی‌های مکانی محل نصب کاغذ دیواری در انتخاب آن بعنوان یک دیوارپوش خاص و زیبا تاثیر دارد. زمانی که برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب اقدام می‌کنید باید به موارد زیر توجه داشته باشید تا انتخاب شما با مشکلات و عدم هماهنگی با فضای منزل همراه نباشد.

 

عوامل تاثیر گذار در انتخاب کاغذ دیواری مناسب

 

جنس کاغذ دیواری

برای انتخاب جنس کاغذ دیواری حتما به فاکتورهایی مانند مقاومت بالا، ماندگاری، اثبات رنگ، قابل شستشو، عایق رطوبت و صدا و گرد غبار بودن در کنار زیبایی توجه خاص داشته باشید. اگر به دنبال ایجاد تغییر در قسمتی از منزل با انتخاب کاغذ دیواری هستند از سبک‌های مثل دیوار سه بعدی و پی وی سی برای پشت تلویزیون و شومینه استفاده کنید.

 

جنس کاغذ دیواری برای انتخاب مناسب

 

همین طور انتخاب انواع دیوار پوش ضد آب در قالب انواع کاغذ دیواری برای محیط‌های در معرض رطوبت مثل سرویس بهداشتی و حمام را جدی بگیرید. تولید انواع کاغذ دیواری ضد آب طرح جدید امکان استفاده از این عناصر دکوراتیو را به جای نقاشی ساختمان مدرن در این فضاها فراهم آورده است. 

 

طرح کاغذ دیواری

دومین عامل مهم در انتخاب کاغذ دیواری در نظر گرفتن عواملی مثل هماهنگی طرح و رنگ با رنگ قسمت‌هایی مثل کف پوش منزل، راه پله و همین طور دیواره پنجره و درب اتاق ها می‌باشد. فراموش نکنید طرح و رنگ کاغذ دیواری در کوچک و بزرگ نشان دادن محیط تاثیر بسزایی دارد.

 

طرح کاغذ دیواری برای محل های مختلف

 

مکان نصب کاغذ دیواری

محل نصب دیوار پوش انتخابی شما از دیگر نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری است. اگر برای محیط‌های شلوغ و فضاهای اداری به دنبال کاغد دیواری هستید طرح‌های ساده و شیک بهترین انتخاب هستند. در مقابل برای محیط‌هایی با دکوراسیون ساده و یکنواخت تلفیق طرح‌های ساده و شلوغ می‌توانند اثر گذاری بیشتری داشته باشند.

 

اوصول انتخاب کاغذ دیواری بر اساس محل نصب آن

 

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری برای قسمت‌های مختلف

در این بخش به بررسی انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای بخش‌های مختلف مثل آشپزخانه، راه پله، اتاق‌های خواب و پذیرایی و همین طور تاثیر موقیعت مکانی در انتخاب کاغذ دیواری می پردازیم.

 

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی

فضای پذیرایی شلوغ با چیدمان لوکس را تنها یک کاغذ دیواری ساده و شیک تکمیل کرده و حالتی خاص و زیبا به آن می‌بخشد. استفاده از کاغذ دیواری‌هایی با طرح‌های برجسته برای این محیط‌ها فضا را خسته کننده، تیره و شلوغ می‌کند.بنابراین قبل از انتخاب یک طرح حتما به راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی مناسب با محیط ساختمان توجه داشته باشید. 

 

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی

 

در مقابل برای نشیمن با دکوراسیون مدرن و جدید می‌توانید از تلفیقی از کاغذ دیواری ساده و طرح دار برای خاص نشان دادن بخش‌های از پذیرایی بهره ببرید. طرح‌های ظریف و هندسی در انتخاب کاغذ دیواری فضای پذیرایی را آرام، شاد و منظم نشان داده و حس خوبی به افراد انتقال می‌دهد.

 

انتخاب کاغذ دیواری برای پذیرایی

 

استفاده از رنگ‌های گرم برای انتخاب کاغذ دیواری هیجان، شادی و نشاط را به همره داشته و در مقابل رنگ‌های سرد به بزرگ نشان دادن و نورگیر بودن فضای پذیرایی کمک می‌کنند. مورد مهم دیگر هماهنگی کفپوش پذیرایی با کاغذ دیواری نصب شده بر دیوار است، شلوغی و سادگی طرح کاغذ دیواری در این حالت نیز به طرح دار و بی طرح بودن کف پوش ارتباط دارد.

کاغذ دیواری روی کاشی و دیگر مواردی مثل نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن در هنگام بازسازی و تغییر دکوراسیون منزل در کنار نصب کاغذ دیواری روی گچ استفاده‌های متنوعی دارد. بنابراین با انتخاب یک کاغذ دیواری خاص و زیبا به راحتی می‌توانید محیط زندگی‌تان را متناسب با سلیقه و علایق خود طراحی کنید. 

 

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب

فاکتورهایی مانند جنسیت افراد، سن، رنگ، طرح و همین طور علاقمندی آنها و دیگر تجهیزات به کار رفته در اتاق خواب بر انتخاب کاغذ دیواری مناسب تاثیر مستقیم دارد. بعنوان مثال رنگ‌هایی مانند صورتی، گل بهی، بنفش و کرم بیشتر از رنگ‌هایی مانند آبی ،سبز و مشکی مورد پسند بانوان می‌باشند.

 

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب

 

علاوه بر این موارد نوع پرده به کار رفته، رنگ سرویس خواب، کف پوش در انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری تاثیر بسزایی دارد. برای کودکان جنس کاغذ دیواری در کنار یگر موارد از اهمیت بالایی برخوردار است. اصولا انتخاب کاغذ دیواری های قابل شستشو، با دوام و ضد حساسیت از بهترین گزینه‌ها برای نصب در اتاق خواب کودک به شمار می‌آیند.

 

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب با طرح‌های مختلف

 

انتخاب کاغذ دیواری برای آشپزخانه

انتخاب کاغذ دیواری برای آشپزخانه با خلاقیت‌هایی مثل ست و هماهنگ کردن کاغذ دیواری با کابینت و انواع سنگ کابینت، طرح کف پوش و همین طور دیگر موارد برای زیبا، نورگیر و جادار نشان دادن فضای آشپزخانه همراه است.

انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای آشپزخانه بیشتر از بین انواع با دوام به دلیل قرار گرفتن در معرض حرارت و بخار و همین طور مدل‌های جدید مثل کاغذ دیواری سه بعدی برای خاص نشان دادن محیط و هماهنگی آن با انواع سقف کاذب آشپزخانه در منزل صورت می‌گیرد.در کنار انتخاب و نصب بهترین جنس کابینت می‌توان کاغذ دیواری را نیز یکی از عناصر مهم در دکوراسیون آشپزخانه دانست. 

 

انتخاب کاغذ دیواری برای آشپزخانه


امروزه طراحی و دکوراسیون داخلی متدهای جالبی را برای هماهنگی انواع دیوارپوش کاغذدیواری با جدیدترین اکسسوری آشپزخانه و دیگر تجهیزات به کار رفته در این محیط مثل جزیره آشپزخانه و کابینت آشپزخانه کوچک و بزرگ اجرا می‌کند. 

 

انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کوچک

انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای پذیرایی بهتر است با طرح های عمودی و رنگ های روشن باشد. این طرح‌ها در بلند به ظاهر رسیدن سقف محیط تاثیر داشته و در نتیجه فضای خانه را وسیع تر نشان می‌دهد. پس در انتخاب کاغذ دیواری برای خانه‌های کوچک حتما به طرح‌های هندسی خلوت و عمومی با تلفیق رنگ روشن توجه بیشتری داشته باشید.

 

انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کوچک

 

انتخاب کاغذ دیواری طرح چوب یا جنس چوبی جدید برای آشپزخانه‌های منازل کوچک و دکور شده با انواع کابینت ام دی اف و کابینت ممبران سفید صدفی به بزرگ و خاص نشان دادن فضای آشپزخانه کمک می‌کند.

 

انتخاب کاغذ دیواری برای فضاهای بزرگ

در انتخاب کاغذ دیواری برای خانه‌ها و فضاهای بزرگ محدودیت طرح وجود نداشته و تنها نکته‌ای که بهتر است به آن توجه ویژه داشت ست و هماهنگ کردن سبک کاغذ دیواری انتخابی با دکوراسیون و لوازم چیده شده در منزل است.

 

انتخاب کاغذ دیواری برای فضاهای بزرگ

 

بعنوان مثال برای دکوراسیون به سبک کلاسیک از انواع کاغذ دیواری طرح کلاسیک و گل دار استفاده کنید و در مقابل برای دیزاین فضا با چیدمان مدرن و خاص کاغذ دیواری مدنظرتان را از طرح‌های ساده، شیک و مدرن انتخاب کنید.همین متد برای هماهنگی دیوار پوش آشپزخانه با انواع کابینت کلاسیک قابل اجراست.

در ساختمان‌ها با فضای بزرگ و کافی امکان هماهنگی انواع کف کاذب در قسمت‌های مختلف ساختمان با انواع کاغذ دیواری راحت تر می‌باشد. بعنوان مثل می‌توانید فضای آشپزخانه‌ دکور شده با انواع کابینت بدون دستگیره یا پس از نصب کابینت ام دی اف در رنگ‌های متنوع با کاغذ دیواری در جنس و طرح مختلف طراحی کنید. 

 

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری برای راه پله

استفاده از رنگ‌های خنثی و کاغذ دیواری‌های تک رنگ برای راه پله یک انتخاب مناسب به شمار می‌آید. همین طور ست کردن راه پله با رنگ‌های به کار رفته در دکوراسیون داخلی منزل برای ساختار دوبلکس یک انتخاب بسیار زیبا می‌باشد.

 

انتخاب کاغذ دیواری برای فضاهای بزرگ

به علت زرد شدن کاغذ دیواری بعد از نصب در محیط‌هایی مثل راه پله و دیگر مکان‌های در معرض هوای آزاد و رطوبت باید در انتخاب جنس این دیوارپوش‌ها در کنار طرح‌شان نهایت دقت را داشته باشید. 

 

انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای محیط‌های اداری

برای انتخاب کاغذدیواری محیط‌های اداری انتخاب طرح هندسی و همین طور تلفیقی از رنگ‌های گرم و سرد و یا تیره و روشن متناسب با دکوراسیون محیط خصوصا کف یک انتخاب خوب می‌باشد.

 

انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای محیط‌های اداری

 

چند نکته کلیدی در انتخاب کاغذ دیواری

توجه به اینکه چه کاغذ دیواری در همجواری با مبلمان و دیگر بخش‌های دکوراسیون محیط مثل انواع کف پوش جلوه و زیبایی خاصی داشته از نکات خیلی مهم در هنگام انتخاب و خرید کاغذدیواری می‌باشد.

 

چند نکته کلیدی در انتخاب کاغذ دیواری

 

عدم تطابق کاغذ دیواری انتخاب شده با سبک دکوراسیون منزل به طور کامل زیبایی فضای اطراف را تحت تاثیر قرار داده و یک عامل تخریب کننده به شمار می‌آید. تا جایی که می‌توانید سبک مدرن و ساده را با کاغذ دیواری ساده و شیک و سبک‌های کلاسیک را با کاغذ دیواری‌های گلدار و طرح دار تکمیل کنید.

 

بهترین مارک کاغذ دیواری در ایران

 

در نهایت توجه داشته باشید که از تاثیر مستقیم این دیوارپوش بر دکوراسیون داخلی منزل و نوع چیدمان غافل نباشید و سعی کنید با داشتن اطلاعات کافی در خصوص تاثیر انتخاب کاغذ دیواری بر محیط اطراف بهترین طرح و رنگ کاغذ دیواری را برای منزل و محل کار خود برگزینید.

4.5 امتیاز از 1233 رای


نصب کاغذ دیواری
برای سرویس نصب کاغذ دیواری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین