مراحل بازسازی سرویس بهداشتی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
مراحل بازسازی سرویس بهداشتی

مراحل بازسازی سرویس بهداشتی در انواع و سبک‌های مختلف قابل انجام است. بازسازی سرویس بهداشتی کوچک، تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی، تعویض یا روکش کاشی سرویس بهداشتی و در نهایت بازسازی کاشی‌های قدیمی سرویس بهداشتی ایرانی نمونه‌هایی از انجام بازسازی این قسمت از ساختمان است. مراحل بازسازی سرویس بهدشتی شامل تغییرات در ابزارآلات به کار رفته و کاشی‌های کف و دیوار بوده و در حالت اساسی تر تغییر در سبک و دکوراسیون سرویس بهداشتی را به دنبال دارد. مراحل بازسازی سرویس بهداشتی متناسب با سبک انجام تغییرات متفاوت است. بخشی از بازسازی ساختمان و منازل به ترمیم و نوسازی سرویس بهداشتی و حمام اختصاص داده می‌شود. ایجاد هماهنگی بین قسمت‌های مختلف منزل و ساختمان از دلایل ایجاد تغییرات در این بخش‌هاست.

 

مراحل بازسازی سرویس بهداشتی با در نظر گرفتن سبک مورد نظر و وضعیت ساختاری سرویس بهداشتی در شرایط مختلف انجام می‌شود. انتخاب طرح، رنگ و ابزآلات جدید و فراهم آوری وسایل مورد نیاز، اولین مراحل بازسازی سرویس بهداشتی به شمار می‌آید.

 

بازسازی سرویس بهداشتی ایرانی

 

مراحل بازسازی سرویس بهداشتی

در ابتدا بررسی فضای ذخیره‌سازی و قرارگیری ابزار، وسعت محیط، شرایط دسترسی به تاسیسات برقی با طرح، و ابزارآلات انتخابی در یک تناسب قرار می‌گیرد. بنابراین شکل گیری مراحل بازسازی سرویس بهداشتی بر اساس موارد اشاره شده صورت گرفته و با رعایت نکات اصولی کار به صورت زیر برنامه ریزی می‌شود.

 

مراحل بازسازی سرویس بهداشتی


 

تخریب و حذف مناطق در نظر گرفته شده برای بازسازی

اولین گزینه برای طی کردن مراحل بازسازی سرویس بهداشتی شناسایی مناطق در نظر گرفته شده برای بازسازی است. این مرحله با حذف قسمت‌های غیر قابل استفاده و جایگزینی طرح جدید و همین طور بازسازی قسمت‌های حفظ شده متناسب با دکوراسیون جدید صورت می‌گیرد. بنابراین ابتدای کار خود را باید با برداشتن کاشی‌های کف و ابزارآلات غیر قابل استفاده در قالب نکات زیر آغاز کنید:

 • اگر تمایل به تغییر سینک دستشویی را دارید، ابتدا اتصال لوله‌ها را قطع کرده و آنها را برای جایگزینی جدا کنید.
 • در صورت نیاز عایق‌های کارگذاشته شده در دیوار را با استفاده ابزار مناسب مثل چکش و اره و رعایت شرایط ایمنی مثل استفاده از دستکش و عینک مخصوص انجام دهید.
 • در نهایت، کابینت‌های جایگذاری شده، کاشی‌ها و همین طور دیگر لوازمی که قصد تعویض آنها را دارید حذف کنید.

 

مراحل بازسازی سرویس بهداشتی - تخریب و حذف فضاهای مدنظر

 

بررسی وضعیت سیم کشی‌ها و لوله کشی انجام شده در بازسازی

در برخی مواقع تنها هدف تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی است و شیرآلات و تاسیسات برقی نیاز به تعویض نداشته و سالم هستند. مراحل بازسازی سرویس بهداشتی با بررسی وضعیت آنها و در صورت نیاز به تعمیرات به شرح ذیل دنبال می‌شود.

 • لوله‌های اصلی را از نظر نشتی بررسی کرده و اگر نیز به تغییرات واشر و نوار تفلون برای ترمیم لوله‌ها صورت گیرد.استفاده از ابزار آچار فرانسه در این عملیات کارساز است.
 • اگر در برنامه تغییر داکوراسیون موارد مانند نورپردازی و تغییر مکان سیم کشی وجود دارد، باید یک مسیر جدید برای روشنایی به وجود آورید.
 • جایگاه پریز برق و دیگر موارد اتصال به جریان برق را متناسب با محل قرار گیری جرغ و کابینت‌ها، آینه و سینک دستشویی جدید قرار دهید.

 

مراحل بازسازی سرویس بهداشتی - بررسی وضعیت سیم کشی‌ها و لوله کشی

 

انجام کاشی کاری مجدد در بازسازی سرویس بهداشتی

اگر تمایل به تغییر کاشی قبلی و نصب کاشی‌های جدید دارید، باید پس از مرحله تخریب، برای شروع مراحل بازسازی سرویس بهداشتی حتما از نصب و جایگزینی کاشی‌ها قبل از دیگر موارد مثل تغییر تاسیات و شیرآلات شروع کنید. در صورتی که در هنگام عمل تخریب سقف کاذب را برداشتید، شروع کار با نصب انواع سقف‌های کاذب است.

مرحله کاشی کاری جدید در سرویس بهداشتی بصورت زیر انجام می‌شود:

 • کاشی کاری دیوار را برای جلوگیری از آسیب وارد به کف در ابتدا انجام دهید. برای انجام این کار موادی مثل خاک رس ،آب و دوغاب همین طور ابزاری مثل استامبولی برای کاشت هر رج کاشی بر روی دیوار لازم است.
 • بعد از انجام کاشی کاری دیوار نوبت به کاشی کف در مراحل بازسازی سرویس بهداشتی می‌رسد. برای این کار استفاده از کاشی و سنگ رایج است. کف را با ملات سیمان و از طریق ریسمان کشی و تراز کاشی کاری می‌کنند.

 

مراحل بازسازی سرویس بهداشتی -کاشی کاری جدید در سرویس بهداشتی

 

نصب لوازم جدید و مورد نیاز در بازسازی سرویس بهداشتی

آخرین گام در مراحل بازسازی سرویس بهداشتی با انجام ظریف کاری‌هایی مثل نصب تجهیزات نورپردازی و لوازم بهداشتی بر می دارند. قبل از نصب لوازم تهیه این موارد بیان شده اهمیت دارد که متناسب با اصولا سلیقه افراد و در تناسب با دکوراسیون سرویس بهداشتی بازسازی شده صورت می‌گیرد.

 

مراحل بازسازی سرویس بهداشتی - نصب لوازم جدید و مورد نیاز

 

نکته حائز اهمیت در مراحل بازسازی سرویس بهداشتی این است که حتما پس از اتمام یک مرحله، کار مراحل دیگر را انجام دهید.

انواع بازسازی سرویس بهداشتی با سبک‌های مختلف

در این قسمت پس از آشنایی با مراحل بازسازی سرویس بهداشتی به معرفی چند نمونه از سبک‌های بازسازی در سرویس بهداشتی‌های مختلف می پردازیم.

 

نواع بازسازی سرویس بهداشتی با سبک‌های مختلف

 

بازسازی سرویس بهداشتی کوچک

مراحل بازسازی سرویس بهداشتی کوچک برای استفاده از نهایت فضای در دسترس باید بسیار ماهرانه صورت گیرد. انتخاب تجهیزات و لوازم متناسب با یک فضای محدود و به کارگیری نهایت دقت برای اعمال دکوراسیون مناسب برای تغییرات و بازسازی سرویس بهداشتی کوچک بسیار اهمیت دارد.

 

نمونه ای از بازسازی سرویس بهداشتی کوچک

مراحل بازسازی سرویس بهداشتی کوچک

 

بازسازی کاشی های قدیمی سرویس بهداشتی ایرانی

منازل ایرانی دارای سبک خاصی برای سرویس‌های بهداشتی هستند. بازسازی کاشی‌های قدیمی سرویس بهداشتی در دسته مراحل قابل انجام برای بازسازی سبک‌های مختلف سرویس بهداشتی است که در این نمونه نیز قابل انجام است. در این حالت هدف تنها تغییر کاشی‌های کف و دیواره‌ها با رعایت مراحل بازسازی سرویس بهداشتی است.

 

نمونه ای از بازسازی کاشی های قدیمی سرویس بهداشتی ایرانی

بازسازی کاشی های قدیمی سرویس بهداشتی ایرانی

 

تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی

برای ایجاد یک تنوع و خارج شدن سرویس بهداشتی از حالت قدیمی و آسیب دیده نیاز به ایجاد یک تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی است. این تغییر می‌تواند بر روی بخش‌های مختلف سرویس بهداشتی صورت گیرد.

 

نمونه ای از تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی

تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی

 

تعویض یا روکش کاشی سرویس بهداشتی

ممکن است برای ایجاد تغییر در سبک سرویس بهداشتی تنها تعویض و یا روکش کاشی کافی باشد. در این حالت روش‌های تعویض کاشی و روکش کاشی بر روی کف و دیواره سرویس بهداشتی انجام می‌شود.

 

نمونه ای از تعویض کاشی سرویس بهداشتی

تعویض کاشی سرویس بهداشتی

 

انجام کار روکش کاشی سرویس بهداشتی با اعمال روش‌های خاص و مختلف بر اساس سلیقه و نظر افراد صورت می‌گیرد.

 

نمونه‌ای از روکش کاشی سرویس بهداشتی

روکش کاشی سرویس بهداشتی

 

نکات کاربردی درمراحل بازسازی سرویس بهداشتی

چند نکته کاربردی را در خصوص انجام مراحل بازسازی سرویس بهداشتی بصورت زیر قابل اعمال است.

 • کار را پس از تکمیل هر مرحله با مرحله دیگر تغییر و ادامه دهید.
 • مراحل نصب و یا تعویض شیرآلات را با بازسازی تاسیات و همین طور تغییر کاشی کف و دیوار هماهنگ و در یک راستا انجام دهید.
 • در انجام نورپردازی‌ها و مرحله آخر بازسازی سرویس بهداشتی نهایت دقت و ظرافت را به خرج دهید.
 • در انتخاب لوازم هماهنگ با فضا و دکوراسیون سرویس بهداشتی دقت لازم را به خرج دهید.
 • در هنگام نصب مجدد کناف و کاشی حتما مراحل بازسازی سرویس بهداشتی را رعایت کنید.

 

نکات کاربردی درمراحل بازسازی سرویس بهداشتی

 

مراحل بازسازی سرویس بهداشتی برای منازلی که با تغییر دکوراسیون کلی همراه هستند و همین طور تخریب و بازسازی منازل قدیمی کاربرد دارد. رعایت اصول و تناسب در هنگام مراحل انجام کار، خروجی مناسب و قابل قبولی را در بازسازی سرویس بهداشتی به همراه دارد.

بازسازی سرویس بهداشتی
برای سرویس بازسازی سرویس بهداشتی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading